Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Klepino: vstup moc dobry, ale ta panika na vystupu uz tak slavna nebyla... :D prave jsem si i rikal, ze prvni vystup kolem 1092,2 by mne nasledne paniky s druhou sadou mohl i usetrit :D ale vsechno ma sve pro a proti... kdybych ten obchod zvladnul dle planu a nezpanikaril, mohl jsem mit prumerny vystupni exit z obchodu skoro 600 USD/kontr. to proste zamrzi, kdyz si misto toho clovek odnese jen 90 USD/kontr. :) ale zivot jde dal a dnes zacina novy obchodni tyden, ten minuly neskoncil vubec spatne i pres tu chybu v patek... kdyz se mu vysledkem v tomto tydnu jen priblizim, nebude to vubec spatne :D

lovu zdar a at se dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes vypadala lákavě ta situace kolem 15:54 jít do shortu, ale neměl jsem tam zakreslenou SR - ty jsem měl 1117 a 1126,5 a ty zelené svíce měly obrovskou sílu, proto jsem do toho nechtěl jít. Vzal jsem až ten short v 16:32 s velkou dávkou nedůvěry, že se to může klidně otočit, nakonec PT ale bylo to fousový. Pak ještě to low kanálu kolem 16:56 bylo pěkný, byl to flip z vyššího TF, tam jsem bohužel nedostal vstup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Klepino: jj ty zelene svice mely silu, ale zrovna kolem tech mych vstupu trhu trosku dochazela para... bohuzel pro mne to byl jenom nadech k dalsimu runu up :) ten short pozdeji z oblasti 1130 jsem zvazoval taky, ale na vyssim tf jsem tam nic moc lakaveho nevidel, a kdyz si nejsem jisty, radsi se drzim stranou, dalsi pripadny short jsem planoval az u 1135... odraz do longu od spodni strany kanalu jsem se chystal zobchodovat v obou pripadech (16:55 a kolem 17:30) na 1126, ale trh nedojel na cenu, kterou jsem chtel :) skoda, ze jsem po tom prvnim obchode uz neskoncil... do budoucna denni a tydenni target chci zaradit jako pravidlo a tady by byl splnen :) zatim si potrebuju novy styl vice zazit, tak obchoduju vetsinou celou seanci...

zdanlive nikdy nekoncici trendy bez korekci jsou pro muj system potencialne nebezpecne, takze jsem celkem rad za to, jak to nakonec vcera dopadlo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka, jde ti ro pěkně, ale ty dva shorty včera byly oba (sice podle plánu) ale dost mimo vývoj trhu. Pokud se podíváš na trh jako celek: v pátek došlo na daily k vytvoření 2bR UP u silného supportu a trh šel UP, včera premarket UP a po open také, když trh ani nezaváhal a ihned šel silně nahoru - bez jakýchkoli větších korekcí ukazující byť jen menší slabost long trendu. Jít tedy jen tak short u resistence bez jakékoli podpory PA v takovém trhu z mého pohledu nebyla dobrá spekulace. Ale to jen moje poznámka k trhu.

Já ten long nezobchodoval, čekal jsem po open korekci k 1106 a odtud jsem byl rozhodnutý držet při silném trhu pozici až do close. TO se ale nestalo a na momentu kolem 1115 proti resistenci jsem nastupovat nechtěl.

Tak ať ti to jde dál! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K.: no v tom u me bude mozna byvat celkem problem... tyhle obraty trendu na higher tf jeste moc cist neumim... dokazu si vytipovat mista, kde by mohlo dojit ke zvratum ci korekcim, ale nekolikahodinove predikce pri takovych obratech mi zatim moc nejdou... ale vim, zes mi to tu rikal uz minuly tyden, ze bude zasadni, jak dokazu odfiltrovat dny se silnym momentem a nechodit proti nemu... :) uprimne jsem spis cekal, ze trh se dostane o kousek vys a zacne zase trochu korigovat a da prostor k vyberu zisku a pripadnemu flipu do longu, proto ty moje dva shorty... na zacatku seance jsem ani nepremyslel nad tim, ze se dostaneme o vic jak 20 bodu vyse, to mi prislo pri analyze dlouhodobejsi konstelace ne uplne pravdepodobne, v tomto ohledu (a mnoha dalsich) se mam jeste rozhodne co ucit... dik za komentar :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V pohodě, na začátku seance nikdo neví, kolik bodů trh udělá. Jde spíše o takové postupné spojování souvislostí spolu s tím, jak se trh rozjíždí. Samozřejmě je to tvůj OP, já považuji za zásadní nechytat obraty trhu, pokud trh neukazuje slabost trendu. A ta tady žádná nebyla, spíše naopak, trh uháněl UP bez jakékoli korekce (pokud ji nehledáš na 1 min grafu). To ukazuje velice silné momentum.
Na druhou stranu musím říct, že ten 1. vstup byl velice dobrý. (tu) Pro mne byl trh na podobný vstup dost vysoko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. Napsal:
-------------------------------------------------------

> Já ten long nezobchodoval, čekal jsem po open
> korekci k 1106 a odtud jsem byl rozhodnutý držet
> při silném trhu pozici až do close. TO se ale
> nestalo a na momentu kolem 1115 proti resistenci
> jsem nastupovat nechtěl.

