Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

taky tak.. cas vyhlaseni fundamentu je pro mne jenom zvysena aktivita traderu, kteri vetsinou pouze hadaji, kam se trh nakonec vyda. cena muze tudiz oscilovat ve velice sirokem pasmu, ktere, ac nakonec vyusti do pohybu mym smerem, muze lehce vymest muj SL.

pred reporty neoteviram obchod a jesli v nakem jsem, uzaviram. nic lepsiho se mi vymyslet nepovedlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet a nick: ja fundamenty bezne neanalyzuju, vetsinou staci vedet, kdy jsou... vedel jsem ze dva dulezite budou vyhlaseny v 16:00 a predtim zrusil vsechny prikazy, v obchode jsem nebyl a dve minuty pred a po ani byt moc nechtel... teprve az se dokreslovala svicka 16:02 jsem si rikal, ze ta aktivita je ponekud jednostrane zamerena smerem up a zkontroloval, jak dopadlo vyhlaseni tech fundamentu (primarne kvuli tomu, abych nahodou nesel proti lepsim nez cekanym zpravam shortem, ktery jsem v tech mistech puvodne planoval...) kdyz jsem pak videl, ze oba fundamenty dopadly mnohem lepe (zvlaste v pripade new home sales) nez se vseobecne ocekavalo - analytici se zas pekne sekli :), tak jsem svoje short nastaveni pro dnesek musel prehodnotit a rychle se preorientovat na pripadne longy... nahoda tomu chtela, ze se trh zrovna pohyboval v miste, ktere pro mne bylo pro long obchod v pripade long kontextu zajimave...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak dnes hned na zacatku seance dve ztraty dle planu, trh sel mnohem vys nez jsem cekal... ale pak prislo jedno spatne rozhodnuti a jeden vstup driv a za horsi cenu nez mel byt proveden a bylo dokonano... po prvnich dvou SL jsem neprestal obchodovat, jelikoz jsem tam proti planu nic neudelal (ani jsem to nestihnul) a mel vcelku dobrou predstavu, co by se mohlo dit nasledne... bohuzel jsem to diky kombinaci chybneho rozhodnuti v tretim obchode a mimoplanovemu vstupu ve ctvrtem obchode, nedokazal zuzitkovat... zvlast za ten posledni obchod se dost stydim, protoze to same jsem udelal par dni zpatky... (td)

28746

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Tarako, Tarako... :), ty jsi to zase všechno zazdil :), já ti řeknu hned čím to je, je to protože jsi zažil první dílčí úspěchy na trhu a rázem sis začal myslet, že dokážeš předpovídat téměř přesně denní směřování trhu, už neobchoduješ to co se na trhu děje, tak jako v minulosti, když jsi začínal a pomaličku se ti začalo dařit, z tvého vyjadřování jsem získal pocit, že už chceš pohyb trhu předpovídat a doslova se z trhem pak hádáš, že ty máš pravdu, ale ne trh, ale víš určitě, co se říká, že jenom trh má vždycky pravdu, musel bys být největší hráč, abys dokázal pohnout trhem na svoji stranu, říkám si jaký máš účet, když tě moc nerozhodí ztráta přes USD 500 denně na kontrakt, už jen při 2-3 kontraktech by mě kleplo, měl bys trošku zvolnil, viděl bych to tak na týden bez trhu, fakt, věř mi, prostě se ti zase staly ty začátečnické sračky, stává se to pořád, tak se z toho pouč a už se nesnaž předpovídat trh, ale obchoduj, co je :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cipinek: to, ze si reknu v jake je trh aktualne strukture prece neznamena, ze se to behem seance nezmeni... nekolikrat tu byl i screenshot, kde jsem zmenu toho pohledu i zapsal... to, ze vidim nejakou strukturu trhu taky neznamena, ze budu brat signaly proti planu... naopak... znamena to, ze nektere signaly podle planu nevezmu, protoze jsou podle mne v danem okamziku riskantni, to se ale muze zmenit behem par minut se zmenou struktury ci kontextu... cteni struktury ci kontextu trhu z vyssiho TF pro mne ma tedy jen filtracni ucinek (redukci nekterych obchodu) nikoliv ucinek opacny, coz by bylo pridavani obchodu a hadani se s trhem jak tu naznacujes... prvni tri vstupy ve stredu jsem udelal podle planu a s tim ten treti byl i po zmene struktury na vyssim tf, coz zmenilo i muj pohled na to brat v danem dnu longy... nasledne se struktura opet naklonila spise shortum, tak jsem planoval jeste 4. obchod, ktery jsem ale provedl naprosto spatne a rozhodne ne podle planu jeste pred vykreslenim signalu... ty prvni dva shorty bych bral i pred mesicem, kdy jsem kontext nezohlednoval... co mne srazi jsou chyby proti planu, ktere mne shodne staly v kvetnu i cervnu uz minimalne 1000 USD na kontrakt, to jsou hlavni vlci zerouci me "stadecko ovecek" nastesti pro me se "stadecko" v kvetnu mnozilo rychleji nez ho vlci zrali a ted v cervnu aspon "stiha nahradit padle kusy" :D

