Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, může mi prosím někdo popsat založení účtu? Chtěl bych si přečíst opověď v tomto stylu: Vyzkoušel jsem několik společností a pro mě je nelepší ........ . Poskytuje možnost založení miniúčtu, neúčtuje přehnané poplatky (žije ze cenového rozdílu, který je do .... pips), pravidelně, dluhodobě nemá problém s převodem peněz směrem k zákazníkovi, má příjemnou platformu, která je zdarma. Založení účtu proveďte takto: jděte na stránky www. ........., vyplňte tabulku za tlačítkem např. open account, peníze pošlete na účet č.xxxxxxxxx. Pro převod z české banky je nutno vyplnit ........., pro převod zpět je třeba udělat ......., atd. Může mi někdo takto jednozačně a kokrétně dát komlexní detailní návod?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BrPe
Pokud jsi četl pozorně celé toto vlákno, dočteš se o skutečnosti, že i po letech někdo odejde k jinému brokerovi. Není to snadné udělat výběr, protože "každý má něco".
Protože jsou tu pomyslné dva tábory VT-čkáři a MT-čkáři, jstejně budou názory protichůdné.
Pokud jseš nováčkem na Forexu, otevři si účet u CMS (platforma VT) a někoho s MT (těch je fůra) a uč se na demu u obou. Poměrně rychle se ti jedna varianta bude líbit a "chutnat" víc. Tak to na ní piluj. Pokud se ti nebude dařit tak, že budeš dlouhodobě profitovat (nebo alespoň neztrácet), nech live obchody plavat.
A než se naučíš profitovat, přečteš si tu spoustu rozumů ohledně brokerů a v klidu se rozhodneš.
Pokud jsi toto vlákno nečetl celé od začátku, rozhodně tím začni.
Hodně štestí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

když jsem psal svůj dotaz počítal jsem i s těmito reakcemi, informace sháním z mnoha zdrojů, k takto "naivnímu" dotazu mě vedl jen dojem značerpaných poznatků získaný. Z Vaší reakce jsem mezi řádky přečetl "zkus si to sám, mě to na zlatém podnosu také nikdo nedal". Nečekám že existuje jeden správný a nejlepší broker s nejlepší platformou, pro začátek hledám jen někoho kdo mě neokrade a k tomu jsem chtěl využít zkušenosti jiných. Jestliže nejste ochoten poradit, tak jednoduše nereagujte a nechte si své uštěpačné poznámky. Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Brpe
Kdybys přečetl všchna Forexová vlákna, věděl bys, že jsem před léty psal podobné dotazy. I já dostal odpovědi, které se mi příliš nelíbily. Dnes už vím proč. Není to nechuť pomoci, je to tím, že každý má jiný názor, jiný styl, jiného oblíbeného brokera, jinou platformu... No a to se sem prostě nevejde a hlavně je to už mnohokrát popsáno, citováno.
Pokud ti sem nikdo neodpoví, je to proto, že to nikdo neví a nebo spíš proto, že se to tu probírá stále dokola. Na konkrétní otázky se většinou najde i konkrétní odpověď (rada) a ne jedna.
Dovol mi dvě otázky na tebe.

Jak dlouho "demuješ" a ne jakém softu ?
Kolik forexových vláken jsi tady na Finančníkovi přečetl ?

Moje odpověď není uštěpačná, je míněna zcela seriozně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BrPe: je tady na foru zminka o nekolika serioznich brokerech, kterit e velmi pravdepodobne neokradou a prez ktere lide obchoduji. CMS a IBFX jsem vyzkousel, oboje je bych rekl na velmi dobre urovni, mohu tedy do jiste miry doporucit ;) Jinak se fakt mrkni na foru, uz tady mockrat byl mail na cloveka, ktery je od CMS a pomuze ti zalozit ucet atd... Neexistuje dokonaly bkroker, jenom ten, ktery vyhovuje tvemu obchodnimu pristupu. Je to fakt treba vyzkouset. Ale ze by te nekdo z tech serioznich okradl, to fakt ne ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann
Na úplný začátek jsem vyzkoušel 2 typy miniúčtů na forex-cfds, název platformy nevím, velmi podobná té, kterou jsem později vyzkoušel u GCI, jen grafy nejsou přímo v aplikaci takřka žádné. Největší nevýhody jsem shledal a) na poplatcích (někdy 4 pips i více) b) firma LTD se sídlem na Belize. Největší výhodou byla libovolná možnost nastavení trail.stopky (nelimitováno např. min 5 nebo 10 či 15 pips pod či nad cenu) a podrobný popis založení liveúčtu v češtině včetně překladu smluvních podmínek. Dále jsem založil a obchodoval na demu Saxa, Northfinanc, interbank, interactivbroker a mám staženou platformu od colosea. Je možné, že mám v názvech jednotlivých firem chybky, ale o to tady nejde. Když svoje zkušenosti shrnu, docházím k jedné věci, jakákoliv dema jsou z dlouhodobého hlediska (začal jsem někdy koncem léta 06) pro výuku neefektivní. Nelze než souhlasit s většinou, že práve VT a MT jsou asi nejpříjemněšími platformami, jenže tento software nepoužívá jen jedna firma a já nevím, které z nich jsou schopny poslat paníze zpět, zákazníkovi a na žádném demu se toto nedozvím, čtení této diskuze věnuji čas při obchodování i jindy, ale kdo zde něco určitého hledal, jistě mi potvrdí, že to není snadné, zával často se opakujících informací a ten detail, který hledáte zrovna Vy, zde stále ne a ne najít. Nehledám nejlepšího, hledám solidního. U většiny nainstalovaných platforem jsem si ponechal nastavenou english, čeština je lehce matoucí, překlady nejsou dokonalé a často se liší. Ale popis zřízení účtu třeba u IB moje angličtina prostě neumí, kromě toho, když se prokoušu vyplňováním fromulářů, používáním bakovních symbolů a čísel, nastává jedna nepříjemnost, která většinou na závěr přijde všude a to zatržítko "I AGREE" nebo "I ACCEPT" a já nevím z čím, moje česká zkušenost mi říká, že právě ve smluvních podmínkách se mohou nacházet důležitá ustanovení. Proto chci poradit od někoho, kdo už nějaké peníze od brokera dostal zpět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Brokeri regulovani americkou CFTC jsou www.cftc.gov/tm/tmfcm.htm?from=home&page=mktfcmcontent
Ti, co jsou na tech seznamech, by meli byt primerene seriozni (tj. zkrachovat muze kdokoli z nich, ale nejsou to particky zlodeju, co te budou planovite okradat ). V seznamu dale najdes stav jejich kapitalu - z toho muzes usuzovat, jak na tom jsou s klienty - jestli jim pribyva nebo ubyva kapital.
Tenhle link tu uz taky nekolikrat byl. Fakt si to forum nejdriv projdi a procti.

