Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Sid and TEQA

Díval sem se na ten "zhup" na FOMC policy 29.6.2006 na 30 min. grafu a byl ani ne 10 pipsů, minulý pátek na
nonfarm payrolls nebyl žádný "zhup", open svíčky i nejnižší cena svíčky byly stejné, vycházím z grafu MT4.
Škoda jen, že nemůžu zobrazit 15 min. grafy tak daleko dozadu, nevíte někdo, jak by se to dalo udělat?
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to marek53: pozri do vlakna MetaTrader4. Par stranok dozadu sa tam podrobne rozobera problematika backtestu.
A inak
1) spusti metatrader (dalej MT)
2) zatvor vsetky grafy
3) zatvor MT
3) chod do adresara "history" v ceste kde mas nainstalovany MT (napr.:C:\Program Files\IBF\history)
4) zmaz, alebo si odzalohuj existujuce data v tomto adresary
5) stiahni si minutove data k paru ktory chces backtestovat (napr. tu: www.alpari-idc.com/en/dc/databank.php)
6) spusti MT
7) chod do polozky "tools/history center"
8) zvol par, ktory chces naimportovat. Zvol 1min. data. Zvol Import. Zadaj cestu k rozzipovanym stiahnutym datam
9) chod na "file/open offline". Zvol naimportovany par
10) v navigatorovy (CRTL+N) chyt skript 'period converte' a presun ho na graf.
11) Zvol casovu periodu. (plati, ze z 1min. dat vygenerujes vyssie timeframe, ale naopak nie. Takze napr. z 15 min. dat neurobis 1min. data) V tvojom pripade zvolis 15
12) zvol "file/open offline". mal by tam byt tebou prekonvertovany timeframe.
13) Preposli vysledky backtestov do fora ;-)

Snad som na nieco nezabudol,... :-)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 1 month later...

Zdravím. Jestli mohu, tak můj minipříběh a nějaké dotazy.
O forexu vím už asi pět let, nejprve byl jen letmý zájem, ale tento rok mě to pohlcuje čím dál víc. Na jaře jsem si stáhnul demo a nyní asi tak měsíc denně trénuju a studuju. Zprvu jsem byl nadšen, když jsem zjistil zpětně na grafech, kolik se dalo vydělat a občas mě nějaký ten obchod vyšel. Nyní, jak postupuju hlouběji a hlouběji do problematiky, tak mám čím dál větší strach. A to jsem odeslal do USA už prachy na reálnej účet s rozhodnutím nejpozději od listopadu začít na ostro. Čím více však trénuju, tím více přicházím o prachy, čím více čtu, tím více mám z toho palici k prasknutí. Až si říkám, zda to má cenu (trénink, studium).
Mám v dnešních dnech několik problému, které mě straší. Za den udělám tak 2-4 pozic. Vždy je většina ziskových (tak 22-42 USD na pozici), ale pak přijde klidně jedna ztrátová a projedu třeba i 200-300 USD. Tady asi bude problém v psychice. Je vidět, že dovedu přečíst asi dobře začínající dobrou pozici, ale brzo jí pak zavírám - obavy, aby mě zůstal aspoň zisk třeba těch 22USD. A pak projedu balík, protože furt posouvám SL do mínusu. Pokud máte někdo podobnou zkušenost, rád se o ní dozvím. Občas taky otevřu pozici a ona se furt nijak nevyvíjí, tak nějak nenápadně jde ale do mínusu a já třeba za půl hodiny zjistím, že jsem mínus 10 pips (posouvám SL), pak je mi líto to zavřít a čekám. A mínus se zvětšuje.
Pak ještě několik dotazů v rychlém sledu:
- obchoduji zatím jen EUR/USD na minutovém grafu (někde jsem četl, že to je blbost - min. na 15 minutovém), jak tam nastavit periody k nástrojům TA? Používám TII a MA (já mám 5,8,13)
- jaké nástroje TA používáte vy? Nějaká doporučení?
A to je zatím vše. Děkuji za pozornost a lovu na pipsy zdar ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ace.Venet.conDoin:
posouvání SL do mínusu není zrovna to pravé ořechové. Osobně na ostro obchoduji teprve dva měsíce, ale SL do mínusu bych nedal, i kdybych měl účet k prasknutí. Velikost SL by měl být tvůj max. risk na jeden obchod určený z velikosti tvého účtu v závislosti na tvé psychice, tzn. neměl by si brečet, pokud tě trh vyhodí na pozici SL a zcela soustředěn jít do dalšího obchodu. Způsob tvého obchodování je přesně opačný, než by měl být. Zisky zastavíš a ztráty necháváš růst.
Jelikož jsem teď v podobných začátečnických problémech (příliš obchodů, které mi pomalinku, ale jistě ukrajují z učtu), rozhodl jsem se trošičku přibrzdit z reálem a více trénovat (není kam spěchat).
Základ tvoří skutečně systém dlouhodobě profitující, nebo strategie obchodování a převážně důvěra v tento systém.
Možná už si četl články z psychologie obchodování a kdyby ne, tak tady pár odkazů….

