Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Klepino: snazim se chodit pro vetsi profity a ten potencial 200 USD, ktery jsem tam v dane chvili potom prvnim neuspesnem shortu videl, mi moc atraktivni nepripadal... ano zobchodovat se to dalo, ale uz jsem cekal long, tak jsem proti tomu chodit nechtel :) spis me mrzelo, ze nedoslo k vyplneni toho longu tam byl pekny potencial az nekam k 1165 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem poprve obchodoval mimo svou domaci kancelar :) vcelku zajimavy pocit, dost nezvyk, ale vse probehlo bez problemu... jen teda jsem zjistil ze na notebooku nemam software ve kterem si upravuju a popisuju screenshoty, tak to upravim az se dostanu k stolnimu pc... pro nedockave davam alespon neokomentovany screenshot... 1. obchod DB z vyssiho tf, prvni vystup na MPOO zbytek na intuitivne posunutem SL 2. obchod na flipu do shortu, velmi rychle pritazeni SL, kdyz se trh zacal vracet, inkasovana mala ztrata 3. obchod na lower tf DT, velmi rychle snizeni risku prvni vystup na MPOO, druhy na intuitivne posunutem SL...

28965

Link to comment
Sdílet pomocí služby

panove, trochu OT: Brooks nekdy mluvi o obchodovani cehosi, co ma skratku SPY. neco malo jsem si o tom vygooglil, ale moc tomu nechapu.

jaky je rozdil mezi SPY (SMART) a SPY (ARCA) nebo SPY (cokoliv)?
jak tam funguje margin?
proc Al Brooks doporucuje obchodovat treba 500 SPY misto jednoho kontraktu S&P 500?

prip. hodte link, kde je to zrozumitelne napsany i pro cloveka, co neni ekonom a nezna klicove pojmy..

dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nick: SPY je ETF (Exchange Traded Fund), na rozdil od komoditniho kontraktu v tomto pripade nejde o pakovy instrument ale jen o akcie, na ktere margin nepotrebujes... pres burzy muzes nakupovat akcie tohoto fondu (tedy nikoli kontrakty), fond ktery primarne kopiruje pohyby indexu S&P 500...samozrejme pokud ti to obchodnik umozni muzes pouzivat paku (margin) i na akcie, ale vseobecne bych to spis nedoporucoval...

SMART a ARCA budou nejspis nazvy burz, kde se da ETF obchodovat... rekl bych ze primarni (kde je ETF listovano) je ARCA a na SMARTu to jen dal preprodavaj... chapu to tak (mozna blbe, kdyz tak me nekdo opravte), ze treba ceske akcie jsou listovany primarne na BCCP (burza cennych papiru praha), ale obchodovany jsou i na trhu RMS (prostrednictvim obchodnika Fio), takze treba CEZ muzes nakoupit jak pres primarni trh BCCP tak i pres RMS a realtime ceny na obou trzich se mohou mirne lisit stejne jako poplatky...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nick: nevim jak "levneji" to myslel, ale rekl bych, ze tak, ze tam clovek neriskuje tolik jako na zapakovanych komoditach ci opcich... protoze na poplatcich rozhodne vychazeji akcie drazsi...

nevim jak marginy na akciich v USA ale v cechach to brokeri berou jako pujcku, ze ktere ti normalne uctujou nemaly urok plus poplatky samozrejme za zobchodovane mnozstvi platis stejne...

takze bych nerekl, ze akcie jsou levnejsi v pomeru cena/vykon... jsou levnejsi v tom ohledu, ze si muzes treba SPY dovolit obchodovat pozicne s uctem i kolem 5000 USD, coz by bylo na komoditach v podstate sebevrazednym aktem...

