Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Klepíno Napsal:
-------------------------------------------------------
> to: a-friend velmi pěkný rozbor situace, chtěl
> jsem se zeptat, ten gap, který se vytvořil nad tím
> tvým zakresleným gapem, vlastně na té poslední
> silné bílé svíci z těch tří, tak ten nebereš v
> potaz z důvodu, že je v pásmu leg 1 ?
> Díky, pěkný víkend


uprimne receno ne neberu ho v potaz. ne proto, ze by se to nedalo z obchodovat, ale proto ze by to byl jenom scalp (too much hard work) a cekal jsem na swing, take koukam na tu bear leg down a jeji velikost+ pocet bars atd. v tom gapu pokud bych chtel swing pri jejim uzavreni bych musel pocitat take se swing stop losem a trh se klidne mohl otocit dolu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nick Napsal:
-------------------------------------------------------
> myslel jsem, ze gap je pouze pokud je mezera medzi
> open a close dvou svicek. nevedel jsem, ze se
> pocita i situace, kdy se tela svicek
> neprekryvaji.. pokud to teda spravne chapu. muze
> mi to nekdo, prosim, strucne vysvetlit?


je to od albrook, ty gaps se rozdeluji na open gaps measerud gaps, exhast gaps = trend bars gaps and two sided gaps kdy jedna strana give up
Jinak je to popsana v knizce albrooks/trading ranges/ chapter 6 gaps

Link to comment
Sdílet pomocí služby

-------------------------------------------------------
> > jsem se zeptat, ten gap, který se vytvořil
> nad tím
> > tvým zakresleným gapem, vlastně na té
> poslední
> > silné bílé svíci z těch tří, tak ten nebereš
> v
> > potaz z důvodu, že je v pásmu leg 1 ?
>
>
> uprimne receno ne neberu ho v potaz. ne proto, ze
> by se to nedalo z obchodovat, ale proto ze by to
> byl jenom scalp (too much hard work) a cekal jsem
> na swing, take koukam na tu bear leg down a jeji
> velikost+ pocet bars atd. v tom gapu pokud bych
> chtel swing pri jejim uzavreni bych musel pocitat
> take se swing stop losem a trh se klidne mohl
> otocit dolu.
>

Promin nemel jsem cas poradne odpovedet na tvoji otazku.
Tak jeste jednou snad jasneji. Ten druhy gap, na ktery se ptas, bych v potaz pro swing long nebral z nekolika duvodu:
1) 4 bear bars - prilis hodne momenta dolu (4 bear bars and no bull body) a v takovem pripade 1st micro TLB usually fails a vypada to spise jako leg 1 = H1 cekam na leg 2 H2
2) Hlavne, ale stale cekam na uzavreni gap nize pro low risk
3) Pokud bych chtel koupit na limit pri uzavreni 2nd gap, musel bych mit SL minimalne nekolik tics pod gap nize
a pri testu teto gap nize se cena mohla vyhrotit na otestovani treba low.
4) Ta 2nd gap mohla znacit exhoust a pullback by mohl byt vetsi.
5) z pozice MM jsem mohl otevrit max. kontrakt pri low risk.

Tech duvodu tam bylo nekolik. Jinak tu 2nd Gap o ktere se bavime se dala z obchodovat s limit order short.
U prvni bear leg, kterou jsem zaznacil cervene, tak ta velka bear bar na zacatku 1st teto bear leg vytvorila gap mezy bull bar a doji bear bar, nasledna bar se snazila gap uzavrit a tedy i idealni prostor pro limit order short. Byl by to pouze scalp ( buls are in charge - always in long) na target closing teto gap a v mem grafu test EMA s riskem 1:2, takze prima obchod, ale dost rychli a clovek v tom muze nasekat chyby.
Snad to dava smysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend Napsal:
-------------------------------------------------------
> nick Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > myslel jsem, ze gap je pouze pokud je mezera
> medzi
> > open a close dvou svicek. nevedel jsem, ze
> se
> > pocita i situace, kdy se tela svicek
> > neprekryvaji.. pokud to teda spravne chapu.
> muze
> > mi to nekdo, prosim, strucne vysvetlit?
>
>
> je to od albrook, ty gaps se rozdeluji na open
> gaps measerud gaps, exhast gaps = trend bars gaps
> and two sided gaps kdy jedna strana give up
> Jinak je to popsana v knizce albrooks/trading
> ranges/ chapter 6 gaps


Promin Nick taky jsem to nenapsal uplne jasne:
Ano chapes to spravne gap vznikne u 3 bars, kde prvni a treti se nedotykaji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: a-friend

Děkuji za vysvětlení.

"U prvni bear leg, kterou jsem zaznacil cervene, tak ta velka bear bar na zacatku 1st teto bear leg vytvorila gap mezy bull bar a doji bear bar, nasledna bar se snazila gap uzavrit a tedy i idealni prostor pro limit order short."

Tohoto jsem si vůbec nevšiml a právě tam někde bych hledal vstupy short kdybych tam měl SR v tomto případě tedy ne, ale jinak ano a toto by byla možnost jak se dostat do obchodu ještě za přiměřený risk, protože někdy mi ty vstupy zbytečně utečou a tohle by mělo logiku.

Každopádně ten tvůj rozbor je velmi zajívavý a trochu jiný pohled na věc, díky za něj:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: Já když viděl tu zelenou svíci, tak jsem čekal, že tou SR trh projede jak po másle, ale když jsem pak viděl, jak si trh dává na čas než se rozjede up + ty knoty, tak bych ten short 1185,5 klidně vzal. Pěkně jsi vzal tu z Tvého pohledu druhou resp. třetí příležitost, tam bych já měl strach, že by se trh mohl odrazit od high dne minimálně pro větší korekci, ale skvěle to vyšlo (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: hmm clovece ted jsi mi nasadil brouka do hlavy, vim, ze jsem se na to kdysi Mira Saba ptal, ale uz si nejsem jisty, co mi odpovedel... zajimalo me to hlavne kvuli vypadkum na me strane... ale ruku do ohne bych nedal ani za jednu variantu broker vs exchange :D to Klepino: ja u 1185,5 vcera cekal, ze prijde korekce, ale ne ze bude tak hluboka :D proto bych ten short stejne nebral (i kdybych chtel, taky bych ho nestihnul :D), tomu prurazu 1185,5 jsem vcera vcelku veril, proto jsem nemel takovy strach... dnes byla situace pomerne prehledna ale sance pro me bylu jen dve, z toho jednou se trh uz pro limit nevratil... podruhe se vratil, ale to byla nakonec jen takova vyzobavacka :)

28818

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...