Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

GORDON:
Zdravim, je to mozna trochu offtopic, ale i tak mam dotaz. Divam se na tvuj screenshot a komentare k jednotlivym situacim na trhu a zajimalo by me, kde jsi nastudoval informace o tom, co jednotlivy formace znamenaji (napr. ze vstupuji do hry profici, nebo ze je to prace sculperu, atd). Je mi jasny ze je to o citu, ale nedokazu pochopit ze bych tim poznal ze za to muzou ti nebo ti. Diky za tip :) jestli to mas treba z knihy nebo odnekud z webu. Diky Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gordon, Moc pekna analyza a moc pekna situace na TF, takovych byva hodne malo, z pohledu 15 min grafu to byla primo ucebnicova situace :-) Mohl by jsi prosimte poslat podobny rozpis jak by ses dival tvyma ocima na TF den predem, kde bylo spoustu pasti a situace bylo hodne neprehledna... Samozrejme chapu, ze pokud je to jako 24. tak neobchodovat, jenom jestli tam vidis specialni momenty, ktere ti dle tvych testu rikaji dneska pozor na to a ono... Diky. R.

12823

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To lapaz tak jako ty na vyssim TF a to nejen 15 min ale i hodinovemsi zakresluji zahustene oblasti a na denim hledam prilezitosti pro pozicni obchodniky, ma to presne svuj rad a zaznamovy ritual vychazejici z backtestu za 10 let a na pozicni urovni z backtestu za 20let, tot uvodem a potom sleduji jiz obchodni prilezitosti ktere mam rozdelene na 1)silne a vsichni se mnou a vystup na definovanem patternu 2)neutral a predem stanoveny PT v dolarech, 3)oblast scalpu a obchod na vlne scalpu a nizky risk a nizky PT vse zapisuji a stale dokola vyhodnocuji a snazim se o rizeni multipozic, coz je beh na dalsich 5 let jinymi slovy jsem dneska ve stadiu pouceneho amatera , ktereho to sice uzivi ale jeste nema na to dosahnout pomoci PS a pyramidovani vydelat balik. Ale casu je dost, davam tomu zase tak 5 let

12824

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all
je jedno jak tu usecku nazveme, je to proste carka ktera vyjadruje chovani trhu, at uz davu nebo velkeho mnozstvi lotu jednotlivych obchodniku. Ma sve zakonitosti a korekce, pullbacky atd. Je to o tom jak jsou obchodnici odvazni a jak si chrani sve profity, kdy uzaviraji prvni cast kdy vsechno, kdy nechavaji amatery napospas scalperum atd. je dobre ze se to ucis cist. Nikde se o tom nepise , je treba to tisickrat natestovat a zobchodovat sim a sledovat u toho dom a hiostogram a jeste spoustun dalsich vychytavek. Ale jde to a potom uz clovek nesleduje jen technickou analyzu ale chape nebo zacina chapat obchod a zivot "burzy"
at se dari
Predikovat vyvoj ceny a vydelavat na tom proste nemuze byt jednoduche jinak by to nefungovalo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordon, pokusim se na neco odpovedet, aby se to alespon trochu rozhybalo, i kdyz z techto screenu je to dost tezke, pokud neni videt alespon zhusteny graf se situaci alespon za poslednich 5-10 dni, navic ja jeste sleduju pivoty, podle me, kdo je nesleduje a obchoduje PA, tak se ochuzuje o dulezite info. Muj nazor. Ale je videt, ze u tebe je to bez problemu i bez nich...
(tu)

Korekce timto zpusobem zatim neobchoduju, ale k tomu 2. screenu. Rozdil mezi prvni a druhou korekci je pro me dost veliky.
1. Dlouha usecka s vysokym volume, kdy se korekce vlastne utvorila v ramci ni. Navic na low premarketu. Ja bych se bal, ze jde o selling climax a vstup bych temer jiste nebral. Navic volume klesa i s tim, jak cena leze dolu. Situace by se zmenila, pokud by na vrcholu korekce byl pivot, to je pro me totiz mnohem silnejsi SR nez prem low.
2. Hezky short kdy sily volume, ale uz je nizsi, nez predchozi a jak leze cena nahoru, volume slabne. Navic dochazi k odrazu od predesle volumove silne svicky, coz je dobra resistance.

No rikam, moc toho jeste nevim... Navic bez tech SR z vyssich tf to je pro me hodne neprehledne. Ale tesim se na tvuj komentar! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordone, koukal jsem teď to tvých příkladů asi 30 minut. Napadalo mě toho hodně, ale nic určitého. Prostě tyhle Tvé znalosti nemám.. Ale strašně se mi Tvůj výklad trhu líbí a jsem velice rád, že nám se pár typů dáváš, že to pro nás prostě uděláš. Těším se na tvůj výklad. Prosím, mohl bys pak ukázat i výstupy, tj. predikovaný potenciál + kam a proč bys umístil své SL?
Další věc mě napadá (navzdory Tvým předešlým příspěvkům, že naučit se takto vnímat trh, je běh na dlouhou trať) a to, dají se někde podobné informace sehnat? Prostě někde si o nich přečíst? O celkovém chování trhu? Nějaká knížka?
Přeji mnoho úspěchů a ještě jednou díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

unlimited... ja jsem na tom stejne jako ty, taky do tech grafu hledim ale nemam to vubec v sobe takze spis tak tipuju nez odpovidam... takoveto vnimani trhu se urcite da v case vypestovat a gordonovi diky za screeny (tu)

Jinak ted jsem si objednal Joe Ross day trading, tam je plno veci o trzich takze uz se tesim... (treba to muze byt i ta kniha pro tebe)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all ano mate pravdu, prikladne Joe Ross popisuje hodne formaci v trhu, ale bohuzel chovani scalperu a umele pohyby v trhu nepopisuje nikdo, nebot je to nesmirne tezke a udelat predikci byt jen na dalsi 2-4 candels je opravdu kumst, ktery se chci naucit. Je to o denim sledovani chovani obchodniku na trhu, delani si poznamek a vyhodnocovani vseho mozneho / bohuzel i nemozneho/ nebot jsem presvedcen ze ti opravdu nejlepsi si svoje nabyte know how chrani jako rodine stribro. a taky si myslim ze zde existuje i neverejna spoluprace mezi temi nejvetsimi hraci a mezi brokery. Ale pokud to vime tak nas to alespon neprekvapi. taky bych si rad precetl nejakou kvalitni knihu na tema "svicka za svickou" a co mohu kde cekat, ale zrejme si ji budu muset napsat sam. Uz k ni mam slusny archiv cca 5000 obchodu a screenshotu. Tak at se dari a kdyby byl muj vyklad nekomu prilis NE"odborny" tak vezte ze vychazim jen z vlastnich analyz a ne z knih, tam totiz uz ty domenky o vyvoji nejsou. at se vam dari

12851

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...