Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Premarketovy kanal s 1. Role Reversal


jkr

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To je pěkný název Ema kiss. Když jsem začala s testováním FinWinu, tak jsem do svých pravidle zahrnula jedno, že k EMA musím mít prostor pro PTx1,5, abych do obchodu vůbec vstoupila. To právě z důvodu, že se trh dost často otočil. Později, když jsem svůj obchodní systém upravovala, tak jsem si o tomto jevu něco přečetla ve vlákně Gordona. Tam to myslím popisoval jako ideální možnost nastoupit na korekci, kdy se trh vrátí k EMA, aby se od ní zase odrazil. Taky jsem to nestudovala ani zatím nebacktestovala. Ale dost často si toho všímám při seanci. Dnes se například taky trh odrazil od EMA a šel zase výše. Jinak jsem v trhu na premarketovým kanále dnes signál ke vstupu nenašla. Chvíli jsem si myslela, že se trh hned po otevření dostane až na Hi PRM a tam se opět odrazí a vytvoří krásné DT s prvním ramenem v PRM, ale nakones se tak nestalo. Takže u mě dnes jen jeden obchod, a to ve svém obchodním systému na TF8. Přeji vám všem hezký víkend.

11572

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dege, můžeme někde pokecat o finwinu ?
Máš nějaké vlákno kde se vášnivě diskutuje a není to vip. Rád bych si přečetl nějaké rady a položil otázky. Na semináři jsem ještě nebyl, ted už se možná ani nedostanu, když nám Tomáš s Petrem odjíždí. Kdyby to někdy bylo v Brně, tak to mám dávno za sebou :)
Nejvíce mě zaujal pattern 0/V, ale mám ho plně mechanický a absolutně bez filtrů. Výsledky nejsou nijak valné i když by to možná mohlo vydělávat, mám tam velké dd a není to konzistentní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dege: A není pattern RR definovaný primárně jako odraz od úrovně, která byla suportem a stala se rezistencí či naopak? Jestli jde o tu žlutou šipku, tak jako EK to beru, ale nějakou rezistenci tam moc nevidím. Hladinu, kterou máš označenou jako PRM, bych tak moc nebral, už proto, že cena ji přešvihla o celou 10tick svíčku ... to je celkem dost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek: vycházím z toho, co v úvodu popsal jkr. Tedy nejprve vyznačení PRM kanálu. Lo a Hi PRM se ne vždy shodují s Lo a Hi všech svíček v kanále. Může být výš/níž i o těch několik ticků (v tomto případě 10 ticků).

Jde spíše o úroveň, od které se trh otočil, či se na ní zastavil a několikrát se jí dotkl, než jí skutečně prorazil. Tak jsem to alespoň pochopila já. A 30.11. jsem tu úroveň viděla na 572,6. Navíc bych situaci v 15.37, kdy se trh této hranice dotkl poprvé (ale bez prostoru na PT), viděla jako potvrzení. Proto bych stejnou situaci v 15:43 vyhodnotila už jako signál ke vstupu i s tím prostorem pro PT.

Slíbila jsem, že sem dám výsledek backtestu. Jen jsem posledních pár dní neměla prostor pro to dodělat říjen a listopad. V backtestu používám stejných pravidel v nastavení PRM a hledání signálů a výsledek není z mého pohledu špatný. Jen v tom je skutečně velká porce osobního pohedu. To je však už patrné z příspěvků ostatních lidí.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MC:
Tobě mohu jen poradit koupit si knihu "jak se stát intradenním obchodníkem ..." tedy jestli ji nemáš. Pokud jde o kurzy, tak Petr s Tomášem slíbili, že je budou i nadále pořádat. Jen ne tak často. Takže jestli budeš mít jen trochu šanci, určitě to stojí vyrazit na výlet do Prahy. Myslím, že je to ideální místo, kde získáš spoustu informací, které tě mohou posunout o hodně dál či tě nasměrovat "správným" směrem.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dege, mě ten RR 30.11. utekl. 1.12. jsem také bez signálu. Knihu jak se stát intradenním finančníkem mám. Je tam všechno krásně a srozumitelně popsáno. Spíše bych potřeboval něco o PA, protože toho v té knize moc není a pro profitabilní obchody to je podle mého soudu nezbytné. Patterny cci poznám na míle daleko, ale postrádám celkový pohled na trh. Stále dokola zkouším vstupovat pouze do obchodů, které tzv. swingují (Long vytváří vyšší high a nižší low, short obráceně), ale ztrácím se v tom, málokdy to je jednoznačně čitelné, někdy se tam swingy opravdu těžce hledají, někdy ty pohyby jsou tak nešikovné, že nevím jestli to považovat za swing nebo ne :( Pošlu dva screeny. Ten první bych vzal, druhý bych odfiltroval. (Oba jsou signály long)

