Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Tak jak na to ?


Spajk

Doporučené příspěvky

SID:

Prosim Ta Sid, velmi by ma zaujimal Tvoj postreh nasledovnych vyrokov Johna Rossa. Co by som si mal vsimnut ,ze je napisane medzi riadkami? Vdaka.


NEWS

14. Buy the rumor, sell the news.

15. News is only important when the market doesn't react in the direction of the news.

16. Read today's paper tomorrow. When you read yesterday's paper each day with the knowledge of what the market already did, you will affirm that this mornings paper with yesterday's news has nothing to do
with today's market.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 424
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

blawsson
Johna Rosse nemusím a nepatřím mezi jeho obdivovatele. Mezi těmito řádky "rad" lze snad jen vyčíst to, že každá zpráva, která již proběhla trhem je už do trhu zakomponována a trh ji svým vývojem akceptoval. Pokud reagujeme ex post, může už být trh někde dávno jinde...Nemyslím, že by tyto rady J.Ross směřoval konkrétně k peněžním trhům (pokud ano, tak je dost mimo FX dění) - tam se na každou důležitou zprávu v minutě X chystá tisíce obchodníků, včetně těch velkých a i laik to pozná podle rozkmitu grafů. Na nějakou "šeptandu" (rumor) bych docela věřil - ne všechno mají všichni ihned legálně z tradičních zdrojů k dispozici a určitá skupina obchodníků má díky včasným info náskok a na tom logicky profituje....
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID:

Porad mi prosim Ta,ako by mal zacat moj den alla tradera amatera,ktory sa tym chce zivit. :) Co by som si mal kazde rano pozriet a ako na to zareagovat? Kde by som si to mal pozriet?

Zatial jedine co obchodujem su klucove fundamenty a popri tom sa snazim mapovat internet a hladat vazby medzi spravami o zlate, rope snazim sa zacat hladat suvislosti medzi jednotlivymi sadzbami, 10y yields,euro..depozity atd.. a hladat silu vplyvu na danu menu.Ale zatial som nikdy nevstupil do trhu na zaklade precitania danych sprav a informacii,lebo v tomto momente si na to netrufnem. Jeden demo ucet som zacal obchodovat , velmi rychlo sa mi ho podarilo zdvojnasobit a na to hned skoro cely utopit.Mam zaujem v buducnosti (verim,ze blizkej) obchodovat podobne pozicie, ake som si vsimol,ze obchodujes, t.j. 2,3,5..mozno viacej lot,len nevhupnem do toho skor,kym nepochopim jednotlive suvislosti,ktore trh ovplyvnuju.

Mimo toto vsetko, by som sa chcel aj ja pridat do radu ludi,ktori povazuju tento web,za velky prinos a prijemny zdroj informacii snad pre buduce uspesne obchodovanie. Vdaka Tebe SID a aj ludom,ktori umoznili a vybudovali tento web sa ja, ako zacinajuci amater, snad naucim obchodovat a prist do svojho zvoleneho uspeneho konca. DAKUJEM!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blawsson
Zkoukni zprávy, tipy bank, data která se očekávají, porovnej vývoj indexů, akciové trhy, ropu - zvol si nějaký dobrý indikátor, který ti vyhovuje a pak je to už jen o hlavě..:-)..nějaké "zaručené" know how neočekávej, obchodování je dost individuální záležitost a i když dva dělají totéž - není to totéž..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

Snažím se trohchu nastudovat něco málo o dluhopisech a jejich vlivu na FX, ale pořád nevím, za který konec to vzít. Je mi jasné, že dluhopisy slouží jako určité měřítko současné nálady a očekávání úrokových sazeb. Zároveň jsou pro investory jakousi "jistotou" při různých geopolitických šocích atd.. Rád bych se ale dozvěděl, jak přesně spočítat výnos z dluhopisu. Může mi prosím někdo poradit jak tento yield vypočítám, když vím že se třeba UK gilt prodává za cenu XXX, ale neznám kupón? Nevím kde tu velikost kuponu zjistit a co jsem se díval na vzorec výpočtu je k tomu nezbytný.
Trošku v tom plavu a rád bych si tuhle problematiku ujasnil. Pokud se to někomu nechce rozepisovat a zná třeba jen nějaký dobrý odkaz na stránky, kde je tato problematika třeba i ve vztahu FX vysvětlena, byl bych za tento odkaz nesmírně vděčný.
A nejdůležitější otázka na závěr. Sledujete vůbec někdo vývoj dluhopisů? Co jsem tak pochytil, nejdůležitější jsou desetileté a na Bloombergu o tom melou skoro v každém článku. Když nic, je alespoň dobré vědět jak silný je například sentiment na trhu co se dalšího snižování nebo zvyšování úrokových sazeb týče..

Pokud se najde nějaká dobrá duše, mockrát díky!

