Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to Sinuhet: step by step my friend, step by step... :) me pro zacatek staci zacit dosahovat zhodnoceni pres 100% rocne a na to nepotrebuju mit vsechny mesice ziskove, natoz pak tydny... mezi nejlepsi obchodniky se zatim neradim, ale nemyslim si, ze se k nim dostanu skrze skakani od jednoho systemu k dalsimu :) spis je treba najit si, co ti vyhovuje a je nejakym zpusobem robustni (do te doby nez to najdes muzes skakat jak chces) a pak pracovat na rozvijeni dane myslenky, presnejsich exekucich, rychlejsich a spravnejsich reakcich... robustni system ale neznamena, ze nebude mit ztratovy mesic.. robustni znamena dlouhodobe generujici profity a idealne na vice nez jednom trhu...

ono i to wodies cci, finwin nebo jine systemy v uplne zakladni podobe nejsou idealni... k opravdu slusne ziskovosti to dotahnou az zkusenosti a rychla adaptace na aktualni podminky na trhu...

na to skakani pri prvnim neziskovem mesici k necemu jinemu davej pozor... i ti nejlepsi mivaji ztratovy mesic (nerikam, ze casto, a nerikam, ze se mezi ne radime) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak treba Lance Beggs obchoduje bez ztratovych mesicu, neznam ho osobne ale opravdu nevim proc by si to vymyslel....
Byl tu kdysi na financniku clanek o nekom (myslim ze 10 a vic let obchodoval) taky bez ztr. mesicu... dokonce snad bez ztratovych tydnu :) ale to si uz mozna vymyslim, uz je to dlouho



jinak fakt te obdivuju ze te tady tak dlouho bavi publikovat obchody (kvalitni) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: kazdy, kdo se ti snazi neco prodat ma duvod ti lhat :) (nerikam, ze Lance lze... neznam ho...) kdokoliv dokaze obchodovat konzistentne bez ztratovych mesicu, si to nepochybne vydrel a ma muj obdiv... :)

co ti budu povidat, parkrat jsem si uz rikal, ze s tim seknu a dal sem prispivat nebudu, ale obcas se tu z toho rozvine vcelku zajimava debata, ktera mne prinuti se na veci divat jeste jinak a samotnemu mi to pomaha v rozvoji a rozsirovani obzoru, dokonce obcas i nejaky novacek polozi zajimavou otazku, ktera mne predtim nenapadla a na niz odpoved nemam a teprve ji jdu hledat :) v CR je celkove hodne malo lidi, se kteryma se o tehle vecech da bavit dyl nez pet minut... na tomhle serveru je jich nastesti vetsi koncentrace :) uz pomalu ztracim prehled o tom, kdy jsem tady vlastne zacal davat vsechny sve obchody... jednou to pro mne mozna bude pekne retrospektivni pocteni :D :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taraka> taky si prisadim, ze mas muj obdiv za to neustele pridavani obchodu. v mnoha jinych diskuzich je jiz davno mrtvo, ale tady se porad neco deje. a i mne sem porad bavi chodit.

ale..

obcas si rikam, jesli to nekonecne hledani svateho gralu a neustale vylepsovani systemu ve snaze ziskat z trhu o dalsich par dolaru vic, za to stoji. nakonec.. delame tohle vsechno proto, abychom vydelavanim penez zabili co *nejmene* casu a meli ho tak vic na sebe a lidi kolem nas. porad ze vsech stran prichazi nove uhly pohledu, nove napady, ktere vsechny musime otestovat, abychom zjistili, jesli se jimi vyplati dal obirat nebo ne. ve vysledku je toho casu, ktery trading sezere, mnohem vic, nez pri beznem zamestnani. vetsi svobodu a nezavislost nechme stranou. pracovat 2,5h denne (nebo i 5 treba) je urcite super, ale co z toho, kdyz dalsich 10 porad uvazujeme, jak to delat lip (a sedime pritom u kompu).