Co se tohodle tyce. Kratce po open jsem videl, ze se trhu moc nechce jit skrze uroven 1110. Taky jsem planoval puvodne long u 1106, ale kdyz se trh tak hezky odrazel od 1110 a vykreslily se mi tam vstupni signaly rozhodl jsem se to zobchodovat s tim, ze prvni vystup rozhodne musi byt uz pred dennim high (konkretne v me oblasti MPOO u 1112,3), kdyby se tam trh mel obratit a korigovat a druhy rozhodne u nejblizsi S/R (1116), kde jsem cekal korekci ci dokonce konec trendu v pripade, ze trh nezkoriguje hned po open... mel jsem proto pripravene vseho vsudy dve varianty po open:

1) trh okamzite zkoriguje k 1106 nebo jeste nize a da mi sanci naskocit long za peknou cenu s velikym potencialem
2) trh po open neprorazi 1110 a da mi sanci naskocit do longu s omezenym riskem a pomerne slusnym potencialem az k oblasti u 1116, kde jsem cekal zacatek korekce ci pripadneho obratu trendu

Co jsem moc necekal bylo, ze se trh podiva jeste vyse nad 1120 a navic zcela bez korekce dojede az k 1130, tohle jsem si fakt na zacatku seance nepredstavil ani v nejdivocejsi fantazii :D proto jsem taky volil hodne rychly vystup z toho longu po open... me presvedceni o tom, ze korekce ci uplny obrat prijde nejpozdeji na 1116 nebo 1120 bylo silne a bohuzel taky mylne, a kdyz ke korekci ci zvratu nedoslo ani na 1126 a trh zamiril jeste vyse, byl jsem rozhodnuty provezt dalsi short nejdriv z 1135, kdyz dostanu signal (coz uz jsem povazoval spis za science fiction) :D a spis se soustredit na flip do longu od 1126 (kde ta sance na nej byla vcelku slusna s potencialem minimalne nekde pred 1130 - v pripade pohybu trhu v cenovem kanalu).


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K.: no ja si bohuzel to silne momentum up uvedomil az po tech dvou SL :) do te doby to pro mne byl proste jen silnejsi up bar na 30 min grafu, ktery byl zrovna v oblasti, u niz jsem cekal pripadny short :)

ale ty myslim obchodujes predevsim na vyssim tf a hledas vstupy primo tam, ne? tozn. pouzivas i vyrazne vetsi SL... diky akceptaci vyssiho SL si proto muzes i pockat az se slabost trhu vice projevi a trh se trochu rozjede tvym smerem... chytas tak delsi pohyby, chodis pro vetsi PT...

ja mam radsi mensi SL, potrebuju proto vstupovat driv nez tam naskacou ostatni, abych mohl mit umisteny SL co nejlepe a co nejmensi, coz pro mne znamena vstupovat casto pri sebemensim naznaku, ze se neco stane PREDTIM nez se to stane a NE AZ se to stane... samozrejme casto musim chodit i pro mensi targety, protoze co beru jako mozny DT nebo DB pattern byva ve vysledku obcas jen zacinajici korekce, obcas obrat trendu a obcas taky vubec nic a inkasuju rychlou mensi ztratu...

v momente kdybych zacal vstupovat do obchodu az po obratu u mista, kde obrat cekam, bych se casto dostal do obchodu az v bode, kde by si situace vyzadovala mnohem vetsi logicky SL, cemuz se chci vyhybat... nebo bych se dle pravidel MM do obchodu taky nemusel dostat vubec... ale ona je to vsechno individualni zalezitost...

je pravda, ze naucit se rozpoznavat, kdy ty protitrendy brat a kdy radeji zustat stranou a cekat na flipy, bude dost zasadni pro muj dalsi rozvoj :) rekl bych, ze to ted bude asi jedna z nejdulezitejsich veci, na ktere se budu muset soustredit v dalsim rozvoji a testech :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

s tim silnym trendem a counter vstupy me to vcera taky napadlo... Kdyz je proste silny trend tak je jedno jaky je system, ale je nanejvys rizikove vstupovat proti....

Za normalnich okolnosti takove dny jsou malokdy (par za mesic), ale kdyz prijde nejaka krize, tak by jich mohlo byt vic za sebou a v kazdem treba 2,3 SL (ciste projete SR urovne), proto se to nevyplati....

Rozpoznani trendu muze byt na jeho zacatku problem, ale podle me je spis dulezite, aby trh na dane SR dal nejake znameni, ze ji respektuje (knoty proti) a to tam fakt nevidim (u prvniho counter vstupu 1 cerveny bar, u druheho vstupu jeden knot (pin bar)- to je fakt malo a jinak zase same zelene bary)

ps. Taraka: ber to jen jako muj pohled, radit ti nechci, odvadis vybornou praci :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...