Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

Taraka obdivujem na tebe jednu vec a to chladnu hlavu (aspon sa tak javys) celkovo taku vieru a pozitivny nahlad a odhodlanie a silu dodrziavat obchodny plan za kazdu cenu za kazdych okolnosti. TO su vlastnosti ktore nie kazdy trader ma a hraju v tvoj prospech, sice neviem kolko mas rokov ale urcite mas pred sebou uspesnu cestu tradera... Apropo na margo toho uprimne, si ale myslim ze si zasluzis lepsi obchodny plan, lepsi pristup. Mozno malinko, mozno uplne prestavat povodny, pretoze to z mojho pohladu to co citam, co tu hadzes a snaziac sa uplne z objektivneho hladiska z mojej strany nevidim tvoj doterajsi OP vobec ruzovo. U teba je vsetko v poriadku ako vodica ktory na trznych cestach riadi svoje bary maximalne zodpovedne a precizne avsak (neber to v zlom) mozno by to chcelo presunut sa na inu cestu, pozbierat doterajsie skusenosti, a "v garazi zacat stavat nieco ine s viac konmi" ak mi rozumies.
Myslim ze podnetnych zakladnych principov na com stavat uspesny trading tu mas hodne, ci uz zo strany trendfindera alebo inych obchodnikov (tym nemyslim seba), aj ked myslim ze aj ja som ti ponukol zopar navodov ako sa dostat k inym cislam, ide len o to vyuzit to. "Nesed na jednom kresle" navyse ak je nepohodlne (alebo je pohodlne?)
Nechcem aby som sa ta nejako dotkol tym co som napisal a dufam ze to tak brat nebudes, vsak ma uz nejaky ten cas "poznas". Mozem uprimne povedat ze si jediny trader ktory ma akosi "zaujima" a ktory mi je sympaticky ak to tak mozem napisat. Vies dobre ze uz nejaky ten mesiac, rok sa ta snazim nekde nakopnut. Nemozem sem dat moje uplnek know how, avsak co to som uz poprezradzal v tvojom vlakne. Ide o jedno jedine, ci si spokojny s vysledkami ktore dosahujes?
Mimochodom, nemozes sem hodit svoje vysledky za tie spominane 7 mesiace z ktorych si mal 2 mesiace stratove?
Velmi by ma to zaujimalo a mimochodom su to len cisla ktorym nikto nemusi verit, takze kludne sem mozes napisat ze si zarobil za ten cas 100 000 usd. (priklad). Zaujimalo by ma proste v akych cislach sa pohybujes.

Peace a pekny zvysok vikendu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to stranger: dik za prispevek zle to rozhodne neberu :) ty vysledky vazne nejsou to, co jsem si predstavoval a s cim bych byl spokojeny... vychazi to na par set dolaru na kontrakt mesicne... pricemz jeden ztratovy mesic byl minus 300 USD (november) no ale march ted skoncil ve ztrate vic nez 1000 usd na kontrakt, coz teda neni prijemne zvlast kdyz to smazlo zisky za prvni dva mesice roku :D, ale stane se... uz se staly i horsi veci... z tech sedmi mesicu tak zbylo par set dolaru na kontrakt... takze vim, co myslis temi vicemi konmi pod kapotou a nemuzu nez souhlasit, chtelo by to lepsi OP... zvlast v aktualne volatilnich trzich je celkem pekne videt, ze na ne moc staveny plan nemam :) stripky tu od vas sbiram, koukam do grafu, zkoumam je, ale porad tomu neco chybi... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

canuck

ja vam rozumim ale resit konkretni situace je dost slozite protoze neznate muj OP a neni zde ani cely prezentovan. Myslim ze bych vam v tom udelal drive gulas nez jasno.
Obecne sleduji pin bary a jejich konkretni pozice u SR urovni. Struktury trhu jsou pak vyborna pomucka pro urceni smeru.Nizke TF slouzi k rizeni pozic a utahovani SL - opet dle vyvoje swingů.
Dnesnim prikladem jsou pinbary na 6EM4 - Daily TF long, CLK4- 4H TF short a GC daily TF long. Tohle jsou mista ktera me zajimaji a snazim se je synchronizovat s trendem.

taraka

bile body jsou daily Hi/Lo

TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka myslim ze sa neda nijako zdielat to co zaznacis na notebookovskom workspace s pocitacom.
Mozno 8smicka bude mat nejaku taku moznost zdielania, neviem.
Skus napriklad teamviewer. nechaj zapnuty hlavny pc a ked budes na notebooko tak sa napajaj na tento hlavny PC. budes tak mat vsetky ciary a technicku analyzu jednotnu ci budes obchodovat na notebooko ci hlavnom PC.
Ine riesenie ma nenapada - teda ak som spravne pochopil tvoju otazku.

