Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

Jo bezpochyby sa tam jedna o daku climaticku akce. problem je ze ten Down bar co ma najvadsie volume preraza Support (zlta linka) a dostava sa s minulej takej zony kde cena stagnovala (mozna absorbcia demand pri trendlinke). Bary po tomto down bare mju stale velke volume a close blizkosti stredu teda ten posledny. bohuzial maju mensie volume ako ten down bar pred nimi. to sa mi pri tomto druhu climaxu nepaci. pretoze najvadsie volume je na 1bare ktory akurad prerazil support takze. aj ked dalsie bary maju sice velke volume ten takzvany Preliminary support je na vrchole toho baru. Nasledny test bol idealny male volume a 50%retrace s predosleho swingu. Led si zratame RR tak vidime ze mozme aspon dosiahnut pri logickom targete 1:2 Risk Reward co nie je zle ,ale premyslat o tom ze sa otoci trh na hor dako rapidne by som neuvazoval. Po teste prisiel znak sily SOS okamzite up bar s zvysenym volume prerazil docasny vrchol. ale vidime ze ani toto volume aj ked je zvysene je stale male takze nie je moc ochota ist nahor. Mozno na tych 2baroch doslo len k vyberaniu ziskov s jednej s vadsich spolocnosti. preto to nebol doslova pravy selling climax ktory by otacal trhom. -takties Trendlinka Resiztancie s minulych vrcholov nam vytvara supply. idealne pri climaxe je ked tato linka supply je uz prerazena ale tu ju mame vysoko nad hlavamy :D doslova.

12756

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

stomas

zalezi co mas v pozadi tych situaci. ci je to v uptrende alebo downtrende takties.
Ale samostatne vysvetlit situaciu supply vs demand je takom pripade jednoduche
kedze volume odraza Effort a spread Result
1)zelená svíčka,velký spread,velké volume:
znamena napriek tomu ze supply bola zrejme takties velka nakoniec sa ju podarilo prevysit uspesne pretoze spread bol siroky.

2)zelená svíčka,velký spread,malé volume
znova to iste .. ibaze stym ze supply bola mala preto nebola potreba tolkeho usilia vytvorit aby cena sa zvysila
preto volume je male a spread velky.

------------------
toto je ale iba idealna predstava, zalezi co je v pozadi ci ten Up bar preraza daky minuly vrchol a je to v downtrende alebo ci je to uptrende nasledne ake bary su vysledkom tohto up baru, ci volume klesa na nizkom spreade atd.

