Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Sinuhet: ahoj :) a co obchodujes? stale ty prurazy a odrazy u high/low dne? nebo neco jineho? jak to vubec slo poslednich par mesicu?

u me je prosinec zatim v kladnem teritoriu cca 300 USD/kontrakt myslim, nemam ted u sebe denik... to ale muze byt velmi rychle pryc pri trose smuly :) ja jeste premyslim, ze bych zkusil obchody i pristi tyden, i kdyz uz byva hodne nizka volatilita v tydnu pred vanocema... jeste uvidim, jak budu stihat... mel bych taky zacit nakupovat darky, letos jsem to trochu zaspal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka zdravim, ako sa ti dari?
Vyuzijem tuto temu a tvoju pritomnost v tejto teme. Od noveho roka chcem obchodovat TF a chcem sa ta opytat aky pouzivas vysoky SL? U NQ som vzdy pouzival 4 body a osvedcilo sa to. U TF premysslam nad 16 bodami, resp v pripade TF 16 tickami cize 160 USD. zatial som to netestoval, na to sa chystam cez sviatky kedze este vyuzivam prilezitosti na NQ ktore aj ked menej sa stale naskytuju. CIze ked budes mat chut a cas tak si najdi cas na odpoved prosimta aby som dostal akusi predbeznu analyzu ake velke a rozumne SL postavit do trhoch na TF.

Dalsia otazka je ake mas plnenie pri vyssom pocte komntraktov. predpokladam ze ked obchodujes TF uz nejaky ten rok/roki, tak obchodujes viecero kontraktov. U NQ nejako neni problem s vyssim poctom kontraktov nakolko tam je dostatocna likvidita. neviem ci vstupujes Marketom ci Limitom, ja stupujem jedine Marketom, ak aj ty tak tiez sa so mnou podel o informacie ako je to s plnenim v TF.

Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Stranger: ahoj dari se vcelku dobre :) co se TF tyce SL kolem 150 USD by ti vetsinou mel stacit, pravdou je, ze posledni mesice byla nizsi volatilita a trh casto delal vetsi zpetne pohyby hned po mych vstupech, kde mne na SL vyhazoval casteji nez obvykle, ale mam proti tobe dost techniku vstupu, takze u tebe by to az takovy problem byt nemel :) u obchodu, ktere mam vylozene proti trendu jsem ted zacal pouzivat jeste mensi SL a sice 90 USD, u ostatnich obchodu nechavam ted od prosince nejdrive SL volnejsi a mam jej vzdy az za vstupni S/R a postupne pritahuju dle danych pravidel :)

co se tyce slippage, tak s vicero kontrakty bych cekal v prumeru max tak 1 tick, ja sam mam dlouhodoby prumerny skluz v plneni s paru kontrakty nekde kolem 0,5 ticku a do obchodu vstupuju vetsinou stop marketem, takze zadna hruza to rozhodne neni... :) hodne stesti (tu) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka:

jo ty prurazy a odrazy od high :) plus mam tam nejake zmeny, neco z toho jsem uz psal do diskuse....
Za posledni 4 mesice cisty zisk 6000 USD na kontrakt , coz je v pohode ..... (ale uz jsem tu psal, ze live z casovych duvodu zatim nejdu, jsou to ale naprosto striktni pravidla, takze opravdu by se to v live lisit nemelo....)

Jen po dnesku muzu rict, ze prosinec opravdu nic moc :)

Pristi tyden uz nejdu, i tak mi prijde prosinec slaby, i kdyz pohyby se vyloucit nedaji :)
Tak hodne stesti pri vyberu darku a snad se tradingu bude darit i v pristim roce :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aldanek: jo nechal, ale podle planu :) melo by byt vynosnejsi nechat takhle obcas neco propadnout nez to zavrit pokazde, kdyz se mi bude zdat, ze mam duvod :D vystupuju ted se vsema kontraktama naraz...

to Sinuhet: mno tak to byly nadprumerne 4 mesice pro dany system :) dalo se cekat, ze prijdou chudobnejsi casy :) hodne stesti i tobe :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
já pořád nechápu tu tvou logiku naprosto slepě dodržovat plán a tím se obírat o profity jak se ti stalo dnes, nechal jsi trhu svoje peníze, nechal jsi v trhu profit ve výši cca. 2-3 stop-lossů, ty svému systému nevěříš, že se ti zřejmě často zdá, že pozice už PT nedosáhne? jak často máš pocit že se to stane, v 50ti nebo více procentech profitabilních obchodů?
já si myslím, že se právě toto stává jenom občas, když máš ten pocit, že trh profitu už nedosáhne, pokud je to opravdu jenom občas a to znamená, že bys uzavřel občas pozici o pár ticků dříve než před původně plánovaným profitem, tak bys v konečném důsledku vydělal hromadu peněz, protože takto v trhu nechat téměř celý profit je hloupé, klidně si udělej statistiku, jestli si vedeš záznamy o obchodech, kde máš napsáno, že bys pozici chtěl uzavřít dříve, ale nechal jsi ji spadnout na BE, ale myslím, že budeš vyveden z omylu, pokud máš opravdu pocit, že se obchod otočí dříve o pár ticků před tvým PT, tak bude něco špatně s tvojí psychikou případně s tvým obchodním plánem
pokud je to jak říkám já jenom občas pocit oproti jenom občas otočení pár ticků před PT, tak na to ani nemusíš dělat žádnou statistiku:
A 5 x profit na NQ 160 USD nechám spadnout zpět na BE, teoreticky jsem přišel o 800 USD, zisk 0
B 5 x vybírám profit nižší o 20 USD beru za market se skluzem, takže 140 USD, vydělal jsem 700 USD
takže si to porovnej sám je lepší vydělat 0 nebo 700 USD měsíčně více na kontrakt?
ono se to nezdá, ale bohužel toto rozhoduje o celkové ziskovosti systému, pokud někdo cílí třeba na 1000-1500 USD měsíčně na kontrakt na NQ, tak mít 700 USD nebo nemít je naprosto zásadní

