Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Noo pekne,
len ten No Demand by som asi ako No Demand nepovazoval lebo jeho low spravim nizzsi low.
keby mal vyssi low tak by bol idealnejsi ND v tom pripade.
no ale myslim ze agresivny short na tom mini climaxe 3bary dozadu sa da rovno shortovat v takej prekupenej zone ak mas rad agresivne counter-trade obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hruška - díky za koment. (tu) Určitě se dalo short už na tom mini Climaxe, ale chtěl jsem počkat na No Demand, proto jsem vstoupil později. Teď odpo jsem udělal jeden paper obchod na FESX. Přikládám můj "výklad" + print - mohl bys mi říct svůj názor? 1 - SOS - dlouhý Down-Bar, Ultra vysoké Volume 2 - opět hodně vysoké Volume, tentokrát Close přesně na Low - stále je v trhu nabídka 3 - SOS - sice průměrné Volume, ale Close blízko High a odraz od dolní linky Trend Channel 4 - vypadá na No Supply - dobrý vstup, ale nebyl jsem u grafu 5 - SOS - jako "1" - dlouhý Down-Bar, Ultra vysoké Volume, Close ale uprostřed - past SM 6 - okamžité otočení nahoru na nízkém Volume - vytrácí se nabídka 7 - VSTUP na Close "No Supply" - není ideální (DOJI), ale bral jsem. Kdybych počkal, udělal bych lépe. Trh přesně trefil můj SL a HNED se vydal nahoru. PT bych v tomto případě měl na 2798 (RRR 1:3) - zřejmě tam trh dojde, každopádně už bych byl na B/E+1, takže bych nekončil ztrátou 8 - No Supply - tady měl být vstup Roman

12602

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no vidim ze za zlebsujes ; )
1,2,3,4 tam bol asi najidealnejsi trejd na tej 4ke.

potom cena vystartovala na nizzsi Vrchol a stade sa odrazila do bodu 5 ,
tu vidis velke volume zrejme znova sa nasla demand pretoze je to zona presne ta ista de 1ka.

v tomto bode ale ked vidis taketo velke volume je lebsie pockat na test do tejto znova zony.
7ka bar je pre mna problem zobrat koly j ednej vecy
a to bar pred nim ktory si prave neokomentoval ;D ma zvysene volume a spread narrow
ponom pride bar 7 ale nie je to tests a asi by som ho ani ako no supply nebral . problem je ze ten veld a bar ma taky isty spread takze tu je najelbsie cakat na test poriaddy do zony 5 a tten prisiel v bode 8.
bod 8 ne je no supply lebo no supply musi mat uzky spread.

jedna vec mi tu ale nesedi na tomto celom swingu od toho vrcholu do bodu 5
problem je ze ten swing od bodu 3 .. nespravil novy high.. keby spravil tak mi pridde pravdepodobnejsie toto cele co sa udialo v bode 5678 a by to bolo idealnejsie.

ale inak na tom co si ty vosiel 7ke si mal tak ci tak maly stop co sa vela krat oplati .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hruška - opět díky za koment.

Jsem rád, že jsme se více méně shodli. ;) Ten bar 4 bych bral, ale nebyl jsem ještě u grafu.

No a zpětně jsem si uvědomil, že jsem tu 7 neměl brát - to byla čistá netrpělivost. Měl jsem počkat na bar 8. I když to není No Supply, tak se mi líbí, že se to odehrálo na dolní Trend Channel (i když pořád mám v tomhle ohledu co zlepšovat) a kdybych vstupoval na Close, tak by mi stačil SL o 4 ticcích a když se teď dívám, jak se FESX vyvíjí, tak by tam bylo úžasné RRR. (tu)

Tu 7ku jsem vzal špatně i z dalšího důvodu. Na FESX koukám teprve pár dní, ale líbí se mi, že se dají vychytat vstupy s malým SL. Snažím se chodit do obchodů se SL pouze 5 ticků a tady můj SL nestačil. Vstoupit o tick levněji, tak by byl zisk.

No nic, každopádně jsem rád, že ses mi oba screeny odsouhlasil. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to já budu sledovat dopo FESX a Libru. :-)

Zkoušel jsem koukat i na FGBL, ale ten trh mi připadá takovej chaotickej, nečitelnej. Nějak mi nesedl, za to FESX docela jo a ta Libra mi vyhovuje, že je levnější (pokud se nepletu, tak tick je 6,25 USD).

