Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Platforma Plus500


rnovotn4

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 500
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Platforma plus500 není v zásadě špatná, ale vydělat na ní je složitější než u ostatních Brokerů. Na druhou stranu na naučení a vyzkoušení obchodovat Live to není špatný. A i ztráty jsou v porovnání daleko menší.
Začal jsem s plus500 a přešel na Ninja Trader + Data od AMP.

Rozdíl je obrovskej co se týká kvality dat a celkové analýzy mezi těmito softwary. Je fakt, že nějakej backtest na plus500 nehrozí, ale obchodovat se na ní dá. Dokonce některé indikátory je možné úspěšně používat. Nevýhoda je, že pohyb například u zlata o 6 ticků do profitu znamená teprve dostat se na 0 v danném obchodu, protože si z každého obchodu odečtou tušim 6 ticků (nebo 10%) takže je člověk na začátku každého Marketu hned ve ztrátě.

Když ale vezmeme v potaz, že u ostatních brokerů je margin poplatek za každý obchod + není ani vyjímkou skluz při vstoupení do obchodu, nemusí být počáteční ztráta u 500plus takový problém.

Na 500Plus mě baví aplikace pro iPhone, ze které je možné řídit obchody a ještě jedna výhoda a to, že se drží otevřené pozice včetně stoplosu na platformě Brokera, takže odpadá problém s výpadkem vaší aplikace, nebo spojení a ztráta kvůli nezavření stoplosu.

Patřím také mezi ty, co nemají počáteční velkej kapitál, tak jsem zvolil způsob, že jedu market analyzu a obchodní strategie v Ninja traderovi přes live data od AMP za 500$ účet, kde neobchoduji ale mám pouze neomezená live data.
a v plus500 provadím obchody a při cestě například tramvají vše řídím přes iPhone. Pro někoho zbytečně možná složitý, ale pro mě, když si chci zatím tradingem hrát a né vydělávat s učtem 20 000 Kč naprosto dostačující...

Časem chci určitě přejít na učet s alespoň 5000$ a u plus500 přestat obchodovat, ale možná se k této fázi nikdy
nedostanu :-)

pagun

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

sledujem tuto diskuziu a chcem sa opytať, či nepoznaťe inú platformu, kde sa da obchodovať s forexom, akcie, komodity, ale s nižšími poplatkami za vstup do obchodu. O koľko môže byť iná platforma lacnejšia? Pretože ak otvorím obchod plus500 tak samozrejme som hned v mínuse 1,2€ a je dosť pracné sa dostať do plusu.

dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny na tomto fóru,

jsem zde nový a mám čerstvou, poměrně negativní zkušenost s obchodováním na plus500 a chtěl bych znát váš názor.

Nějakou dobu, cca. 3 týdny, jsem měl otevřených několik pozic stejného instrumentu, který dlouhodobě klesal.
Čekal jsem, protože jsem věřil v obrat, takže jsem ani nezadával stop loss. Prostředků jsem měl na účtu dost a byl jsem i připravený další poslat v případě potřeby. Jednalo se o podíly v jedné řecké bance, kterou po pár (řekl bych, že doslova) týdnech, kdy už jsem měl své pozice otevřené, stáhli ze své nabídky.
Dostal jsem se do poměrně velké ztráty, ale pořád jsem věřil na brzký obrat k lepšímu a popřípadě i zavření s o něco menší ztrátou.
Najednou, v podstatě přes noc, se však stalo, že moje otevřené pozice z ničeho nic zmizely a k mému údivu se neobjevily ani v historii zavřených pozic.

Přijde mi to podivné.. Na podpoře mi pouze suše sdělili, že instrument stáhli kvůli "low trading" a že "stocks expired", ale když jsem obchod uzavíral o nějakém vypršení, jako u některých komodit ani zmínka..

S odpuštěním mě to celkem s..., protože se nejednalo o malou částku, i když jsem ji předtím několika měsíčním obchodováním vydělal. Hlavně mě štve, že když se podívám do historie, o ničem ani zmínka, žádné vysvětlení..

Má někdo podobnou zkušenost? A dá se ještě nějak bránit?

Díky za odpověď!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pripojuji se k tomu, co pise Paja1. Nechapu, jak nekdo muze u P500 obchodovat zive. Neni to burzovni broker, takze jejich ceny se mohou dost podstatne lisit od aktualni ceny na burze, vetsinou se to nedeje ale obcas je to zrejme. Moznosti platformy jsou omezene - napr. neumoznuje zadat nektere prikazy blizko aktualni ceny. Komise jsou kolem 5 ticku (tj. zhruba 10x vetsi nez u normalniho brokera). Jsem si jist, ze ti, kteri vydelavaji u P500 by jinde pri pouziti stejne metody vydelavali vic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...