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:

Suhlasim s nazorom,ze "kdyz dva delaji totez - neni to totez...", pretoze si myslim,ze kazdy jeden trader (vedome ci nevedome)premieta do obchodovania aj cast svojej osobnosti,poznatkov a skusenosti... To,co si napisal ma potesilo, tak na to aj idem,ale ma to aj zaroven zaskocilo,pretoze si spomenul,ze mam sledovat tipy bank a tu ma zaseklo.. :) :) Preco mam sledovat tipy bank,co si mam na nich vsimat a ktore banky mam sledovat? Dalsia vec nad cim som sa pozastavil je, "zvol si nejaky dobry indikator....". V jednom prispevku,ktory si napisal, si spomenul... citujem: "všechny mají jednu chybu - vycházejí ze známých indikátorů, které reagují možná spolehlivě, ale pozdě." Dalej si sa zmienil o matematickom modely,ktory si si sam navrhol. Zaujimalo by ma,ze ci a ak ano, tak do akej miery v tom modely je zakonponovany fibonaciho rad? Vies Sid, nechcem Tvoje know how,to je to najdrahsie ,co kazdy ma,ale aby mi sluzila hlava, tak potrebujem nakopnut na ten spravny smer.. :) (tu)

Jay:

Mam v plane zaoberat sa sledovanim dlhopisov... hlavne kvoli tej nalade trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jay
Zkusil bych oprášit znalosti ze školy, ale to není pro potřeby vazby na FX myslím vůbec důležité (pokud tě nezajímají obligace profesionálně). Pro vazbu na FX je důležitý z finančních nástrojů jen vývoj nejrůznějších vládních dluhopisů (podle konkrétní měny - něco jsem zmínil okrajově v seriálu), dále sazby Libor a Libid. Pro sledování vývoje Bonds (včetně kupónu) postačí např. Bloomberg www.bloomberg.com/markets/rates/uk.html Pokud zagoogluješ česky Dluhopisy anebo např. Bonds and Forex vyjede ti dost informací. Pokud rostou úrokové sazby té které měny, má to samozřejmě dopad i na trh vládních obligací (nebavme se o jiných druzích), Libor, Libid a o měnu (resp. produkt ve formě dluhopisů) je svým způsobem zájem (a samozřejmě při párování i o danou konkrétní měnu na FX), má to pak další vazby na hypoteční úvěry, ale i na inflaci atp. Ale neládoval bych si do hlavy další niance, které až tak důležité pro FX nejsou. To, že to neustále omílá Bloomberg, vychází z celkem jednoduchého receptu - když je o dluhopis zájem (vzhledem k úrokovým sazbám dané země, % zhodnocení kupónu a celkem i jisté investici) je zájem i danou měnu. Raději si koupím nyní za 1 mil. USD roční GB s 5% zhodnocením než japonské dvouleté s 1%...a když to tak udělá dalších tisíc lidí, je logicky o libru větší zájem než o jpy - i na FX (je dobré proto sledovat, kam cpou velcí svoje peníze a v jaké měně) - a jak říkával Pitkin od Mládka - a vo tom to je...:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blawsson
banky mají obvykle dobré info (už jsem tady některé odkazy zmiňoval, stačí vyhledat) a i když se občas někdo z nich zmýlí, neradi hazardují se svým dobrým jménem. Ohledně indikátorů - valná většina indikací je přejatá z akciových a později z komoditních trhů, které jsou založeny na hodnocení minulosti konkrétního titulu. FX je specifický ve svém párování a tam už to chce (podle mne) něco jiného...Někde bych možná vyhrabal studii o RSI a Stochastic, kde někdo popsal obchodování na FX přesně opačně (dlouhodobě a na různých timeframe) než zní zažitá a doporučována pravidla (70/50/30 resp. 80/20) - a výsledky byly lepší...tak k čemu takové indikátory potom jsou - na dvě věci...Matematické modely - s tím nemá Fibo nic společného a jsem na to dost vysazený (Fibo). Už jsem to zmiňoval na jiném vlákně, obchodovat podle Fibo - to mohu zrovna tak dobře obchodovat podle fází Měsíce (jde do/z úplňku - a takový indikátor jsem už taky viděl..:-)). Nakopnutí ode mne raději nechtěj, při mé výšce a váze bys to nemusel přežít..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID:

Side díky, jsi fakt profík, to se pozná:) Něco takového jsem si potřeboval ujasnit..
Jen ještě jednu otázku pokud můžu:)) Je pravda, že poté, co zavře Frankfurt a Londýn je vývoj na FX víc než kdy jindy určen právě americkým dluhopisovým trhem? Někde jsem to vyčetl a zajímalo by mě, jestli to není jen něco okrajového, nebo to má opravdu relevanci. Nemám nějak představu o tom, kolik dolarů přes něj zhruba proteče, ale zajímalo by mě jestli mimo fundamentů také po očku odpoledne nesledovat US 10yr bondy. Svou roli co se týče přílivu či odlivu dolarů ale sehrají samozřejmě asi taky akciové indexy na wall street..Myslíš, že by se dalo konstatovat že pokud např. DJIA poroste, cena Bondů poroste a trh bude relativně bez sentimentu a bez fundamentů, dolar bude zpevňovat? (Abych to úplně zjednodušil:)

Děkuji za rady!

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jay
Ano, pokud je v Evropě už relativní klid (Frankfurt, Curych, Londýn se zavíračkou kolem 17,00 hod. - v těch letních časech je občas trochu hokej..), tak v USA je teprve hodina před polednem a trh se řídí vývojem podle N.Y. Pominuli nastolený vývoj podle Evropy (nebo i Asie) data a ropu, tak nejčastěji podle dluhopisového trhu a podle burzovních indexů. Pokud by podle tvého příkladu absentovaly úplně vývojové trendy, ropa (někdy zlato) a fundamenty (což se asi ale nikdy nestane), řídí se burzovní trh podle výše uvedeného (bonds, indexy) a to se samozřejmě odrazí i na FX. Velmi výrazné pohyby mezi 17-20 hod. SELČ (11-14 hod. N.Y.) jsou u měn velmi časté (i bez fundamentů)...stačí kouknout na grafy..Někdy je dobré večer kouknout i na tak primitivní zhodnocení dne (a porovnat vývoj měn a indexů), jaké je na teletextu ČT (str.501-503). I když ten kdo to tam píše, je občas dobrý vtipálek v hodnocení proč nastal takový vývoj..:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...