Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

Sorry za mírný offtopic:

Prosím ostatní, aby uvážili své příspěvky ve stylu "proč trader Taraka obchoduje vstupy nebo výstupy tak a ne podle mého názoru a podle dnešního grafu".

Tohle je totiž jeden z hodně důležitých klíčů k úspěchu - věřit svému obchodnímu přístupu (nebo to někdo zve systému) a to ne kvůli tomu, že jsem si někde přečetl, že je to tak či onak lepší, ale protože i pokud jsem nějaké myšlenky přejal, přece jen jsem si tento přístup vybudoval, otestoval, papertradeoval, zobchodoval a neustále na něm zpětně pracuji a vyhodnocuji.

Nehledě na to, že trhy neustále prochází změnami volatility, takže najít u mechanického obchodování "optimální" řešení na každý den, týden, měsíc, je z mého pohledu nemožné. Profity v ID tradingu netvoří jeden obchod, jeden den, jeden týden, ale dlouhodobá výhoda ve větší sérii obchodů a to je přesně to, co Taraka dělá.

Jinak zpětně taky na grafu vždy najdu u KAŽDÉHO obchodu co jsem udělal špatně, nebo mohl udělat lépe....

Držím palce a sorry, nedalo mi to ;).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

čau taraka
ale no tak, snad ti nevadi ze jsme chytrý, je to diskuze, jako vsude nekdo napise konstruktivni a nekdo zbytecnej prispevek to uz si prebereš ne, a když to nekomu vadi tak at sem ten graf nedava si myslim.
takže co by šlo udělat jinak:)
no když uz je graf takhle celej pekne videt tak samozrejme tam na me vola ten navrat(flip) za tvym vstupem k ty tvy zone, je videt ze si ty zony zakreslujes dobre ze je trh cejti, takže ma rada zni, po prurazu takovyhle sr oblasti si počkat na solidni navrat k hrane
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aldanek> ja to nemyslel zle, sam tu lidi k diskusi povzbuzuju, jen mi v okamziku ukonceni hlavou problesklo presne to, co napsal Radek x nize, a hned vzapeti me napadlo, ze to bude asi jedna z prvnich veci, na kterou tu budete reagovat, proto to na me tvari vzbuzovalo usmev hned po obchode :) ... ALE z dlouhodobeho hlediska by to melo byt lepsi variantou...

co se toho tyce... nemyslim si uplne, ze to byl flip... mnohem vice to bylo protitrendove 123, ktere vyslo celkem pekne, ale i kdybych SL mel vetsi, stejne bych vcera nakonec koncil na nule (BE)... flip vnimam vice jako trendovy vstup, kdy trh prorazi S/R ve smeru hlavniho trendu nebo prorazi pryc z cenoveho kanalu a nasledne zkoriguje zpet k S/R... tady trh vztvoril nove high a nasledne selhal v jeho udrzeni a zacala mozna zmena trendu, ale souhlasim, ze mnohem zajimavejsi misto pro vstup se nachazelo na hrane ci uvnitr dane S/R, pozoruju to uz delsi dobu a snazim se dat dohromady podklady pro dalsi vetsi test... jednou z moznosti jak to chytat driv je intermarket analyza, nad tim ted premyslim... u postupu, ktery navrhujes je jedna nevyhoda a sice zatimco vsechny ztraty schytas jako v mem pripade, tak bohuzel nevychytas vsechny zisky jako v mem pripade, protoze u tech nejhezcich obchodu uz se trh zpet k s/r znova nevrati... pro tyhle obchody je dulezite momentum a touhle upravou bys obchody s nejvetsim momentem uplne odstranil :D

dalsi veci co posledni dobou vnimam je, ze mnohem lepsim umistenim PT by v pripade solidniho RRR mohlo byt nekde uprotred mezi danymi S/R... aby ale bylo RRR dobry, bylo by potreba prave vstupovat drive... no zatim to nechavam dozrat v hlave, uvidime co z toho bude :) zima je skvely cas na testovani :D :D :D

to Radek x> jj presne :D to mi problesklo hlavou hned po obchode, ale z dlouhodobejsiho hlediska by to melo byt OK :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

čau ja vim, ty to nemyslíš zle ale upřímně :) dokreslil jsem vstup pro mě na flipu pres silnou s/r( bud za ni beru high,low včera nebo i zonu kterou trh dnes oznací ) intermarket jsem po očku zkoušel a kdykoliv jsem na ni dal, tak jsem přišel o zisk nebo vlez do ztraty :( ale petr s ni jede porad tak to musi nejak fachcit

26394

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Wrote:
-------------------------------------------------------
> to aldanek> dnes jsem si behem seance zkousel
> papertradovat techiku vstupu s pomoci intermarket
> analyzy a nebylo to uplne marne viz screenshot
> jinac live system byl dnes bez vstupu
>