Al Brooks uz ma neco za sebou (nevim kolik mu je let), ale ani po 25 letech obchodovani netravi s dcerami a rodinou vic casu, nez prumerny tata. mozna dokonce min, jak mi to tak prijde z nekolika videi, kde na konci odpovida na dotazy. to mnozstvi faktu, ktere kolem trhu vypozoroval za svou karieru *je* uzasne.. ale porad a vzdycky tam bude nake "usually" a/nebo "a lot of times" a za kazdou presumpci bude porad nake "co kdyz trh udela zrovna ted neco jineho?". jinak receno, prehnal co s casovou investici. stravil zivot za obrazovkou, misto aby mu jeho profese umoznila se od ni odthnout tak casto jak to jenom jde.

a o to se snazim i ja. neustale studium a s nim spojeny prival infomaci me zahlcuje, takze ve vysledku nad tim sedim mnohem vic, nez bych chtel. jinak receno, mam pocit, ze toho znam prilis moc :)

jeste k tem traderum: bylo by super se setkavat s lidmi, kteri delaji to co my, akorat, presne jak pises, je jich u nas hodne malo (slovensko-cechy). kdysi financnici organizovali setkani u piva, pak s tim ale prestali. tusite nekdo proc? a vubec, proc si tu lidi nemuzou vymenovat kontakty...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to nick: ano, na zacatku to chce vzdycky ohromnou casovou investici... peceni holubi do huby sami nelitaji :) ale postupem casu (aspon u me) toho intenzivniho studia mimo live trhy ubyva, takze neskoncim s live obchodovanim a nesedim dalsich 10 hodin nad "vylepsovaky"...

kdyz si skladujes backtesty, ktere uz mas hotove u mnohych "novych" napadu zjistis, ze uz jsi je testoval drive a nikam to nevedlo... studium uz ted provadim spise narazove, kdyz mam velmi urgentni potrebu neco dodelat ci dotestovat, nebo prubezne napr ctenim knih, ale mesicne to dohromady nepresahne rekneme 10-15 hodin... navic nedelam to protoze musim, delam to protoze chci... osobne bych ale radeji travil 10 hodin denne nad studiem tradingu, kterym ziju a ktery me bavi... nez 10 hodin nad studiem neceho do zamestnani, ktere mne nudi a otravuje... :)

ale ano mas pravdu v tom, ze zamestnani je jednodussi volba v tom, ze clovek si to tam odmaka a muze jit domu s relativne cistou hlavou (vetsinou), to ale neznamena, ze je to lepsi volba pro kazdeho :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nick Wrote:
> Al Brooks uz ma neco za sebou (nevim kolik mu je
> let), ale ani po 25 letech obchodovani netravi s
> dcerami a rodinou vic casu, nez prumerny tata.
> mozna dokonce min, jak mi to tak prijde z nekolika
> videi, kde na konci odpovida na dotazy. to
> mnozstvi faktu, ktere kolem trhu vypozoroval za
> svou karieru *je* uzasne.. ale porad a vzdycky tam
> bude nake "usually" a/nebo "a lot of times" a za
> kazdou presumpci bude porad nake "co kdyz trh
> udela zrovna ted neco jineho?". jinak receno,
> prehnal co s casovou investici. stravil zivot za
> obrazovkou, misto aby mu jeho profese umoznila se
> od ni odthnout tak casto jak to jenom jde.

