Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tak se trochu nudim, otukavam opce, ze bych se jim mozna venoval, TFko a emini zatim asi necham byt, tech systemu uz mam dost (tedy do doby nez se na nich vyskytne nejaky problem, urcite brzo :)...

Taraka: mas zkusenosti s opcemi ? Ono totiz je dost dulezite od koho se ucis..., drtiva vetsina veci v diskusich a na webu je na nic (klasika - min. 80% nevydelava...)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hmm tak dnes dalsi den se dvame plnyma SL... u druheho obchodu jsem mel radeji SL driv pritahnout nebo odejit uplne zavcas, ale proti planu to rozhodnuti nebylo... spis jen nebylo dobre :) po novem equity vrcholu z predminuleho tydne tak ted lehce prohlubuju DD... zatim nejde o nic drastickeho, ale nejaky pekny obchod uz bych uvital... :)

28706

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aldanek: on ten muj pohled se ted nijak zvlast nemeni posledni tydny, co se trochu zmenilo jsou podminky na trhu, kdy kleslo volume i volatilita... ale mas pravdu, ze ten druhy obchod smrdel odrazem do short od flipu... nejak jsem tomu moc neprikladal vahu vzhledem k celkovemu pohledu long, ale mozna bych mel... mrknu na obchody zpetne, kolikrat jsem na podobne situaci nalitnul, dik za podnet... (tu) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: o to prave jde, nemusi byt backtest ja nevim kolik 1000 obchodu (nepisu ted o AOS), ale musis to mit otestovane v ruznych fazich trhu.... Ja si zkousel sve systemy na vzorcich z roku 2005 (preci jen bylo mensi volume), 2006.... 2008 (vysoka volatilita) atd.... A v kazdem vzorku by system nemel mit nejake vysoke DD...
Nekdo si otestuje rok zpet (napasuje to na historicka data), pak se zmeni charakter trhu a je nahrany ....
(netvrdim ze je to tvuj pripad, ale je treba si davat bacha :) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Systémy mají velmi malou pravděpodobnost, že uspějí. Můžeme si vytvořit nějakou šablonu (nebo i několik šablon), podle které budeme obchodovat. Bohužel nálada na trzích se neustále mění a jen těžko uspějeme s nějakou šablonou. Občas se trh bude hýbat podle naší šablony, ale většinou tomu tak není. Mnohem výhodnější je obchodovat podle toho co trh aktuálně dělá. Sledovat aktuální směr a jeho změny a na tom profitovat. Pokud trh změní směr třeba i brzy po našem vstupu nebát se zařadit reverz. Pokud "chytíme " směr tak toho musíme využít a vydělat co nejvíce. Určitě je výhodné snažit se vstupovat za limitní cenu. V případě otočení směru tak můžeme ztrátu z obchodu eliminovat na minimum. (Vstoupíme za lepší cenu než jsme původně vystoupili před změnou směru trhu). Při troše cviku je to dost dobrý způsob. A v podstatě nepotřebujeme ani žádné náročné backtesty a složité programování, apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to je prave zajimavy :) . Kdyz jsem zacinal, mesice jsem backtestoval a pak vetsinou hned v papertradingu (nastesti) sel system nekompromisne do minusu :)
Ted pri stavbe systemu vetsinou uz pri navrhu dokazu rict, jetli bude mit system sanci... Velmi rychle (v radu dnu) overim backtestem a papertrading (dulezity) a pak live s minimalnim objemem...

Nejdulezitejsi je presne vedet proc system funguje a proc by mel fungovat...
Pokud to nevim, tak muzu delat backtest treba 10000 obchodu a stejne mi to nepomuze... (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak zdravím,

bolo by možné hodiť graf s príkladom. Aj s udaním SL a PT?

Kedy je treba dať reverz? Musím mať na to nejaké pravidlá, nie? 1-2-3 alebo niečo iné? Čiže ide o nejaký systém. Nedá sa to robiť len tak od oka (možno po 5.000 hod. pozerania do grafu áno, ale to nedokáže každý). Myslím, že bez systému sú reverzy rýchlou cestou do pekiel ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj MNovak. Ty píšeš, že neobchoduješ podle žádného systému a v zápětí popíšeš jeho pravidla. :D Nebo co si představuješ pod slovem systém? Podle mě i když má člověk jen jedno jediné pravidlo, tak už má systém, otázka je jak dobrej...

"Mnohem výhodnější je obchodovat podle toho co trh aktuálně dělá. Sledovat aktuální směr a jeho změny a na tom profitovat." = pravidlo

"Pokud trh změní směr třeba i brzy po našem vstupu nebát se zařadit reverz." = pravidlo

"Pokud "chytíme " směr tak toho musíme využít a vydělat co nejvíce." = pravidlo

"Určitě je výhodné snažit se vstupovat za limitní cenu. V případě otočení směru tak můžeme ztrátu z obchodu eliminovat na minimum." = pravidlo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

.ales.>

mne to vsechno prave neprijde jako pravidla. spis jako obecne principy, kterych se mnovak drzi. jsou plne relativnich pojmu, neni v nich zadna exaktnost typu "pokud trh udela tohle a za techto podminek, ja udelam tamhleto".

co vic, vsechno jsou to veci, o ktere se usiluje kazdej trader.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

teda 4 plne ztraty v rade a hned je tady zas o cem debatovat :D dnes se celkem zadarilo, i kdyz jsem se musel hodne rychle adaptovat na novou situaci po mnohem lepsich vysledcich reportu, nez byly ocekavany... viz screenshot. to Sinuhet: souhlasim, AOS i diskrecni obchodovani je treba odzkouset a nacvicovat pokud mozno v co nejvetsim mnozstvi typu trhu... u diskrecniho obchodovani si ale uplne nejsem jisty, jak nacvicit mimo live hlavu, pocity strachu a chamtivosti a dokazat je odhalit vcas tak, aby nezakalily usudek... to si myslim, ze prijde az casem v samotnem live obchodovani, bo na SIMu a v replayi ty emoce ani zdaleka nejsou tak intensivni... to Mnovak: pod to bych se mohl podepsat :) dik za prispevek :)

28719

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...