zatimco pohyb podkladoveho aktiva o minus 10% te bude stat na SPY 500 USD (kdyz nakoupis za celych 5000 USD), na e-mini ES by te to uz vyslo skoro na 10000 USD/kontrakt, pricemz kontraktu by sis pri malych marginech mohl teoreticky nabrat i vic (neberu ted v potaz, ze s tak malym uctem bys pozicne na e-mini ES vubec lezt nemel)... takze v tomto ohledu myslim, ze to bral Brooks, ale treba se pletu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musim teda rict, ze mi porad dela problemy (u intradenniho obchodovani) obchodovat konzistentne, pokud system nema striktni pravidla (dal by se naprogramovat)
Proste kdyz se treba nekolik dni nedari, tak si zacnu vymyslet vstupy (klasika, urcite zazil kazdy :D
(vysledek je porad v pohode v plusu, ale ty zaseky :)

Pokud obchoduju pozicne, tak je to OK, do dalsiho dne se stihnu "srovnat do late" :)

Momentalne tedy intradenni diskretni intradenni obchodovani omezim na v podstate naproste striktne pravidly definovane systemy..... (tu)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: no aktualni system obchoduju od kvetna... v kvetnu to bylo +14,5%, v cervnu klesla volatilita a muj mesicni hospodarsky vysledek se hybal cca kolem 0%, v cervenci volatilita nadale klesala a zatim jsem tam nejakych 5% v minusu (coz se u me rovna dvema a pul SL, takze zatim zadna tragedie, ale zisk to neni...)

trochu mne to prinutilo zamyslet se nad tim pro jake profity v nizke volatilite vlastne chodim a pro jake bych chodit mel... inspiroval jem se u Eldera (kniha Sell & Sell Short) a zavadim hodnoceni obchodu na zaklade toho, kolik z nej dokazu vytezit ve vztahu k volatilite z poslednich 4 tydnu + par dalsich vychytavek hodnoceni nakupu a prodeju ve vztahu k dennimu maximu a minimu atd. Je to vcelku zajimave a melo by mne to naucit trochu premyslet nad obchody z lepsiho uhlu pohledu, nejdulezitejsi je pak ten ukazatel toho, kolik dokazu vytezit z obchodu pri aktualni volatilite, tam mne to muze vcelku slusne navigovat v tom, co jsou jeste primerene targety v dane dobe a co uz nikoli.

Celkem jsem se divil, kdyz jsem zjistil, ze by mi v tehle volatilite melo bohate stacit chodit pro hlavni target kolem 400-450 USD, zatimco v kvetnu to bylo klidne i 550-600 USD :)

Dalsi vec je rychlejsi posouvani SL do snizeneho risku pripadne i na BE, pokud se trh vrati a vymete mne, muzu klidne naskocit znova na dalsi signal... je to lepsi nez chytit plny SL ve vetsine pripadu...

Posledni vec, kterou jeste dotestovanou nemam, jsou agresivnejsi vstupy do obchodu. V pripade velkeho potencialu obchodu neni treba cekat na limit cenu a je mozno naskocit hned, pokud neni low/high posledniho swingu ci usecky ktera ho zacina tvorit (misto kam dam SL) prilis daleko...

Co se diskrecniho obchodovani tyce, zatim nepozoruju, ze bych mel nejak extra horsi vysledky nez v mechanickem... spis mne mnohem vice bavi ten proces uceni se a adaptace... je to takove... zivejsi... i kdyz nutno uznat, ze za cenu chyb, ktere jsou obcas draze zaplaceny (jen v kvetnu a cervnu jsem v obou mesicich dohromady udelal chyby proti planu za 2000 USD/kontrakt), coz na jedne strane je velika skoda, na strane druhe ohromny potencial pro rust... :)

at se dari ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ja si myslim, ale je to jen muj nazor, ze system ktery zacnu obchodovat live by v podstate mel vydelavat od zacatku (a samozrejme ho postupne upravuju a vylepsuju).... Pokud jde na zacatku do minusu nebo se dlouho placam kolem nuly je lepsi to zahodit a zacit s necim jinym... (moje drivejsi zkusenost :)

jinak my jsme zabari, opravdu nejlepsi intradenni obchodnici maji vetsinu TYDNU ziskovych a pojem ztratovy mesic neznaji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...