11644

11645

11646

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MC:
stejný problém - jako Vy - jsem měla cca před 3/4 rokem...swingy byly velká neznámá. Zkuste RB a doplňte idikátorem HA. Pak vše vypadá daleko lépe. swingy se hledají velice dobře, navíc existuje i indikátor swingů, který Vám může ze začátku prokázat velkou službu....hodně úspěchů. Simona

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MC: trochu jsem se nezorientovala v tvých grafech. tedy hlavně v tom, na základě čeho by si signál vzal - můžeš mi ho prosím vyznačit? Jak psal Simona, možná by ti pomohl indikátor swingů. Já ho používám v Ninjovi, ale nejsem si jistá, zda je i pro Sierru. Ve svém grafu ho mám vyznačeny těmi tečkami u Hi a Lo. I když je takhle striktně vždy neberu a sama si zakresluji jiné. Do svého obchodního systému jsem si je přidala někdy v polovině října a myslím, že dnes už jsem schopna je docela v grafu vidět. Zase bych řekla, že je v tom kus osobního citu. Někdy situaci vyhodnotím jako swing, ale někdy se mi nelíbí a čekám na další. Přikládám dnešní graf z mé seance na time-frame RB8. Tam jsou pro ukázku zakreslené swingy tak jak je vidím já a jak je vyhodnotí indikátor (jinak dnes krásné pohyby, ale nějak jsem dnešní seanci nezvládla ;)) P.

11663

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Simčo, díky, zkusím ty Swingy z automatizovat, cit se snad časem dostaví sám. RB budou jistě přehlednější, ale musím to všechno znovu otestovat, protože to mám testlé jen na volume. Dege Chtěl jsem ti znázornit jak vidím swingy, proto jsem je tam dokreslil. První obchod byl ok. Druhý obchod už nevytvořil vyšší swing a swingování bylo přerušeno. Ale možná tam mám všechno špatně, je to pro mě španělská ves a to mne mrzí. Tomáš

11681

11682

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MC:
já ti těžko můžu radit, sama jsem a ještě dlouho budu začátečník...jsou tady zkušenější...ale já jsem se ptala tady, jak swingy (na začátku hledat) a taková jednoduchá pomůcka v RB grafech - jsou to prostě 2 plné zelené svíce proti dvěma plným červeným - já dávám přednost silnějším swingům (3 a více svící proti 3), ale jsou situace, kdy jsou tyhle pro mě dostačující. Nestačí jen aby byly vedle sebe, ale opravdu musí být vyšší high i low u zelených i červených. Nakoukáš to, o tom jsem přesvědčená, dej tomu týden sledování grafů a máš to. Simona.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MC:
v tvých grafech se mi to taky špatně hledá. Ale to je tím, že používáš Volume graf, kde je každá svíčka jinak velká. V grafech RB, jak píše Simona (a které používám já) je to vidět mnohem snáze, protože má každá svíce stejnou délku. Proto mohu někdy i ze dvou po sobě jdoucích svíček uznat, že jde o swing. Zvláště pak ve rozjetém trendu.

Jak píšeš, že zkusíš RB grafy, tak se zamysli nad tím, zda je to určitě směr, kterým se budeš chtít vydat. Jestli ti vyhovují grafy volume a ty teď začneš testovat RB, tak by to mohla být zbytečná práce. Otestovat minimálně rok, naučit se hledat v nich signály, nakoukat je v grafu jak se pohybují, atd. Mnohem méně úsilí by tě mohlo stát naučit se je hledat v tom svém volume grafu.

Zkus si je každý den vytisknout a zakreslovat tužkou, tak jak si je zakreslil do grafu nahoře. Pár dní, týdnů a taky si myslím, že je začneš vidět mnohem snáze.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...