Apropo k tvojmu dnesnemu obchodu. Na zaklade coho si dneska utal stratu na 100 USD?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger: obchod byl ukoncen na zakladnim SL pro vylozene protitrendove obchody... psal jsem tu, ze pro normalni obchody pouzivam zakladni SL 300 a pro protitrendove 90... ale v aktualni volatilite me ten 300 USD SL v normalnich obchodech moc nepodrzi, spis dokaze zpusobit pekne zaseky, tak uvazuju nad navratem k zakladnimu 150 (ktery jsem pouzival na zacatku a mam otestovany taky)... mel by me udrzet v tech jasne viteznych obchodech, ty velke pullbacky stejne neprestoji, ale aspon nenaseka takove zarezy... zmena volatility je dle me analyzy duvod, proc dopadl posledni mesic tak, jak dopadl... :) mesic skoncil kolem -1000USD/kontrakt a z toho bych usetril 720 USD/kontrakt, kdybych pouzil puvodni zakladni SL 150 USD misto aktualnich 300... z prumerne ztratoveho mesice se mi tak stal nadprumerne ztratovy mesic diky tomu, ze SL management nebyl v souladu s trhem :)

technickou analyzu prevadet zas tak nepotrebuju, to klidne prekreslim... o co mi jde hlavne jsou markers v grafu, ktere oznacuji vstup a vystup z obchodu... v platforme vidim prikazy v control center z dnesniho dne, ktere jsem zadal na druhem pocitaci, ale nevidim ty markers v grafu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tiez som sa rozhodoval medzi zakladnym SL a vysiel mi na 160 USD. Viac neje potrebne. DOkonca mi vychadza ze postacuje aj mensi SL, ale vzhladom na to ze TF je volatilnejsi tak ostavam pri tej 160 USD. Aj ked taky SL neje ziaduci v mnohych pripadoch, ale aspon ma obchod dost priestoru na "dychanie" a na rozbeh.
Snazim sa nacasovat samotny obchod na takej pozicii s prihladnutim na najvecsiu sancu na uspech a na logicke (aj ked fixne) umiestnenie SL.

90 USD v tvojom pripade s tvojou technikou vstupovania je dost malo podla mna. Pretoze ak vstupis na Close dlhych sviecok malo kedy trh ide priamo spekulovanym smerom a pripadnu mikro korekciu alebo navrat nemusis ustat aj ked je spekulacia spravna. A najme ak pouzivas tento SL na protitrendove obchody ktore by mali mat najvecsie RRR, mozes pouzit vecsi SL no aj tak je potrebne nacasovat vstup preciznejsie, nie len na close nejakej sviecky ktora preraza SR uroven. Skus vyuzit oscilator a nacasovat vstup.

300 USD je zasa podla mna zbytocne vela pri trendovych obchodoch vzhladom na PT po ktorych chodis. ak by si riskoval 300 a povedzme chodil po 600 ci 800 usd PT mal by zmysel. ale takto podla mna je zbytocne velky. Pri trendovych obchodoch skus pouzivat odraz od FLIP, 50% retr napriklad, alebo Wedge ci trendovu ciaru. Opat tu neje vhodne vstupovat na close nejakej sviecky po pretnuti SR urovni. Pretoze riskujes prilis velky SL a chodis po maly PT. Nacasuj poriadne vstup, riskuj napriklad tvojich zmienenych 150 USD a vtedy mozes ist po 300 ci 450 USD profit. to mas RRR 3:1
A zapamataj si jednu vec ktora plati v trende. je 100X ucinnejsie vstupit na odraze od niecoho (FLIP. 50% retr., TL) aj ked na protistrannej (v pripade short, zelenej) sviecke, ako cakat za uplne zbytocnym potvrdovanim v podobe silnej (v pripade short, cervenej) sviecke. Neide o to aka je sviecka, ide o to nacasovat vstup tak:
1. aby sa od niecoho odrazal (plati to jak pri trendovych, tak i protitrendovych obchodoch)
2. aby som mal najvecsiu sancu na uspech s prihladnutim na logicky umiestneny SL (ktory v tomto priapde vobec nemusi byt velky) - Takze aj keby som spekuloval nespravne, mam vecsiu sancu prisunut SL na poziciu znizenie rizika a neriskovat uz povedzme tych 150 USD ale len 50, no v dome ked presuvam SL na poziciu zniezeni rizika uz moja pozicia presla nejaky cas a je tam prilezitost na dosiahnutie mojho PT.