Ja ked vidim iba velke volume tak je to pre mna viac menej normalna situacia s pohladu supply vs demand tak ako som vyssie popisal. Ak sa ale jedna o extremne volume tak je to ina situacia.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim toto je take zhruba vysvetlenie co sa deje a co predchadza Climaxu. Je to preklad od Wyckoffa. Kedze VSA vychadza s wyckoffovej metody hlavne myslim ze je celkom zaujimave na citanie. Pripadne gramaticke chyby alebo preklepy v texte su mozne kedze som to po sebe moc necital ----------------------------------------------------------------------------------------------------- [bold]-= CLIMAX =- [/bold] -Co znamena doslova climax: Niektore synonyma slova climax su: Maximum, Najvyssi, Vrchol, kulminacia. Toto je nase chapanie slova climax a to presne sa deje aj na Trhu. -Co presne robi Climax: Climax zastavi trend bud docasne alebo natrvalo, zalezi od jeho nasledujucej akcie. Climax predchadza nejaky druh trendu. -Co je trend: Trend je tendencia ceny pohybovat sa v urcitom smere. Je to cesta najmensieho odporu. Trend moze byt Velky, Maly, Stredny alebo intradenny.Moze smerovat nahor alebo nadol. Typ climaxu by mal byt vseobecne v sulade s typom trendu.Inak povedane Vadsi climax bude potrebny na zastavenie Hlavneho trendu ako climax potrebny na zastavenie intradenneho trendu.V skutocnosti moze byt akykolvek trend zastaveny climaxom alebo vyprchanim sily ktora vytvara trend. Akykolvek trend smerjujuci nadol je sposobeny tym ze prevlada sila predavajucich voci kupujucim. Ponuka je vadsia ako Dopyt tato Ponuka sa moze znizovat a znizovat ako trend postupuje nadol az kym sa postupne uplne nevycerpa a zacne sa pohybovat do strany bez moznosti pokracovat v trende. Dopyt ma potom moznost vstupit a vytvorit stupajuci trend. TOTO este nie su climaxy.To je bezne chovanie ponuky a dopytu.Podobne moze zase naopak stupajuci trend sa vycerpat a zacne prevladat ponuka co vytvori nasledny klesajuci trend. Tato vycerpana ponuka alebo dopyt su idealne podmienky pre vstup opacnej sily aby zacala prevladat a vytvorila nieaky novy druh trendu. Ak trend je zastaveny tymto sposobom zvadsa je to iba DOCASNE.Trh v tom pripade prejde len do korekcie a neskor znova bude pokracovat vo svojom povodnom smere.Toto je sposobene tym ze trhy maju velmy silnu tendenciu ist do prevyseni a Climaxov. Pripomenme ze vseta aktivita na trhu je posobena ludmi.Ludia ktory posobia na trhu,ktory a vasinou nie vzdy chovaju racionalne a logicky. Ludia, dokonca aj profesionaly su silne ovplyvneni emociamy Fear a Greed.Strachom a Nenazranostou. Pozrime sa na to ako vadsinou ludia reaguju ked trh smeruje nadol. Co sa stane neskusenej osobe ktora nakupila akcie v momente ked daky News bol dobry a vsetko hovorilo preto aby akcia danej firmy mala ist nahor. Dajme tomu ze sa to stalo v bode 1. Index nasledujuce dni poskocil do bodu 2 a On je stastny ze jeho akcie stupaju na hodnote ma dobry profit. A potom to pride index spadne kusok nadol a momentalne ma mensiu stratu.Zacina mat kusok obavy ale nie az take aby likvidoval svoje akcie. Ked trh vyskoci do bodu 4.Znova je stastny ale vaha par dni az kym index spadne do bodu 5. Zacina sa citit ako na husenkovej drahe, ma za sebou dost rusnych chvil a aj tak jeho akcie nejdu nikam ALE ! newsy su dobre mozno kusok neistoty ale celkova situacia co sa docital v spravach je dobra, vsetci reporteri ktory pisu o danych akciax sa vyjadruju pozitivne takze nie je dovod na to uzatvorit svoje akcie. Ked trh sa posunul kusok vyssie do bodu 6, hovori si ze ked mu trh da aspon daky profit ze racej zuroci svoje akcie. Ale co sa stalo ? trh padol do bodu 7 kde by mohol este zurocit bez straty a zisku ale on si napriek tomu hovori ze ked zlikvidue akcie na tomto bode, stratil 2mesiace obchodovania a nedostal sa nikam a este bude musiet pokrit Poplatky racej zostane este cakat. Trh zacne smerovat nadol do bodu 8 a on zacina byt kusok uz xory stoho.Ma kusok stratu ale stale sa presvieca ze to je docasna korekcia pretoze newsy su dobre a nie je dovod nato aby trh siel nadol.Ale rozhodne sa ze ak trh sa obrati nahor tak to preca len zavre bez zisku. Trh poskoci nahor smerujuc oproti predoslej Support zone ale nie natolko aby mu dal sancu uzatvorit poziciu Bez straty. V podstate trh iba spravil mensie rally. Takto sa vadsinou sprava Trend smerujuci nadol. Neda vam sancu na poriadnu korekciu aby ste sa dostali von.Ak ste spravili spatne rozhodnutie necakajte od trhu ze vam da daku sancu.Vo vseobecnosti vam nikto nevrati vase peniaze len tak lahko spet ked ste uz raz nakupili. Cena ide dole do bodu 10. v tomto case sa uz zacina cudovat co je zle.Ma znacnu stratu ale nemoze sa dostat von. Napriek spravam sa rozhodne uz zaisto uzatvorit aspon s mensou stratou ak mu trh poskytne dake rally. V bode 11 sa ale zacne presviecat ze momentalne rally bolo dostatocne velke a nema rad straty takze zacne premyslat ze mozno by sa stoho dalo este daco vytazit.BOhuzial trh znova prepadne do bodu 12 a znova zacina mat toho pokrk.Nemoze poriadne premyslat zacina byt stoho xory..toto je ukazka ako sa s kratkych obchodov stavaju dlhodobe. Ak trh prejde cez daku hlavu Disribuciu pri hlavnom trende casto trva velmi dlho kym sa cena znova vrati do tej urovne. Pri niektoryx indexoch sa ani cena nevratila spet. po bode 12 .Vysli v spravach zle newsy,reporty, noviny zacinaju pisat o zlych predpovediach danej firmy atd akcie sa zacali prepadavat cena pada este strmsie. Pocas zlych sprav sa kazdy zbavuje svojich akci takze cena nakoniec padne az do bodu16 co je vlasne vyvrcholenim climaxu.Kde aj tento clovek momentalne preda za akukolvek cenu svoje akcie spolu s ostatnymi. Toto je miesto de sa momentum dostava do climaxu a vytvara koniec trendu. Ako sa zaxovavaju profesionaly ? De oni nakupili alebo predali. Niektory co ocakavali nizzsie ceny jednoducho Predali na vyssej cene a v momente ked sa vytvaral Climax zacali nakupovat. Co vytovrilo v podstate zdvojeny buying. Pretoze nakupom zurocili svoje short pozicie a v momente este raz nakupili ocakavajuc narast ceny.

12783

Link to comment
Sdílet pomocí služby

code,
VSA neni indikátor, ale styl čtení grafu ... velikost spreadu, poloha close a volume, hlavně to neni o jedné úsečce, ale o celkové situaci v trhu, takže já mám jen HLC úsečky a volume + volume by price + S/R úrovně

jediné co mi dává trochu smysl je "obarvení" úseček, ať už podle velikosti spreadu (H-L) nebo pozice close vůči close na předchozí úsečce (to je to, co má myslím hruska na svém screenu) nebo v případě volume mít označený průměr a pak nižší volume ve srovnání s předchozími dvěma hladinami

pokud chceš soft přímo na VSA, tak se podívej po programu Tradeguider, ale myslím, že to jsou vyhozený peníze a víceméně jen za grafiku

hruska: díky (tu)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]hruska[/bold]: Myslim barevene zbarveni usecek volume - napr. jak je na obrazku Better Volume 1.4 do Meta Trader 4. [bold]mira_k[/bold]: Diky za vysvetleni ja o VSA zavadil teprve nedavno a dost me to zajima protoze o necem podobnme si ted ctu u Williamse, jen me zkusenejsi traderi od toho trochu odrazuji, ze umet VSA je dosti narocne..

12787

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...