co se vyssi denni ztraty na kontrakt tyce, nejde rict, ze by me to nerozhodilo, nebo to se mnou nic neudelalo... ale daleko vic mne mrzi, kdyz tu ztratu navysim nejakou chybou, ktera tam byt nemela... se ztratama v tradingu se musis naucit zit a ucit se z nich, na tyhle situace te SIM ani replay nepripravi, ale je dobry si udelat nejaky testy, aby clovek vedel, co vsechno je pro jeho pristup jeste normalni ztratova serie a co uz z te rady zacina vycnivat, kdy panikari zbytecne a kdy uz je obezretnost na miste...

to Klepino: krasne jsi to nakonec vychytal, je videt, ze mas ty vstupy na hodne podobnych mistech a premyslis nad tim dost podobne :D ja tam jen nemel tu treti S/R u 1171 ;) :D

to aldanek: jo zpetne vidim, ze ty shorty byly takovy skok pred vlak, ale ja cekal ze ten vlak aspon nachvili zastavi v obvyklych zastavkach :D tohle byl ale zjevne rychlik, co stavel az na konecne :D ale ne ted vazne... cekal jsem korekci smerem up a planoval od ni shortovat, je pravda, ze bych radeji videl nejaky pozvolnejsi nebo presneji receno vahavejsi rust a silnejsi reakci na ty ceny, ale ten potencial smerem dolu tam byl obrovsky... z hlediska RRR to byly pekne situace, z hlediska pravdepodobnosti diky te rychlosti trhu v postupu up uz tak uzasne nebyly
:D ale to taky vidim az ted :) co se toho ctvrteho obchodu tyce, za ten se rozhodne chvalit nebudu
(td) :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: Jj máme podobný styl. Tyhle vstupy (jako např. ty první dva středeční) mě taky pořád leží v hlavě jak se jich zbavit, nebo je nějakým způsobem omezit. Takhle zpětně, když na to člověk kouká - je to jasný, že to byly skoky pod vlak, ale v tu chvíli nikdo dopředu nevěděl, že to bude mít takovou sílu. Klidně se to mohlo na jedné z nich otočit. Možným řešením by bylo počkat na potvrzení, že dojde skutečně k otočení, ale tím se přijde o ten vstup za dobrou cenu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Klepino: jjj ono to je vzdy neco za neco :) ja mel dnes zatim zas dvakrat pech na vytuknutem SL... treti vstup me sice zvetsiny zahojil, ale radsi jsem ukoncil driv i druhou sadu kvuli problemum u denniho high, kde se trh skoro na 12 minut zastavil a vybiralo zisky vice obchodniku... ted cekam, jestli se objevi jeste posledni obchodovatelna situace, ale uz jsme dost vysoko...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal: ------------------------------------------------------- > prihazuju dnesni obchody... prvni obchod jsem mel > dat na spatny pocit, ale dle planu vzato... dalsi > obchod smolne vytuknuty SL... pak dva mensi > zisky... celkove dneska sul nul... pekny vikend > preju Koukam na tvuj graf a mam podobna mista vstupu jako ty:) Snad ti to pomuze, prikladam ti graf s nekolika price analyze, ktere se opakuji porad dokola. skoda tech sl :(

28789

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak jeste pro jednoduchost bych napsal posloupnost meho mysleni:

1) vytvoril se spike tak jsem si zaznacil pripadny target (nejdrive pouziji tela bars a pokud jej trh ignoruje tak pouziji legs atd. vzdy nejprve zacinam nejmensim measurem move)

2) Gap = pripadny budouci test (closing gap)

3) Micro trend line break = obvykle prvni break se nevydari a velikost 4 bear bars = projecting k uzavreni gap
( take koukam na silu bear bars: jsou doji s legs, ktere se presahuji ci jsou silne ktere zaviraji bez legs atd)

4) v tomto pripade cekam na test of gap s limit order buy

5) dale muj osobni management, kde drzim cast pozic k measured move (analyzuji silu bears and bulls)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...