Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Konec krize, nebo větší opatrnost?


Doporučené příspěvky

to strike

Zdravím,

Podle mě je nejlepší začít obchodovat "na ostro" jakmile budete mít vybranou strategii,pečlivý backtest a papertrading.

Myslím si,že vhodná doba začít reálně obchodovat je tehdy když je trader připravený a to po všech stránkách.(psychika,taktika,management)
Já jsem také teprve začátečník a jsem teprve ve fázi papertradingu takže možná pomůže rada zkušenějších obchodníků.

Jinak teď už podle mě krize není...v době krize byly trhy pěkně volatilní,teď jsou spíše "chcíplé" a skoro nic se nědeje.
To je pouze můj názor jak to vidím já.

Přeji hodně štěstí na cestě k nezávislosti!

:) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

To infinite.

Podle čeho usuzujete,že už krize není.To,že jsme se dostali z nejhoršího,ještě neznamená,že je vše v pořádku.Na celkovém uklidnění mají hlavní vliv podpory centrálních bank a státní zadlužování.Až tyto stimuly odezní a bude nutné začít stahovat likviditu,až budou muset státy začít šetřít,potože dluhy se začínají stávat neudržitelnými,pak se uvidí,jak na tom opravdu jsme.V současné době nevidím,že by se začala snižovat nezaměstnanost nebo,že by se obracel trend maloobchodních tržeb.Tento problém je mnohem složitější a zatím nás možná čeká pouze pomalý a křehký růst a volatilita trhů není ten správný indikátor,podle kterého se pozná krize,nebo ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On je problém už s definováním slova "krize". Někdo řekne, že krize není, protože je hospodářská recese - a má (svojí) pravdu.
Pokud se však budeme dívat jen na obchodování, tak se "krize" projeví tím, že dochází ke zvýšenému množství spekulací a prudkému pohybu cen způsobeném extrémními emocemi, především strachem.
Takže hodně zjednodušené hledisko zní - velké emoce = velký pohyb cen = velká krize (nebo "bubble"). Hodinky si ovšem podle tohoto tvrzení neseřizujte. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MERKUR1

Ona možná krize je,ale jak pro koho... :)

Ale v pořádku,souhlasím s Vámi.USA a i jiné státy jsou zadlužené,problém s nezaměstnaností také je,já jsem prostě optimista.
Jen tak narychlo jsem pročítal Váš nový seriál (mimochodem super) tady na fóru a je mi jasné,že ekonomice rozumíte víc jak já.

Já si jenom prostě myslím,že trader může začít obchodovat kdykoliv,pokud je řádně připravený.

Napsal jsem pouze svůj názor tak doufám,že se na mě nezlobíte. :)

Hodně zdaru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To infinite.

Já nemám důvod se na Vás zlobit.Respektuji každý názor,tedy i Váš,i když jsem s ním nesouhlasil a proto moje reakce.
Toto fórum je zde od toho aby se diskutovalo a to je dobře,protože jenom tak se můžeme vzájemně přiučit.Dobré je svoje myšlenky presentovat,aby prošly zátěží názorů jiných.Jen tak poznáte,jestli máte pravdu,nebo ne.Ani nevíte kolikrát jsem byl o své pravdě upřimně přesvědčen,ale až následnou diskusí jsem poznal,že pravda může být i někde jinde.Pak je na každém ,aby si uvědomil,že je v jeho zájmu nést kůži na trh a svoji pravdu obhajovat.Podle mého názoru se dá hodně naučit.Na jednu stranu si přiznat chybu,pokud se mýlím a na druhou stranu učit se argumentačně svoji pravdu obhájit.

Pokud jde o moje vlákno.Zatím jsem zde napsal pár všeobecných článků,jak se dívám na trhy,na instrumenty TA,jak pracovat s indikátory atd.Ukázal jsem svoji cestu,ale aby fungovalo,musí se ho zůčastňovat více lidí,jinak nemá cenu.

I já Vám přeji hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...