Tu druhou prilezitost jsem vypozoroval na ES taky, a short jsem vzal, ale nerozjelo se to, takze jsem z toho vylezl 3 ticky v minusu, jinac by mi to vymetlo plnej SL, presne jak pises. Intermarket analyza je dobra, ale to clovek musi sledovat delsi dobu, nez to dostane do krve. Naprosto chapu ze po prvni seanci ti to pripada marny, ono to ze zacatku spis cloveka vic mate, nez ze by to pomahalo. Ja jsem driv sledoval IM divergence, ale pak jsem se zacal soustredit na jedinej trh a kdyz jsem zkousel znova pridat IMA, zjistil jsem ze mi to prilis odvadi pozornost od price action. Urcite to zkombinovat ale jde, jen bys to musel trpelive nakoukavat tak par mesicu, podle meho nazoru. Jinak ti to jde dobre, sleduju denne (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit> ona ta IM cesta je rozhodne zajimava... dnes jsem tam taky videl veci k zamysleni... :] ale rozhodne to chce cvik... jak rikas, neni mozne si sednout a rict, ok ode dneska jedu live IM... :) je treba to nakoukat, vymyslet plan, otukat si to a pokud mozno otestovat... :D muj dnesni live obchod dopadl mensi ztratou...

26401

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdarec jo kdyz to nakoukas tak to asi s ima jde, ale mě ne, jestli ten dela maximum a ten ne, ten klesa a ten stoupa a pak si to otočej pak jeden jede up druhej lezi v chopu to mě uplne rozhodi a nevim jakyho se mam chytit a vyberu si ten blbej, takze ted to urcite nezkoumam a snazim se hledat odděleně na kazdym zvlast, za par let to muzu treba srovnavat :) dneska na tf byly ty zony naky divny tak vstupy za nic nestaly jedině bod sem bod tam

26409

26410

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aldanek> jo IM muze byt hodne matouci... proto je dobre nakoukat si ze zacatku jenom treba jednu situaci (pattern), ktera te udrzi na trhu ve kterem vstupujes ve vyhode... typickym prikladem by mohlo byt prave, to co ted nakoukavam a sice vstupy na TF potvrzene divergenci s YM a obratem momenta

proste jen cekas az se stanou nasledujici veci a vstoupis pri splneni vsech podminek :) je pak dulezite samozrejme zvolit i dobrou metodu vystupu z pozice, ale tu ted nechavam stranou...

1) TF a pripadne misto vstupu se nachazi u S/R
2) TF pokracuje v trendu a prekonava swing/high ci low dne/ dulezitou S/R ale zaroven dochazi k obratu momenta, ktery jakoby naznacoval opak toho, co TF dela
3) YM ve stejnem miste selhava v pokracovani trendu, neprekonava swing/high ci low dne/ dulezitou S/R a naznacuje tak konec trendu pripadne jeho obrat

zjednodusene je treba si odpovedet vzdycky na nasledujici otazky

1]Kde budu vstupovat?
Odpoved> Na trhu TF uvnitr ci v bezprostredni blizkosti S/R

2]Kdy budu vstupovat?
Odpoved> Na falesnych prurazech v TF (nebudou potvrzene prurazem stejneho mista na YM)

3] Jak budu vstupovat?
Odpoved> Marketem na close svicky, u ktere se v danych mistech obrati momentum na tf proti puvodnimu prurazu, pokud budou splnene predesle podminky...


Resp. zpet k tve poznamce o tom, ze ti v tom IM dela neporadek... mozna se snazis delat vsechno najednou... k tomu neco pochopit a neco se naucit v tomhle remesle je potreba delat male krucky a nebrat si prilis velka sousta najednou... typicky se stane, ze novacek si vybere 6 patternu nejlip jeste od jinych lidi, udela z nich system a snazi se je zacit vsechny naraz testovat ci dokonceo obchodovat live :) to je cesta do pekel... vyber si jednu situaci a zacni s ni... sleduj co trh dela, jak se chova... ostatni situace prijdou casem samy tim, jak je vypozorujes... btw. koukam, ze davas poznamky k mym screenshotum, to muze byt zajimavy feedback pro mne, ale tobe to nic moc neda... jestli ti muzu zkusit neco poradit, mozna by sis mohl zkusit zakreslit S/R pred seanci sam a udelat a popsat svuj screenshot... zakreslovani S/R se clovek nejlip nauci zakreslovanim :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono to chce hlavne sledovat ty trhy tri, a ne dva, zkousel jsem oboji a tohle je muj strucny zaver. Tezko se to vysvetluje, ono kdyz treba chces jit long, a ten druhy sledovany trh ti naznaci slabost na tuto stranu, tak budes se vstupem vahat. Jenze co kdyz tam ta prilezitost long prave je, jen ne v tom trhu ktery sledujes, ale prave v tom druhem, ktery je zatim relativne nizko? Kdyz sledujes dalsi dva trhy, tak to uz je zcela jina logika. Kdyz ti dva trhy ukazujou slabost, tak to uz pak ma jiny vyznam nez jeden. Snad to dava trochu smysl, pisu jen v rychlosti.
A jeste malickost - urcite bych si tam dal ES, protoze ten je nejlikvidnejsi, takze podle me ma nepatrne vetsi vyznam nez YM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...