www.financnik.cz/art/zkusenosti/psychologie-IX-obchodni-plan.html


www.financnik.cz/art/zkusenosti/27-dovodu-ztraceni-penez.html

Je třeba si také uvědomit, že pokud se zmenšuje účet, je také za potřebí zmenšit objem obchodovaných pozic a soustředit se na jasnější trendy. Pravidlo 1.by mělo být udržet se v sedle co nejdéle a peníze se pak dostaví („nesnažte se na burze zbohatnout, snažte se na burze udržet, jen tak můžete zbohatnout“).
V nastavení indikátorů na 1M grafech ti asi moc neporadím.Převážně sleduji 15M a 1H grafy a v poslední době obchoduji jen AOS, ale věřím že zvědavost u tebe přemůže lenost a pokusíš se něco vyčíst zde:
www.financnik.cz/forum/read.php?13,2475,page=1

Hlavně se nevzdávat a vydržet…..úspěch čeká za rohem
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Ace.Venet.conDoin:

i když mojí hlavní doménou jsou futures (ale v tomto případě je to jedno), tak přidám jednu radu. Až si přečtete všechny rady, které tady slyšíte, tak to poslední co vás musí napadnout je, že se musíte spolehnout sám na sebe. Vy sám máte jedinečný přístup k trhu, který nikdo jiný neaplikuje. Důvod proč toto píši, je vyzdvyhnout důležitost obchodního deníku.

Pokud si vedete přesné záznamy, tak je analizujte. Použijte indikátory MAE a MFE (navede vás třeba toto vlákno: www.financnik.cz/forum/read.php?14,23517,page=4 ) a stanovte si jasná pravidla, která vám v obchodním deníku nadělí zisky. Zmiňovaný SL je pouze jedna z věcí, která je naprosto nezbytná. Pokud přesné záznamy o obchodech nemáte, tak se do jejich zápisu pomalu dejte. Podle mého, potřebujete min. záznamy za poslední 2 čtvrtletí (aspoň 300 obchodů), aby se na tom daly stavět pevnější základy.

Zvolte si striktní pravidla, která Vám v určitých periodách budou nadělovat zisky. To posílí důvěru ve správnost toho, co děláte a přestanete dělat chyby, které vedou ke krachu účtu. Samozřejmě to nejde, jak po mávnutí proutkem, ale v průběhu obchodování budete určitě psychicky odolnější. Hlavní je nestavět svůj úspěch na jednom konkrétním obchodu (což děláte a je to samozřejmě ze začátku přirozené, protože nikdo nechce ztratit ani jeden jediný dolar). Věnujte analýze maximální úsilí, protože je dost pravděpodobné, že jak toto jednou rozlousknete, tak z vás bude úspěšný profitující trader. Jak moc profitujcí, záleží jen na vás.

hodně štěstí!

Jarda101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kofis, Jarda 101:
Jojo, děkuji za vaše písmenka. Skoro všechno tohle vím, je to tak, přesto jakmile sednu ke compu, porušuju zásady. Pokud je ale většina úspěchu v psychice, tak vím, že to zvládnu.
Furt mám jen problém s nastavením minutáže grafů a period v TA. Už ale poznávám, že i tohle je dost individuální, přesto se ptám, zda existují aspoň nějaké zásady. Já ani nevím, zda to jde aspoň trochu dohromady třeba minutovej graf a periody v MA na 5,8,13.
Děkuji za případné informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ACE:

parametry MA (a take vsechny jine) si urcujete sam podle toho, co s nimi chcete sledovat - a doladujete posleze tak, aby byly co nejpresnejsi. Pote si je musite zazit a verit jim, ze z delsiho hlediska jsou pro vas profitabilni (ne sami o sobe, ale ve spojeni se stylem vaseho obchodovani). Na me jsou ty MA moc blizko sebe, ale neznam vas styl a OS.

Zkuste se nejak motivovat, abyste neposouval SL.

A hlavne hodne trpelivosti s testy a DODRZOVAT pravidla (mela by byt napsana a ne pouze v hlave). A taky denik dosti pomuze.

P

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...