Odpoledne pak koukám na NQ a k tomu zkouším lehce nakoukávat YM a TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Hruška: Ahoj, mohl bys okomentovat můj obchod, který se mi nevydařil? 1 - Stopping Volume - na 15min TF je zřetelnější = SOS 2 - Up-Bar na vysokém volume = SOS potvrzeno 3 - další Up-Bar, volume nižší = SOS 4 - dá se brát jako Test? Bral bys, i když nedošlo k žádnému pohybu dolů? 5 - podle mě "ne-ideální Test", ale bral jsem, protože: Převládá Uptrend, cena 2810 vypadá na mini-Support a věřil jsem, že to dojde min. ke spodní lince trendového kanálu (ta modrá diagonála) - vstupu si nevšímej. Byl opožděnej, přišel jsem ke grafu později, než se utvořila 5ka, na které bych vstupoval. SL jsem dal jen 4 ticky, při výstupu slip 1 pozitivní tick Díky

12621

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No podla mna to bolo vsetko okay. len mne sa zda ze ty mas zle nakresleny kanal resp tu linku diagonalnu,pozri mju TL na obrazku zltu. Pri takomtoSetupe je velice zajimavy swing A na obrazku, pretoze tento swing prerazil niekolko Lows, takze ten momentalny trend ktory bol je prave prelomeny. Tu by som skor predpokladal keby nevznikol neskor Climax ze pride k zmene trendu docasne. Preto v takejto situaci aj ked mas Cimax racej vzdy pockaj na riadne testovanie do zony (idelane v zona C na obrazku) Tu ne problem ale vysoke volume na downbaroch s bodu 3. takze testovanie zrejme by bolo neuspesne. Nesmie tam byt toto vysoke volume. pri testovani do ten zony . Toto si tusim aj zobral , lenze tak ci tak stopku v tomto pripade musis davat az pod climax. tak ci onak sa blizil koniec sessny co je mensi predpoklad ze budu obchodnici tak aktivny, takze to moze spadnut na daku trendlinku co aj spadlo do bodu 4,kde v normalnom pripade by bol este idealnejsi priklad na buy ak by si nenakupil na C. Ten prvy testik vidno pekne na 10m ze je to test.. ak by si ho ale zobral tak v bode 3 by si ho mal zavret lebo UT nastalo pri o 50percnentom retrace zo swingu A (btw keby si nemal climax v pozadi ako background tak tento UT je idealny na short )

12630

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak aspoň, že jsem to úplně nepohnojil. :-)

Problém bude asi hlavně v tom, že dávám moc těsný SL. Tentokrát mě trh vymetl o jeden tick a pak se vydal mým směrem. Je pravda, že jsem ho měl dát pod Low swingu (1ka, u mě Stopping Volume), ale to by byl SL o 10 ticcích.

V zakreslování kanálu nemám pořád úplně jasno. Někdy totiž trh projde přes spodní/horní hranu kanálu, aby se pak hned vrátil a nevím, jestli mám TL posunout na nové High/Low nebo jestli se trh prostě vrátil z překoupené/přeprodané oblasti zpátky do kanálu - jestli víš, jak to myslím. :-)

A ještě bych měl na tebe jeden dotaz - sleduješ VSA patterny na vyšším TF a vstupuješ na nižším? Je se snažím používat 15min a 5min TF.

Jinak opět díky za tvůj čas a komentář. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja sa snazim zakreslit kanal od dakych vyznnamnejsich swingow. resp od ich lows alebo highs.
Na zaciatok pozeram hlavne 60M TF de sa da nakrelsit kanal a potom popripade 15min.
ktym TF tak to ano ..od vyssieho po nizzsi ale principialne pozrem iba nazaciatku 60min graf a potom sa skor sustredim na 15.
popripade 10 a 5min.

ono ak sledujes 15ku tak by si mal tak ci tak vedet sanalyzovat momentalnu situaciu tak ako keby si sa pozeral aj na 60.
ale obcas ked nemam momentalne zapnuty 60min graf sucasne tak mi unikne daky climax alebo na 30ke..takze je vhodne to mat ties stale pred ocami. ale ak pozeram 2grafy sucasne libru a euro tak nemam tolko monitorov ze by som si mohol dovolit mat otvorenych tolko grafov sucasne.

ono ktym stopkam aspon ja to momentalne robim tak ze prvu si nastavim na dake minule dno alebo vrchol..
a ak sa situacia neskor bude odvijat ze napriklad som long tak sice pojde cena dole proti mojej stopke ale volume klesa atd.
tak viem ze analyza zrejme nebola zla a stopka by mal mala logicky oxranit.

v pripade ze hned potom ako otovrim poziciu a cena vystartuje hned v moj prospech ..tak posuniem stopku na Low toho baru de mam vstup. to znamena ze nemusim byt este na BE.

takto zatial nastavujem si stopky ale mozno casom pridem na lebsi manazment.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...