Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

Laik
Nikdy nezabudaj na money managment. S dobrym MM su ziskove aj jednoduche systemy. Napr. ja teraz okrem 1h tunelu testujem pretnutie ceny 55 SMA co spominal namodro, na 1h grafe. Vstupujem s 2 poziciami, SL 25, prvy profit target je 88, a druhy 144. Podla backtestingu za obdobie 15 mesiacov, ziaden mesiac neklesol profit pod 400 pips. Viem ze je to backtesting, ale ak dodrzujes pravidla v reale taktiez to musi byt ziskove.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

VY ZAČATEČNÍCI :

Souhlasím s Holoubkem na předcházející stránce. Akcie-komodity Forex, "studuji to" asi 1 rok a pořád se cítím úplným začátečníkem. Vyzkoušel jsem několik demo účtů (různých brokerů) čtu naprosto všechno, co je na českém i světovém webu k dispozici, denně min 1, ale i 3 hodiny koukám do grafů a zkouším a zkouším a zkouším. Vzpomenuli si na čas před třeba 1/2 rokem, usměju se nad mými tehdejšími názory. Existuje jen jedna cesta - ta moje -. Musí si jí každý najít sám. I dnes čtu Finančníka od začátku (občas) a objevuji tam věci, které mi před časem nedávaly smysl. Až časem to začne zapadat.
Pokud bych použil příměru s lékařem, i mladý čerstvý lékař "může" léčit sám, jakoby naostro, ale skutečným kékařem se stane až po letech zkušeností.
Není asi příliš moudré, když mladý lékař "poučuje" starého mazáka. Určitě může mít někdy pravdu a "starý" neznamená vždy "moudrý". Kdo ale ve Forexu vydrží roky, a vydělává tím, musel sakra hodně věcí prostudovat a má určitě mozoly na zadku. Pokud se tvrdí, že 80-90% obchodníků se to nenaučí, znamená to, že ti, co vyrží a jde jim to, jsou jacísi kardiochirurgové (příměr k lékařství)

A tím spíš by měli ti mladí a nezkušení před těmito obchodníky spíš "loudit o rozumy a rady", než do nich rýpat.

Moje rada - vy mladí (začátečníci) čtěte, testujte, studujte, demujte. Dokud nebudete mít na demech reálné plusy, nepokoušejte se sundat si nálepku začátečník. Já sám po víc než roce se tak cítím. Stejně jako Holoubek si myslím, že těch hodin musí být opravdu stovky.

Dodejme ještě, že ani plusový účet na demu ještě neznamemá plusy v reálu, ale přeci jen to úplný troba dlouhodobě neudrží (plus na demu)

Vy Side a ostatní "několikahvězdičkáři", nenechte se odradit a věřte, že "hodných" začátečníků je tu většina.

Ještě jedna pozn na závěr. Zkuste si dát vyhledávání slova Forex na českém webu. Nikde nenajdete tak obrovské množství rad a zkušeností faktických obchodníků jako tady. Budte(me) za to rádi a ceňme si toho, že je to tu zdarma a v kamarádském duchu.
Já mosobně

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

jirmala
entry vstupy v klasické podobě jsem opustil, trh se v tomle směru nevyvíjel v poslední době (mínus půl roku, rok) úplně podle mých představ a často docházelo k překotné výměně..,teď raději vyčkávám až se situace po důležitějších datech ustálí a kam se to po datech vydá - pak vstupuji, ale testuji i systém FXEngines - celkem zajímavý nápad, jak obchodovat data...Double entry a kaskáda byla spíše matematická pomůcka, jak entry vstupy ještě více "posichrovat"..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to Sid

Side, jaký máš názor na zadávání klasických market příkazů s těsnými stopkami, řekněme 10-15 bodů, krátce před
důležitou zprávou, řekněme 1 minutu?
Ve fóru to zmiňoval mirekkolacek a já si řekl, že to není vůbec špatný nápad, přijdu sice o spread v jednom směru
po vyhození stopky na jedné straně, ale při prudkém pohybu jedním směrem musím přece vydělat...
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marek53
scalping těsně před daty není nic nového pod sluncem - ale je zde velká hrozba, že když se trh 2x těsně po datech zhoupne, příjdeš o obě pozice s tak nízkými SL....nikde není řečeno, že se trh po datech ihned vydá jedním směrem a "zhoupnutí" bývá bohužel dost časté....jo kdyby to bylo vše tak jednoduché..:-)..ale neříkám, že to nemůže párkrát i vyjít...:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sid

Díky za odpověď.
To zhoupnutí by se dalo eliminovat, když by se ty stopky daly o něco dále, třeba na 25 bodů, záleží o kolik se to
zhoupne :D...
Jak velké, dle Tvých zkušeností, ono zhoupnutí bývá?
Je tedy lepší zadat klasické entry a riskovat prokluz? Jak se Ti podaří vstoupit do trhu těsně po zprávách, broker
to dovolí v pohodě?
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...