Predem sorry za off topic.. ale kdyz uz jsi to nakousl :)
Brooks je davno rozvedenej, myslim ze i vic nez jednou, je mu cca 65 let a momentalne ma novou snoubenku, takze o nejakym travenim casu s rodinou nemuze byt ani rec... on se svejma dcerama jen mluvi po telefonu a mozna je nekdy navstivi, to nevim ;) Ale to je fuk, reagovat jsem chtel hlavne na ten aspekt casu - proc tradingu venuje mozna 8 hodin denne nebo i vice, nekolikrat to v trading room probiral a je to opravdu fascinujici. On by mohl klidne obchodovat pul hodky po open a vydelal by si pravdepodobne par desitek tisic dolaru jen za tu chvilku.. ale sedi u toho celej den protoze HO TO BAVI, a proto ze ho to (coby extremne inteligentniho jedince) naprosto INTELEKTUALNE USPOKOJUJE, ne kvuli penezum nebo proto ze by mel potrebu hledat novy napady ktery prida do systemu. Mluvi o tomhle dost casto. Nejdulezitejsi neni aby to vydelalo kopu penez, ale aby to cloveka bavilo a mel radost z toho ze mu rano zacina pracovni smena, ktera NEbude rutinnou a stereotypem. Jak mozna vis, je puvodne optickym chirurgem a delal treba 10-15 operaci za den. Proc se na to vykaslal? Protoze ho to nudilo, uz jen studovat medicinu byla pro nej nuda a bylo to pro nej prilis jednoduchy. Pak delal tyhle operace par let a zacalo ho to tak nudit ze proste zacal jednoho dne operovat levou rukou, prestoze je pravak, jen aby si to udelal zajimavejsi a narocnejsi pro mozek. Netrenoval to na zadnym pokusnym kralikovi, rovnou s dalsim pacientem proste operoval levackou a i kdyz mu to slo pomalejs, neudelal zadnou chybu a operace dokoncil stejne tak a zase to jeho mozek na nejakou dobu zamestnalo. Pak ho prestalo bavit i to a celej ten obor, kde se furt opakovalo totez kazdej den. Jak rika, trading ho intelektualne uspokojuje a nesmirne bavi, protoze ma pocit ze rozumi tomu co dela, a dokaze to delat naprosto uvolnenej bez stresu, pricemz kazdej den je trochu jinej. Je to jako hlavolam kterej clovek musi kazdej den vyresit a pokazdy je to reseni trochu jiny. No nic.. tolik jen pro upresneni, a myslim si ze bysme to meli brat taky tak. Delat to pro radost a ne aby si to clovek honem odpracoval a pak stravil vetsinu dne s rodinou, coz mimochodem taky neni podle me zrovna nejlepsi casova investice...
Jinak k tomu co pises o "usually", atd.. doufam ze to nebylo mysleno vazne, vzdyt na tom principu trh funguje, sebelepsi setup ma pravdepodobnost maximalne 60% (s vyjimkou breakoutu) a jinak by o nem trader nemel ani uvazovat, nez takto. Pravdepodobnost nemuze byt o moc vyssi jelikoz by pak nikdo nevzal druhou stranu tvoji pozice, z logiky veci. I pri 60% uz je co rict ze ta druha instituce ma pravdepodobnost profitu jen 40% a to je asi tak minimum pri kterym je nekdo ochotnej vlezt to obchodu :)
Sorry, pri nejmensim tohle patri to Brooks vlakna, a nejspis ani tam ne, ale myslim ze to je fakt zajimavy tema tak jsem pripsal co o tom od nej vim, jelikoz ho sleduju uz delsi dobu a naprosto se s nim ztotoznuju... (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ano nepatri to sem, ale verim, ze mezi 100 stranami obchodu padne dobre i naka mala odbocka, alespon okrajove se tykajici daneho obch. planu. takovej nedelnik :)

tyto veci jsem o nem nevedel, ale i tak to vypovida o necem, kdyz ma chlap v 65 letech nekolikerou manzelku. ale mozna to bude zas otazka priorit :)
vlatne on sam rika o sobe ze je spis samotar, coz jiste chapu. koukam, ze zrovna Brooks nebyl dobrej priklad pro ilustraci toho, co jsem chtel rict. ale rekl bych, ze vetsina ostatnich traderu ty penize vydelava, aby jim poslouzili jako prostredek k zanechani neceho po sobe na tomto svete. jedno co to bude, pokud to bude prinosem pro okoli. a na to clovek musi mit cas. kterej nema, pokud ho stravi u kompu pilovanim obchodnik technik. delat trading pro radost z nej neni rozhodne mym cilem. je to pro mne cesta jak prijit k penezum, se kterymi mohu neco dokazat.

"usually" jsem myslel vazne, ale ne tak, jaks to pochopil, detroite :) vse, cos k tomu napsal, samozrejme chapu a vim, ze jinak to byt nemuze. pointa mela byt spis v tom, ze jesli po 25 letech zkusenosti jsou me sance porad 50/50, pak cas straveny analyzami byl temer zbytecnej. na druhe strane, zkusenost samotna pomuze hodne po psychicke strance a umozni mi spravneji ridit obchody, coz muze ve vysledku vykonnost zvysit. to je uz ale cas straveny live, ne testovanim a studiem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...