Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to mira_k: otazka je nakolik je dany system diskrecni... kazdopadne rozhodnuti nezverejnovat screenshoty cehokoliv tykajici se hotoveho systemu je naprosto legitimni at uz jsou duvody jakekoli... uz jen s ohledem na psychiku daneho tradera, ktera je zvlast u diskrecnich systemu velice dulezita... chapu, ze nekteri pak spi klidneji :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

taraka

obchoduji - 6E,DAX,CL,TF,ES, /vsechny trhy vyzaduji specif. pristup a je treba znat jejich charakter/

na vyssim TF hledam a zakresluji TL - at je to jak chce nic nepokazis zakreslovanim TL na Hi/Lo swingu /moji metodu nezverejnim ale nic prekotneho to take neni/ je treba zkouset, experimentovat a testovat. Obecne plati ze nejprof. pohyby se tvori casto po OPEN eura ci us trhu. Vstupuji po prurazu TL a cekam az se dokresli vyssi TF. logicky tak casto vstupuji za LIMITy a nejsem nekdy exekuovan. Dnes uz od rana shortuji 6E / vstup byl na cene 3630 a SL na 30m swingem 3646/ PT je 300 us. Komplikace nastala na 30m TF na svici v 10.3o, kde vznikl PIN bar a cena uzavrela nad ni. Pritahl jsem SL na 100us. Nyni uz sleduji cely obchod na 2m TF a kontroluji SL. Namitka ze mam nizke RRR a nevychazi MM neobstoji, protoze jednak ihned po rozjeti trhu utahuji SL a uspesnost vstupu je velmi vysoka.
Trendy hledam vyhradne na 30m a 1h TF. Obchoduji od 9.oo do 17.oo. Casu mam dost protoze nechavam uzavirat 1h svice a pak se rozhoduji co dal. pokud neni nic zajmaveho tak jdu od pc na hodinu pryc.
Fundamenty sleduji vsechny cervene, zasoby ropy a take rad obchoduji nekolik minut po vyhlaseni FED sazeb. Pouzivam SL ve vysi treba i 400us pokud je treba. Jsem zastancem toho ze trh potrebuje prostor pro nalezeni smeru. Nekdy dostanu plny SL ale uz me to moc nevadi -dlouhodobe je to OK. FUndamenty mam zobrazeny v grafu - jinak myslim ze forexfactory je OK. Mam rad kdyz us trhy obchoduji proti euru a naopak - je treba nakoukat.
Indikatory v grafu nepouzivam vubec.

TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nesouhlasim s Vama Mira_K

jak to vite ze tyhle stranky sleduji pouze traderi kteri nejsou konzistentne profitabilni?? Ja nechci byt ani v poloze nekoho kdo tady rozdava rozumy. Je pravda ze sem tam si zde neco prectu, ale na zacatku jsem pouze reagoval na otazku Taraky jestli nekdo nejak zobchodoval konkretni den. To ze nedam screen je proto, ze bych z nej musel spoustu veci vyhodit a i kdybych jej dal tak k nemu bude mnoho dotazu. Z me temer 10 lete zkusenosti jsem si jisty ze je lepe obchodovane systemy chranit nez je zverejnovat a take si myslim ze masove dostupne systemy nefunguji dlouhodobe. Mozna se mylim ale je to moje zkusenost. Naivni vymluva - no vazne zabavne - omlouvam se nemuzu jinak.
Ale jiste ze je spousta AOS nas trzich,BB, HFT atd. nicmene ani tyto slozky nedokazi obchodovat vse na 100%. Ve vetsine pripadu skalpuji pozdni nakupy ci prodeje a jiste dobre vydelavaji. Tvrdim ze je mozne najit na trzich mista kdy ani algoritmus neni nasazen. Proto je treba byt na trzich se systemem logickym, trendovym a v dobe vysoke volatility. To si vyzaduje vice casu a prostredku ktere vetsina traderu nema.

TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trendfinder
samozřejmě že to sleduji i profitabilní traderi, pár jich tu je a bude, primárně je to startovní web, pro nováčky, pro absolventy zdejších kurzu .. ale neumím si představit kohokoli, kdo má svuj otestovaný systém, konzistentně profitabilní, že uvidí váš screen a hned vše své zahodí a začne obchodovat váš systém, přesně stejně jako vy, navíc to tipuji na diskréční systém a tyto zkušenosti jsou nepředatelné, navíc rozhodně ne nějakým screenem :) no flame pls ...

tím nijak ani nenaznačuji, že chci znát Váš systém, je mi k ničemu a nezajímá mi, nic než vlastní cesta a vlastní pochopení trhu imho nefunguje, inspirace je fajn a muze pomoci, ale od určitého stavu je člověk sám a zbytek odvádí pozornost

btw: chápu že někdo nechce dát svoji mnohaletou práci testování a zkoumání jen tak ven, s tím se nedá než souhlasit, sám mám tento přístup

omlouvám se za off-topic, Tarakovi do vlákna to nepatří, at se vám daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v pohode :)

ono v mem pripade ani nejde tolik o samotny system a vstupy, spis se jedna o spoustu informaci a zakreslenych TL ve screenu samotnem. Pokud bych je vymazal tak je screen stejne k nicemu. Me se skutecne velmi dobre dari urcovat smery trhu a prave tohle je zde celkem polopatisticky zakresleno. Tohle nechci zverejnovat.
Me vstupy jsem castecne vysvetlil vyse a zkusenejsi trader rychle pochopi. Chci spis nabadat zacatecniky at obchoduji do trendu.
Jinak konec OT

TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aldanek Wrote:
-------------------------------------------------------
> čus
> tohle ja nechapu, podle selskýho rozumu, kdyz chci
> obchodovat do trendu tak potrebuju i ostatni
> obchodniky do myho smeru aby me podporili v mem
> zoufalem jednani kdyz tam vstoupim sam tak daleko
> nedojedu. moje flipy a dt jsou nastesti dost znamy

Ono na tom je totiz cast pravdy, ale ma to jeden hacek. Abys na danem obchodu vydelal, musi se na tvoji stranu pridat nekolik tisic dalsich, ale az po tobe, i kdyby to melo byt o jedinou vterinu, nebo klidne i o mnoho minut pozdeji. A proto je spravne rozhodnuti nezverejnovat prilis detailu, aby vas o tu vterinu ostatni nepredbehli. Je treba bojovat o kazdy tick. Dulezite je obchodvat stejnym smerem jako vetsina, ale dostat plneni drive nez oni. A zverejnenim systemu se snizuje pravdepodobnost ze se do trhu dostanes drive nez ostatni, takze proto vetsina z nas kompletni system nezverejnuje.
Plne respektuji kdyz si chce kdokoliv nechat know how pro sebe, druha vec je ze ani padesati screeny se neda zadny system predat, ostatne si myslim ze ani zverejnenim pravidel se neda zadny diskrecni system dost dobre predat. Na druhou stranu si myslim ze toho trendfinder napsal az az pro ostatni na nacerpani inspirace pro pripadne vylepseni jejich stavajicich systemu.

P.S. Tohle vlakno zalozil Gladiator028 pokud pamet slouzi ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aldanek:v live systemu ne... v nekolika testovanych verzich jsem zkousel i momentum indikatory... ale tam byl vzdycky problem v tom, ze jsem nedokazal najit zpusob, jak rozlisit ztratu momenta od kratsi korekce v trhu :) kazdopadne nejakou alternativni metodu na vystup z pozice pri ytrate momenta hledam dlouhodobe :)

btw. ver mi, ze jakkoli zocelene nervy uz za ty dva roky live mam, vcera jsem stejne klidny nebyl :D dokonce jsem musel sam sebe pokarat, a odtrhnout se od grafu... vzit knizku a nechat trh pracovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aldanek: nevim co pouzivas za nastaveni na CCI, klidne sem hod screenshot podle ktereho si myslis, ze to uz nevypadalo na novy high mrknem na to... ono prave to vetsinou da driv nebo pozdeji behem obchodu signal, ze uz to moc nevypada a momentum klesne... ale casto i polovina z takovych obchodu jeste dojde az k cilove cene... prave to, ze momentum rado klesa i behem vcelku pekneho trendu me zatim vedlo k tomu, ze se jim neridim... kolik je v grafu patrnych trendu bez korekci? Minimum. A co se deje s momentum indikatory, kdyz prijde korekce? Obvykle koriguji stejnym smerem :D To vidim jako zasadni problem. Rozlisit kdy se jedna pouze o korekci a kdy o obrat trendu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...