Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Premarketovy kanal s 1. Role Reversal


jkr

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jkr.
i já děkuji za vaše screeny a odpovědi na dotazy.

Z vaší odpovědi ohledně 2. nezakresleného obchodu na mém screenu je krásně vidět možné rozdíly ve výsledcích. Tento obchod už bych nebrala, protože se mi zdál příliš vysoko nad low premarketu. Ale to je právě ten rozdíl ve vyznačení premarketu a pak v nakoukání trhu. Tak já jdu pokračovat v backtestu.

Petra



Link to comment
Sdílet pomocí služby

mabf:
záleží na tom co chcete vědět. Takto nazvanou obchodní strategii zde popisuje autor tohoto vlákna JKR - jak ji využívá ke svému obchodování (hned na první straně).

V obecné rovině je premarketový kanál rozpětí, které si vyznačíte v grafu v časovém úseku, který se nazývá premarket. Premarket je doba před otevřením burzy (neberte v potaz noční elektronickou seanci, ale klasickou dobu na burze). Pokud máte nastaven v grafu středoevropský čas, tak by se mělo jednat o dobu cca 22.15 (0.00) - 15.30. Premarketový kanál je pak tvořen pohybem cen v tomto období.

Jkr tento premarketový kanál pak ještě upravuje podle včerejší odpolední seance - posouvá hranice na úroveň, kde se v premarketu spolu s včerejší odpolední seancí nejčastěji trh zastavil a odrazil. Myslím, že je to na předcházejících stranách docela dobře popsané.

Tento kanál si pak vyznačí i do ranní seance a hledá vstupy na odražení od takto vyznačeného kanálu.

Jinak premarket používají i další tradeři (každý trochu jinak). Zkuste si do vyhledávače v diskuzi zadat jen premarket. Hodně o něm psal i Gordon.

Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer všem, jsem nováčkem v diskuzi. Toto vlákno a hlavě obchodní systém, který zde jkr popsal, mě pro svou jednoduchost a účinnost zaujalo natolik, že jsem se rozhodl o nějaký čas odsunout start live tradingu a přidat tento OS ke svému (poctivě backtestovanému) upravenému FinWinu. Rád bych tímto poděkoval jkr za jeho ochotu poradit méně zkušeným.. Rád bych se nyní jkr zeptal na názor k mé verzi jeho obchodního přístupu: Nad FinWinem jsem strávil opravdu mnoho času, vše na RB8 a protože jsem nechtěl přijít do příliš "neznámých vod", změnil jsem na kompromis -RB9 Při flipu vstupuji na close hammeru, SL zadávám celkem -120$, PT dle předchozího svingu. Pokud se nevytvoří hammer (po rychlejším pohybu), vstupuji na případném DT/DB. Zde se mi potvrzuje, že trh má tendenci se ještě o pár ticků vrátit, než se vydá správným směrem, proto vstupuji 2ticky nad low/pod high reversní svíce druhého vrcholu. Celkem SL -100$. Obchoduji do 18:00hod Zvažuji ještě zahrnout DT/DB tvořící se v kanálu 15min. otevíracího rozpětí. Jkr, máte s tímto přístupem zkušenost? Zajímalo by mě, zda zadáváte limitní vstupní příkaz na vypočítanou hodnotu ještě před dotvořením reverzní svíce. U flipu to takto řeším.. Abych jen nepsal, připojuji dnešní screen na svém 9RB.. :-)

11226

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jkr:
zajímalo by mě vaše včerejší vykreslení premarketového kanálu. V mém pojetí (hi na 588,9) jsem žádný signál do 17.00 nedostala, i když jsem očekávala, že se cena v 16.07 dostane až k high premarketu a podruhé v 16.49, že se od něj odrazí a udělá RR.

Ještě by mě zajímalo jakým způsobem zadáváte příkaz pro vstup při situaci v 16.49 (tj. cena se blíží k hranici premarketu)? Já jsem zadala Buy Stop příkaz na předpokládaném open další svíce (indikátor rangenextopen) a ten jsem posouvala podle toho, jak se měnil. Kdyby se cena od high premarketu odrazila, tak by byl příkaz exekuován, v opačném případě (viz včera) jsem ho zrušila, jakmile se začala vykreslovat další red candle.

Děkuji Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Petro,
pauzu jsem si dala na TF jen live, nyní pokračuji demo. Přešla jsem na ES, protože bylo klidnější a pro mě v systému, který jsem otestovala bylo i profitabilnější. Stále dává i TF docela hezké výsledky, ale je pravda, že by mi více sedělo na tomhle trhu diskréční obchodování (kterému se ale pořád úspěšně vyhýbám), a tak zkouším testovat systém jkr.....jsou to všechno pěkné oříšky :) já bych snad (po testu několika měsíců) posunovala předem stanovené linie premarketu podle situace po otevření burzy... Zkrátka doladit až po open a vytvoření třeba prvního swingu v blízkosti linie.....opravdu je někdy (alespoň pro mě) těžké stanovit je s takovou přesností, aby byly následující patterny DT DB RR Hammer svíce obchodovatelné. Jinak najdu velice málo obchodních příležitostí. Buď to zatím pro mě není, nebo budu upravovat linie během obchodu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petro,
nevím, jaké máte výsledky Vy, ale já se dostávám se systémem od jkr (při mých pravidlech a úpravách) na velmi hezká čísla....no, zkusím to od zítřka, resp.ode dneška (svátek) demo a uvidím, jak to půjde....pokud bych měla poloviční výsledky než v backtestu, jdu do toho. Ale to musím udělat alespoň 30-50 demo obchodů, abych se už dokázala rozhodnout, jestli to psychicky zvládám :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...