Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

S tím posunem SL se mi to zdá jako dobrý nápad. Zkusím se na to zaměřit. Je pravda, že zatím spíše hledám správné vstupy a otázka výstupu a managementu obchodu ještě není vyřešená.

S těmi TF to řeším tak, že se v rámci jednoho grafu přepínám na vyšší TF a pak přepínám na nižší. Není to úplně fajn, ale aspoň mi při tom přepínání zůstávají zakreslené všechny SR, komenty, apod. Spíš to vyřeším tak, že budu mít v liště dva grafy jednoho trhu - na jednom vyšší TF (60,30,15) a pak jen 5min, kde budu hledat vstup. Škoda, že budu muset zakreslovat SR a TL do obou grafů zvlášť.

Jo a kdyby ses třeba nudil, tak sem můžeš hodit nějakej pěknej screen. Dost mi pomáhají. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nighthero,
dovolím si připojit do diskuze ..

k Tvému screenu
1 - dle mého bych nebral jako SOW, úzký bar musí být vůči backgroundu, zde je pro průměrný spread, navíc close in middle, velmi vysoké volume
3 - sice má společný vrchol s 1, ale jako DT tohle neberu, protože je to down bar s vysokým volume, soobně beru DT pouze po jsou oba vrcholy up bary, tj close blízko high a s klesajícím volume
4 - no supply, úzký spread, nižší close, propad volume

navíc předtím v backgroundu velmi silný uptrend, tj tohle byl slabý signál na smysluplný short, když už tak bych čekal na průraz předchozího low swingu, pod down barem po úseče 2

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Míro,

díky za koment. On to byl hodně unáhlený vstup, který jsem neměl vůbec brát. Jak píšeš, velmi silný Uptrend a já vzal první SOW, co jsem viděl.

Jinak to s tím DT mě nenapadlo, díky za tip! (tu)

A jsem rád, že je tady další trader, který zná VSA. Už jsem myslel, že jsme tu jen dva, tři. :)

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To LudekM: nejsem ještě tak zkušený, abych mohl komentovat cizí screeny, ale ta 6ka se mi nezdá. Vypadá to, že tam roste Volume, tak nevím, jestli je to pravý Test. Jinak na ostatní - Hruška, Míra? - udělal jsem teď jeden ziskový obchod na FESX. Mohli byste se podívat na moje myšlenkové pochody :-) a říct svůj názor? Mám správně zakreslené SR a trendový kanál? Díky moc, Roman

12673

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cau LudekM

dobra analyza ale ak mozem tak kusok mam rozpor v istych bodoch co tam mas.

4- bar je up bar jo ale dalsi bar po nom nie je reversal bar. je to skor test.
down bar narrow range nizke volume. vycerpanost to co pises je ked je praveze Up bar nizke volume a uzky spread.
hned bar po tomto bare je kvazy ND to vycerpanie.
takze 5ka nemoze byt test lebo je to up bar a ak by si aj bral tento bar 5 ako hidden test tak by skor musel mat
dlhsi spodok.. pres by musel prerazit low toho baru predxadzajuceho.
6 ka bar je takties nemoze byt tym padom test.. ale je to top reversal hned za nim bar uzavrel pod jeho spodkom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj(te),

@nighthero:
tiez som ho rano sledoval, ale pred tym som si uvedomil, ze je 'roll-over' na 06-10, t.j. blizi sa last trading day.
myslim, ze to bolo pre to.

Ked som ale teraz na to kukol, tak o 10:55 sa tam dal riesit buy signal (to som uz ale bol prec od PC).

Ked mi vecer ostane trocha casu, prihodim moj pohlad na vec.

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Hruška. :)

Zkusím ti odpovědět na kvíz. Uvidíme, jestli se ještě někdo přidá.

Za Selling Climax bych to považoval, protože ty tři down-bary mají obrovské Volume, z toho druhý malý spread, ale Close pořád hodně nízko, za to třetí už s vysokým Volume uzavírá uprostřed = musí v těchhle třech barech být nákup. A je i hezky vidět, že cena i když šla dolů, tak bary uzavíraly na přibližně stejné hodnotě.

Za to ten Test - je vidět, že se nabídka vytrácí, trh začíná růst, ale ten Test by byl hezčí, kdyby uzavíral výše, min. uprostřed.

Ale asi bych to vzal, protože to vypadá na slušné RRR.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...