mimochodem pro vsechny IBFX klienty - od listopadu jim poklesnul kapital o 10% (2 mesice za sebou jim o fous ubylo) - neni to nic tragickeho, ale je treba byt pozorny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

brpe
rozumím ti a nic proti tvým otázkám

pokud znáš CMS a VT a chutná ti, určitě neuděláš chybný krok
vždyt 2 největší obchodníci (tady - Sid a Radovan) jedou právě tohoto brokera a pochybuji, že by u nich byli, kdyby to nefungovalo

pokud chcěš MT, tam jich je skutečně fůra, jak si ale kdo stěžuje/pochvaluje je tu jistě mnohokrát citováno
skutečně co jedni chválí, druzí haní

ti solidní s MT jsou tu často citováni, pokud to přečteš celé (vlákno), fakt ti to hodně dá, budeš mít jakýsi nadhled a budeš to vidět v širších souvislostech

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
k vasemu dotazu sdelim svuj (jednoznacny a konkretni) postup, jak jsem si zalozil live ucet pro Forex:
1) procetl jsem diskuze na financniku
2) zjistil, ze hodne lidi (i uspesnych) pouziva VT-trader = CMS. Vic nepotrebuji zkoumat, duveruji tem zkusenejsim...
3) zalozil demo - odkaz tady neni slozite najit
4) cca rok si "hral" na tom demu
5) vyplnil formular pro live ucet - zakladni znalost anglictiny je asi nutna, ale na to mate ten rok na demu (umet v tradingu anglicky rozhodne neni zbytecne...) - pokud neumite, poradi slovnik
6) poslal penize do USA - pokud neumite, poradi vase banka
7) vse probehlo v poradku a funguje stale

Takhle jsem to delal ja... Ale kazdy to muze udelat jak uzna za vhodne. To je prave to prijemne na tradingu.

P.S.: Z komunikace s CMS je povazuji za seriozni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Super, brzy to bude další měsíc na demu (VT+CMS) a situace je následující:
2 x zrušní účtu se vstupním depositem 500$ (v některých okamžicích jsem byl přesvědčen, že "ten, co maluje grafy" mi vidí do karet a vždy naposlední chvíli otočí)
v současnosti mám asi týden založený demoúčet s 300 Euro a po 27 uzavřených pozicích jsem 298,43. Někdy u toho sedím hodiny a jindy to jen nastavím a jdu, ale v součtu zjišťuji, že na liveaccount mám ještě mnoho času (jestli to nevzdám uplně) VT je moc pěkný program, barevný ozvučený a tak, ale pro mě zásadní příkaz trailingstop prostě v těch AOS nenastavim. Upadám do stavu, kdy pochybuji o tom, že by ze mě kdy mohl prosperující anebo alespoň neztrátový obchodník. Jestli je tu někdo seriozní se sociálním cítěním, ať mě podpoří.
V článku o forexu jsem se dočetl, že některý software umožňuje simulace na starších grafech, takové ty zrychlené a že je to dobré na tréning a já mám dojem, že VT toto nesvede, jde opravdu o tak účinou metodu bectestu? A nakonec, prosimvás, co je pattern?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BrPe: seriózny zo sociálnym cítením... :)
Tieto myšlienky poznám a určite na začiatku svojej dráhy aj značná časť ostatných traderov. Odporučil by som ti v takéto dni čítať nejaké motivačné knihy, mne to tiež pomáha prečkať stratové obdobie.
Ak sa držíš nejakého obchodného plánu a nestrieľaš len tak od boku, aj udržanie účtu +- na nule je malý krok ďalej. Len vydrž, uspech sa určite dostaví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...