Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Premarketovy kanal s 1. Role Reversal


jkr

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

MC: Nechci tě zklamat, ale tak, jak ten graf vypadá, tak tam žádné RR nikde není, jediné co tam je, je pěkný DT na Hi PRM přesně v 15:30.
Asi se budu opakovat, ale věta "já osobně bych ,ale tento obchod filtroval ,protože hodně prorazil Low premarketu a při návratu byl stejně vzdálen 4 ticky od hranice premarketu (což je hodně)" (kromě toho, že používá nesmyslnou interpunkci a ještě chybně zapsanou s mezerou před místo za ;) ) je zcela zavádějící. Tebe má zajímat, kde svíčka končí z toho hlediska, kde se odrazila, tedy v tomto případě kde má low. Jestli je zelená a pokračuje tak long, tak je ti úplně jedno, jestli je to tick nebo 5 před nějakou hranicí - důležité je, OD ČEHO se odrazila a PROČ tedy asi se změnil směr ceny.

Stejné je to s tím tvým druhým obchodem, tak jak to máš zakresleno, tak je tam max. odraz od TL, rozhodně ně od Lo PRM. Tak to vidím (rozhodně ne "vydím") já.

Dege ten pěkný DT také nevyužila, ale tak jak má zakreslenu tu svou S/R linku, tak ta 2 je platný odraz od ní. Ačkoli (neznám předchozí vývoj ceny) já bych ji asi takhle nezakreslil a v tomhle místě bych takhle nevstupoval, ale to je právě o osobním přístupu každého.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek: Díky za příjemné zpřestření před obědem. Už několik příspěvků přemýšlím, jestli holka nebo kluk ;) Ale holku bych skutečně netipla.

MC: nevzdávej to. to přijde. Zkus jít obráceně. Podívej se na graf večer a hledej důvody, proč se trh asi otočil. Nebyl náhodou nějaký signál už v premarketu nebo den předem? Neotočil se trh už párkrát na podobné ceně. Vidím to tak, že ta cena nebude vždy na tick stejná. Co se za tou cenou skrývá? Dav lidí. Spousta profesionálů, ale ještě více takových neznalců jako jsme my. A ti zadají příkaz na short, i když je spousta signálů na long. A tak se stane, že cena spadne ještě trochu níže než na úroveň, na které se odrazila naposled. Proto někdy vezmu signál, který je i pár tick nad či pod linkou. Chyba? To ukáže backtest a čas.
P.

P.S.: ano, já jsem skutečně holka ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dege: Ono pohlaví pisatele se obvykle pozná podle tvaru minulého času sloves, pokud se samozřejmě pisatel nepřetvařuje. Já jsem své příspěvky nikdy jinak nepsal ... ;)
Stejně tak bylo zřejmé asi po druhém příspěvku, že jsi děvče ... ale pokud někdo píše (nebo možná pýše :D ) slova jako že něco "chybý" nebo "vydí", tak se takovéhle detaily asi ztrácí ... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dne 19.11.2009
Už při hledání hranice premarketu, nebylo s čím tuto hranici sladit. A pro mě to byl signál k opatrnosti. V čase 15:32 přišel odraz od Low premarketu v podobě hammeru, tento odraz bych ignoroval hned ze dvou důvodů.
Hranice premarketu neutvořila žádnou silnou s/r úroven.
Swingový potenciál byl menší ,než 200 dolarů.
19.11.2009 Bez platného signálu. Jak to vidíte vy?
Lucínku doufám, že tam nemám chyby, dal jsem si hodně záležet, jinak změním nick, protože po tvých příspěvcích se cítím hodně trapně, ale můžu si za to sám :(
Přeji mnoho zdaru
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud to chceš brát filtrem toho JKR systému, tak to bylo opravdu bez vstupu.

Jinak tam možná bylo třeba proražení toho congestion při low PRM, ale to je zase trochu jiný systém ;)
Navíc bych pro něj musel vidět víc do historie, než co je na obrázku (sám neobchoduji TF, tak nevím, kde jsou tam jaké aktuální S/R).

A nick si měnit nemusíš, ber to jako vtip. Ale pokud si na základě toho začneš více všímat, co ostatní píší a také co píšeš Ty sám, splnilo to účel ;)
Mnoho zdaru v dalším studiu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MC:
já bych přidala ještě jeden důvod proč nevstoupit do trhu na tomto hammeru. Nesplňuje totiž jednu z podmínek, co psal jkr.

Hammer svíci považuje jkr za platnou, když tomu předcházel významný pokles nebo růst. V tomto případě se nejedná o slovo významný. To navíc ukazuje i skutečnost, že není prostor pro PT alespoň 200 USD.

Spíše to píšu proto, aby tě nenapadlo brát podobný signál, když tam těch 200 USD bude. Musí se jednat o několik po sobě jdoucích svící stejné barvy (tj. bez korekcí - svící opačné barvy).

Snad je k pochopení co píšu. Zkus si sepsat pravidla vstupu a dát si je před sebe na stůl či stěnu a vždy si je před seancí přečíst. Pak by se ti mohla dostat do hlavy pro další obchodování.

Jinak i já včera bez vstupu. A to ani v jednom systému. Signál byl, ale chyběl mi tam swing. No i to je život. ;)
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny diskutujici,

Bohuzel u me nastaly necekane nejake zdravotni komplikace a casove nestiham jak prispivat zde na foru tak ani obchodovat, napisu jen par komentaru na reakce a dotazy co jsem vycetl z diskuze.

- omlouvam se za jedno nedopatreni, ktere jsem zjistil az nyni a to ze jsem zapomnel uvest ze tento system pouzivam jako doplnkovy k jinemu systemu, chtel jsem jej prezentovat prave se zamerenim na doplnkove obchody v premarketu kdy byva casto situace nejista a mnohdy nema trh dany smer a prave tento system dokaze na odrazech v kanale a na prvni role reversal od kanalu pridat na ucet par set usd

- k tem hammer svicim, tusim Lucinek reagoval ...ano mate pravdu, hammer formace na range neni " ta prava formace" ale duvod proc tvar svice na range baru pouzivam je prave jako indikator ze trh nema silu a slabne ,vyuzivam ji jen pokud se vytvori po " vyraznem" pohybu - to je zasadni podminka a kdy necekam na vytvoreni nejake platne formace typu DB ,DT apod. ,takze mozna mnou spatne formulovany pattern ,ikdyz prave jako kladivo to mam v systemu zakomponovane, takze ano hammer na casovych grafech ale i "hammer" na range barech v trosku jinem podani :)

Tento system me pomerne dobre hladi enquity a je treba brat v potaz ze pokud jde trh do strany v nejakem range kanalu tak prave tento system dokaze profitovat,samozrejme ze pokud dojde k vyraznemu prurazu kanalu a trh zacne byt v trendu ,system signal nenabidne ,pote je treba zacit brat signaly ve smeru trendu, korekce dle swingu atd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jkr:
přeji všechno nejlepší a držím palce.

Jinak mě velmi potěšila vaše informace, že tento systém používáte jako doplňkový k jinému. Protože právě to se i mě osvědčilo a navíc přesně z důvodu co tu píšete. Stejné je to i s tou equity.

Takže ještě jednou díky za naznačení směru.

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den jkr,

také Vám děkuji za doplnění. (tu)
Přesně takto systém momentálně backtestuji a rád bych ho v budoucnu obchodoval živě v kombinaci se se svým trendovým obchodním systémem. Trend nemáme každý den...

Dnes jsem bohužel nepochodil ani s jedním systémem - bez vstupu.

Jkr, přeji Vám brzké uzdravení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...