Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

Založil jsem si účet u IBFX, vše proběhlo v pořádku, nyní jsem ve fázi zaslání částky na účet (přišel mi už vyzývací e-mail s blahopřáním o založení).

Tady mám ale problém, svůj účet mám u Poštovní spořitelny (ČSOB), používám elektronické bankovnictví, avšak nemůžu zadat "správnou" Referenci plátce, IBFX vyžaduje REF: ve tvaru jméno účtu + kód který jsem dostal v posledním emailu. Problém je, že se mi v tomto tvaru "Pavel Paulik 12345" do pole Reference plátce nevejde (můžu zadal pouze 16 znaků a já potřebuji 18).

Požadavek na zvýšení znaků jsem své bance zaslal, odpověď však byla, že v nejbližší době nelze počet znaků navýšit (ale dají požadavek na patřičná místa správcům ).
Zaslal jsem i prosbu, nebo spíš otázku přímo IBFX, jestli bych mohl zadat REF: bez mezer, tedy ve tvaru "PavelPaulik12345", tj. 16 znaků a pro jistotu v plném tvaru ještě do pole Účel platby (všechny ostatní pole umožňují 35 znaků jen to jedno pole Reference plátce ne).

Odpovědi jsem se zatím nedočkal (čekám 5 dní a už ani nedoufám).
U přepážky si s tím samozřejmě nevědí rady.

Co myslíte, můžu podat příkaz tak jak jsem uvedl výše ? (neuvěřitelné jak vše visí na pouhých dvou znacích)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj všem,

potřebuji poradit ohledně fundování svého live mini účtu u FXDD. Nejjednodušší způsob nabízejí přes PayPal. Jelikož se mi nechtělo zakládat vlastní PayPal účet a můj rodinný příslušník účet už má, chtěl jsem to udělat tak, že on ty peníze pošle za mě přes svůj PayPal účet, a já mu je hned uhradím.

Bohužel jsem nevěděl, že FXDD neakceptuje platby od třetí strany, takže peníze vrátil zpět. Bohužel ale mezitím došlo k převodu z CZK do USD a zpět (protože účet je vedený v CZK a platba je v USD), takže si strhli cca 2.000,- Kč za převod měny, ach jo :((

1) Myslíte, že to jde nějak reklamovat? Peníze se nikam neposlaly a jsem o 2.000,- lehčí...
2) Jak to mám tedy udělat? Nemám problém se založením vlastního PayPal účtu - otázka je, v jaké měně ho mám vést a co to s sebou nese (např. pokud ho budu vést v USD, jaké jsou poplatky za převod peněz z mého českého účtu v bance na USD-účet PayPal)? Určitě se mi znovu nechce, nechat ten převod mezi měnami na PayPalu, protože si účtují spread u banky + ho navýší o jakýchsi 2,5% nevím čeho... ale podle toho poplatku snad 2,5% celé transakce. To je šílená darda.

Prostě potřebuju poradit, jak tam ty peníze dostat a zaplatit co nejméně, protože už jsem zaplatil dost :)

Díky za rady!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcik:

ahoj,
zrovna ted taky resim prevod pres PayPal a myslim, ze se jedna o pohodlny a relativne levny zpusob, jak "nabit" ucet, ale to levny plati spis u nizsich castek. U osobniho uctu uctu se myslim za posilani penez neplati nic, pokud teda pri tom nekonvertujes menu, tam je myslim tech cca. 2,5% poplatek + ten spread. Samozrejme musis mit svou kreditni kartu, a abys mohl pres PayPal posilat smysluplne castky. (bez kreditky, tzn. jako neovereny uzivatel, tam mas nizke limity, diky kterym je PayPal plusminus nepouzitelny).
Problem taky muze byt to, ze zatim zadna spolecnost neumoznuje pouzit PayPal pri zpetnem prevodu penez na tvuj ucet (teda zatim jsem na zadnou takovou nenarazil).
Poplatky na PayPalu: www.paypal.com/cz/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees

Co se tyka te reklamace, tak tam bych byl celkem skepticky, vsechny spolecnosti to nekde na svych strankach maji uvedeno (...Any payments sent must match the customer's name and account number, in accordance with the acting financial regulations and the Patriot Act...)

ph.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcik:
Pochybuju, že na to půjde uplatnit reklamace. Prostě je to tvoje neznalost, co způsobilo onen zbytečný transfer. Platby třetí strany neakceptuje nikdo. Jinak založení Paypal účtu je záležitost na půl hodiny, není to žádný fyzický účet v cizí bance, platby se ti strhávají přes tvou kreditku v tvé české bance. Kdybys trochu pohledal na finančníku, jistě najdeš návod, jak účet založit, popř. i na českém webu je dost informací.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

phenomenon:

Díky za odpověď.

Ta věta s tím Patriot Actem, to máš přímo z FXDD? Já jenom pokud ne, tak jestli se mám s tou reklamací pokoušet... Pokud naopak ano, tak už si můžu na tu reklamaci odpovědět sám :-/

Jak ale FXDD ověří, komu patří ten účet, ze kterého se to posílá? Podle čeho se to páruje - jméno, e-mail...? Nic jiného mě nenapadá. Myslel jsem, že PayPal ty údaje dost chrání, protože si zakládá na tom, že zprostředkovává platební styk, při kterém o sobě nemusím uvádět téměř žádné údaje...

Píšeš, že je to dobé, pokud nekonvertuju měnu. OK, jak to mám tedy udělat? Vést PayPal účet v USD? Potom ale konverzi bude muset udělat moje banka, až bude převádět ty peníze z mého bankovního účtu do PayPalu... myslíš, že tak ta konverze vyjde levněji?

Jak vůbec ta transakce probíhá - musím ten účet fundovat příkazem k úhradě, nebo si prostě na PayPalu kliknu, kolik tam chci mít, a oni si to vezmou z mojí kreditky?

Díky za odpovědi!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK, poslední z mých dotazů již byl zodpovězen, zatímco jsem ho psal :)

Jinak ten účet už jsem si založil ještě před tím, než jsem se dozvěděl o tom poplatku za konverzi. Proto bych teď chtěl zjistit, jestli se to dá udělat přes PayPal bez toho poplatku (nebo s poplatkem, ale výrazně nižším). Protože je podle mě fakt nehorázně vysoký. Za $2,000 zaplatit dva tisíce korun mi přijde opravdu hodně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcik:

Jojo, Patrion Act zminuje i FXDD.

Prijemce to overuje myslim podle jmena, PayPal chrani predevsim tvoje financni udaje - hlavne cislo kreditky.
Co se tyce te konverze, tak te se nevyhnes, bud na PayPalu, nebo ve sve bance, jde jen o to pouzit takovy postup, ktery te bude stat nejmin. Jinak v tech 2000CZK bude asi i poplatek za vracenou platbu, jmenuje se to myslim Return fee, nebo tak nejak. Nekde jsem to videl, zkus pohledat na PayPalu v napovede, maji to dobre rozclenene a popsane.

ph.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

chtěl bych se zeptat na zkušenosti s Crown Forex (CFSA) obecně ale hlavně na uplatnění pravidel pro skalpování.

CFSA Definition: Our definition of a "scalper" is When the average difference between IN and OUT price to the last decimal point of all lots traded within any two trading business days time, ARE 6 OR LESS PIPS.

dík za Váš názor případně zkušenosti
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

KPerko: jdes s krizkem po funuse, dle urcitych (minimalne) indicii neni tento broker jiz mezi zivymi. Pokud jiz nezavrel kram, pak zombie je to urcite - zkus pohledat Internet.

PS: Proc nejdes scalpovat na futures, kde takove obstrukce naprosto nehrozi a nikoho takovy obchodni pristup "neobtezuje"? Podle teto definice je scalping i chraneni pozice via trailing S/L na BE ci BE+"malo" => at jdou do...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...