Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Forexáci :-)

chtěl bych vás zkušenější moc poprosit o radu, jak je to konkrétně s vzájemnými vztahy hl. měnových párů ?

Přečetl jsem si Sidův seriál o fundamentech na FX- vynikající !! Díky moc Side !! ale nejsem schopnej z toho sestavit nějakou rozumnou provazanost, krome te nejjednodussi tj. EUR/USD vs EUR/JPY, na vlákně o aktuálním vývoji jsem taky pochytil něco o vztahu GBP/USD a EUR/USD, a že v případě propadu GBP ci USD se vsichni uchylují k bezpečnému ostrovu jménem CHF :-) Ale nijak nic víc jsem nebyl schopnej dát dohromady (trouba:).

Tohle téma mě poměrně zajímá,a řek bych že pro pochopení obchodů na FX je dost klíčové (krom fund.), protože FX hýbou ti největší, kteří v tom maj určo zatracenej pořádek :-))) Tak kdyby jste někdo měl čas mě do toho trošku zasvětit, nebo odkázat na nějaký podrobnější info, tak Vám předem MOC DĚKUJU !!!

Ať se daří!

PS: Mimochodem, Sidovi to dneska s předpovědí fantasticky vyšlo !! Mrkněte do vlákna "aktuální vývoj..." GRATULUJI SIDE!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na spočítání křížového kurzu nehledejžádnou vědu. Je to triviální záležitost a určitě se tím vyplatí zabývat.
Pokud máš tři měny GBP,JPY a USD máš logicky tři páry - cable, librojen, jeník a např. kurzy 2,02 - 247,3 - 122,2 pak tedy:
kurz Cable = 247,3/122,2
kurz librojen = 2,02x122,2
kurz jeník = 247,3/2,02
Stejně to spočítáš u dalších měn, třeba EUR,USD,CHF nebo GBP,JPY,AUD atd.

Jinak k provázanosti jsou páry paraelní a inverzní (pozitivní a negativní kolerace)
Paraelní páry
EUR/USD a GBP/USD
USD/CHF a USD/JPY
AUD/USD a NZD/USD

Inverzní páry
EUR/USD a USD/CHF
GBP/USD a USD/JPY
AUD/USD a USD/CAD

Pak lze taky sledovat spojitosti s ropou,zlatem a indexy, ale to už jneni taková sranda:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to l00ser
Najdi si na internetu něco o korelaci měnových párů a jejich křížových kursech, je toho spousta, sám jsem se tím prokousával a není to tak složité. Pro výpočet křížových kursů používám obecný vzoreček :
A/C C/B
A/B = ---- = ----
B/C C/A

kde A je první měna
B je druhá měna
C je třetí měna

a potom už je to matematika ze základní školy. Jinak všechny kříže najdeš na www.xe.com

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...