Takto by si dosiahol vecsi RRR, vyssiu uspesnost a samozrejme viac penazi.

V priebehu dna ti poslem aj nazornu ukazku zo vcera, ako taky pomocny screen toho co som teraz pisal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger:no ted mi diky tobe docvakla jedna, rekl bych, dost dulezita vec, na kterou uz bych malem zapomnel... na zacatku jsem se chtel naucit zakreslovat S/R, abych mel SL a vstupy v logickych mistech, je ale pravda, ze jsem ze zakreslovani udelal silenou vedu a skoncil v podstate u toho, ze jsem hledal jen vstupy u S/R, ktere jsem zakresloval s opominutim toho nejdulezitejsiho a sice presneho umisteni SL...

mozna bych mel svuj pohled na to zcela obratit a S/R zakreslovat ne jako mista, kde bych chtel udelat nejake vstupy, bo by tam trh mohl mit problemy, ale spise jako "kriticka mista", za kteryma bych chtel mit presne umisteny SL a kdyz uz budu vedet, kde presne chci mit umisteny pripadny SL, mohu dle nejake techniky vstupu brat jen ty obchody, ktere se mi nabidnou dostatecne blizko na to, abych mohl svuj SL pouzit v danem miste...

proste nehledat vstupy na zaklade nejake silene sofistikovane techniky zakreslovani S/R a silene techiky vstupu do obchodu, ale jen podle toho, kde chci mit dany den pripadne umisteny svuj zachrany prikaz, abych se citil dostatecne bezpecne a pockat si na pripadny obchod, az bude trh v danych mistech a projevi trochu vule se otocit a jit zamyslenym smerem, kdyz to nevyjde a trh urovni jen prolitne bez toho aby mne vlakal do obchodu, nevadi... kdyz me trh vlaka do obchodu a prolitne mym SL, tak to taky moc nevadi, jelikoz bude SL pomerne maly a trh projevil dostatek sily, aby se dostal pres dane kriticke misto, to muze byt naopak zajimava prilezitost pro pripadny flip...

na screenshot se tesim :) ted to jdu trochu zbezne nakoukat... chytil jsem hlavni myslenku ci smer toho, cos mi zkousel sdelit? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka SR urovne su (aspon pre mna) miesta kde ocakavam od trhu nejaku "akciu", spomalenie/prerazenie - mam techniku pre obe tieto alternativy. DOlezite je tieto SR urovne vnimat, zakreslovat, vediet ze su tam, TO mozes vnimat len na vyssom TF. 30 - 60 - 120 - 240 to je jedno vyber si aky chces. SAmozrejmen a 30 min TF budem mat viac SR urovni ako na 240 min TF. Tzn ze aj moje ciele su ine ked obchodujem SR urovne na 30 ci 240 min TF (ciele v ramci PT, alebo vyberu ziskov) Co ti chcem ale povedat je ze pokial nemas na blizku ziadnu SR uroven a RRR k nej je dostatocne a chces hladat trendovy vstup, tak ho hladaj bud ako FLIP, 50% retr, Wedge, TL. Na obrazku (na ktorom neuvidis nic ine co urcite poznas = ale mozno nedokazes aplikovat do skutocnosti) ti znazornujem ako by si uplne priimitivne vcera mohol nastupit do trendu. (apropo nechapem ako si prisiel na to ze vznika protitrend na tvojom vcerajsom obchode?) Takze vstupy jednoznacne do trendu a uplne primitivne. Vid sreen. Na 30 min TF ti znazornujem ukazku z pohladu vyssieho TF. Ja som vcera zobchodoval TF (kedze ho uz mam nasadeny v portfoliu) a obchodoval som ho troska inak, pretoze vstup som realizoval uz v premarkete. Takto by som ale bol vstupoval keby som obchodoval len po otvoreni hlavnych obchodnych hodin a chcel by som to zobchodovat do trendu.

27554

27555

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...