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Taraka, jako PT se dala použít TL na čtvrtém dnu v channel i wedge současně, nebo něco málo před protnutím (viz. obrázek). Tvořilo se již 4 dno a pravděpodobnost obratu už byla vysoká takže alespoň PT ukončení nebo část pozice.. Ale hlavně že nebyla z takového otočení ztráta na víkend (tu) (tu) Zdraví Motor140bpm

26359

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aldanek: no uprimne receno vystupy uplne vzadu byly na mne moc psychicky narocne, jelikoz k nim dochazi zridka... vystupy na prvnim PT jsem zrusil kvuli cca polovicni vykonnosti oproti variante, kterou pouzivam, verim ze z dlouhodobeho hlediska s tim budu spokojeny :)) kdybych se vsim zaviral na prvnim PT vykonnost by proste nebyla z dlouhodobeho hlediska tak pekna :)

to cipinek: na planu lpim prave proto, ze se znam a nedelam dobra diskrecni rozhodnuti behem seance, coz mam potvrzeno i statistikou, emoce se mnou clumaji jako s kymkoliv jinym behem obchodu a plan je to, co je drzi na uzde, aby nezapricinily jednani, ktere by v dlouhodobem horizontu bylo fatalni... nevim, nakolik jsi sam zkousel nebo praktikoval to, co popisujes jako velmi jednoduchou vec a sice rychle rozhodnuti zavrit pozici treba dva ticky pred PT, nicmene skutecnost je takova, ze pri takhle rychlych obratech pri manualnim zavreni neprijdes jen o dva ticky, ale vetsinou treba i o polovinu profitu (v tomto pripade i vice nez polovinu) a navic pocitas jen pripady, kdy se ti to povede odhadnout rychle a dobre... ale kdyz bys pripocital i pripady, kdy jsi zpanikaril a zavrel pozici drive, i kdyz by si az pro profit dosla, mozna bys prisel na to, ze to co popisujes zdaleka tak vyhodne jak to vypada neni... ANO muze to byt vyhodne, kdyz presne odhadnes, kdy v takovych situacich vycouvat, ale 1) nebudou to dva ticky, co ti budou chybet, ale treba i pulka profitu a 2) i kdyz bys byl maximalne presny, obcas se predcasnemu uzavreni pozice stejne nevyhnes a o tu pujde predevsim, protoze jeho uspesnost rozhoduje o tom, bude-li tato uprava funkcni ci ne, u me by zatim nebyla, proto takto neobchoduju, i kdyz to do budoucna nevylucuju...

a ano mas pravdu, ze tahle schopnost muze byt klicova pro posun na dalsi level v tradingu, kdyz ji vypilujes spolu s obchodnim planem, jiste na tom budes brzy lepe, nez ja, nebo mozna uz jsi, to ja nevim :) kazdopadne dik za komentar a hodne stesti (tu)

to motor140bpm: ahooj :) jop vystupnich technik je spousta, tahle muze byt taky funkcni, kdyz se ji clovek dobre nauci pouzivat :) osobne povazuju trendlines jen za jiny typ S/R urovni, dlouhodobe se pak snazim najit jeste jiny typ vystupu na zaklade ztraty momenta, problem je vsak v tom urcit, kdy trh jiz skutecne ztratil momentum a kdy si bere jen kratky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka:

Zabyvas se jeste necim jinym nez intradennim obchodovanim ? Jen tak pro zajimavost ... ja se ted zamyslel jestli se nemam pustit do opci....

Jinak jedu pomerne kratce spready na futures a bude to myslim velice dobra diverzifikace k intradennimu obchodovani.... (i kdyz vysledky zatim nic moc, ale porad jeste nic definitivniho, system upravuju, casem si to podle me sedne :)

Jo myslim ze si nekde psal ze obchodujes s akciema....






Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: presne tak, jeste delam dlouhodobejsi obchody s akciema, zel zmena legislativy v cr s ohledem na danovy test, ktery uz ma byt nove 3 roky nikoli 6 mesicu, me asi trochu donuti prehodnotit plany... ted jsem delal obchody s planem predevsim na 6-36 mesicu drzeni... od noveho roku uz budu nektere akcie drzet jen a nebo delat jeste kratkodobejsi akciove obchody, pripadne i parove obchody... spready a opce jsou pro mne zatim hudba budoucnosti, uz tak jedu casove nadoraz :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...