Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Premarketovy kanal s 1. Role Reversal


jkr

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Lucínek:
děkuji, stalo se mi už několikrát (při papertradingu), že se trh dostal přesně na mou hodnotu, ale vstup/výstup exekuován nebyl. Potvrdil jste mi mou domněnku.

Dnešek byl bez vstupu (dle jkr), screen by byl zbytečný..

Rád bych se vás ostatních zeptal, jestli při formaci DT/DB máte stanoven časový rámec, ve kterém se musí formace utvořit, jinak ji neobchodujete (např. 15 až 60min...). Hovoříme o "+-" RB10 na TF.

Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pondělní seance:
Trh velmi prudce vyrazil vzhůru a nedal signál. V čase 1535 se objevilo trendové kladivo přesně na hranici High Kanálu ,které naznačovalo možný průraz a dalo by krásný zisk ,ale obchodujeme pouze protitrendová kladiva (Hammer a Shooting Star)
High hranice: 592,6
Low hranice: 588,0

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Snaha Lucínek určitě není marná ,její připomínky jsou podmětné ,já jsem za ně velmi vděčný ,má naprostou pravdu. Mě akorát napadá ,že i když při časovém rámci změníme TF ,tak kladiva zmizí také a objeví se někde jinde ,takže by nemohly fungovat vůbec. Já sám jsem je ještě netestoval ,takže je v žádném případě nebudu objahovat a vůbec ne proti ostřílenému traderovi jako je Lucínek. Nicméně Jkr tyto kladívka v backtestu fungují ,já je zkusím otestovat také ,statistickou výhodu nám může dát kdejaká hloupost.
Lucínek ,vaše příspěvky určitě nejsou házení perel sviním , já čerpám inspiraci z každého příspěvku i ve vašich je něco k zamyšlení ,přispívejte dále ,jste tu vítána.
Přeji mnoho úspěchů
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucinek,

ad
> ... Problém ale není v tom pojmenování, problém je zejména v tom, že svíce "hammer" či "star" na RB grafu prostě nemá význam, jaký je možno jí přikládat na grafech časových, zejména těch na vyšších čas. rámcích. Je to jen berlička, která ale v tomto případě nefunguje. Stačí si totiž jen o tick nebo dva změnit nastavení RB grafu a je po hammeru nebo se naopak vytvoří někde, kde předtím nebyl.


Moj nazor na hammer pri RB je, ze zmysel maju. Aj pri zmene casovej osi z 1min na 5min na 30min mi zmizne vela hammerov a vytvoria sa inde. To je obdoba menenia RB z 0.8 na 1.5. Vieme, ze RB je proste ine citanie grafu, ale hammer ma urcite aj na RB grafe vyznam. Neviem vsak porovnat, aky silny vyznam ma na casovych a aky na RB grafoch.

Pozdravy
r




Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes to vypadá na chop, tak raději ruce pryč....

smazak, Lucínek:

Váš screen jsem pochopila tak, že jsou oba signály v pořádku, ale oba jkr popsal jako vstupní - 1. DT a 2. hammer svíce.....víte, neberte to jako rýpání nebo třeba to, že patterny se tady berou jako nějaké dogma....jde jen o to, že člověk, který se dobrovolně rozhodl zveřejnit svůj jednoduchý systém obchodování, který mu funguje a je ochoten se o tom s ostatními bavit, by nemusel být tak zbytečně napadaný ze všech stan. Mně by to tak otrávilo, že bych se asi v diskuzi dlouho neobjevila......
Dostali jsme se ale k podrobnému popisu grafů, patternů,atd....chápu, že význam těchto patternů v různých grafech nemusí být téměř žádný a že při jiném TF se pattern ztratí úplně nebo přesune jinam....ale to bychom museli napadat téměř všechny "mechanické" systémy, které nemusí a nejsou vůbec logické co se týká čtení grafu- jejich vstupy i výstupy nemusí mít nic společného se vstupem do trendu ani do protitrendu, jsou to jen vstupy na mechanických úrovních.....ale to jsme přece úplně někde jinde. Zkrátka jkr to takto vidí a jde mu to a TO JE PODSTATNÉ, nebo se snad pletu ????

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekne popoludnie :)

Take it easy ... :)

nechcel som vyvolavat vasne, akurat som si chcel ako greenhorn ujasnit niektore pojmy a, ak mam byt uprimny, som velmi vdacny vsetkym ktori napisali svoj nazor. Pokial sa dobre pamatam, N+P vo svojej knizke pisu ze interpretacia RB grafov moze byt pre zaciatocnika obtiazna, preto som si chcel ujasnit, co vlastne mam v grafe hladat.
Jkr som nesmierne vdacny a uz vonkoncom by som sa nechcel do neho navazat... A co som o nom na financnikovi cital a ako sa on na web-e prezentoval, nemam pocit ze by to on bral ako rypanie. Myslim ze podobne ako autori financnika " pustil trochu svetla do temnot tradingu" pretoze to proste chcel urobit. Nicht wahr?

PaB

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sd77
účelem mých příspěvků není rozhodně snaha navážet se do někoho či něčího systému. Spíš jsem chtěl poukázat na z mého pohledu nelogické brát jako podmínku vstupu utvoření hameru na RB. A taky trochu ukázat - zvláště nováčkům, že ať zveřejní jakýkoliv systém kdokoli, je třeba nad tím přemýšlet a né to jen slepě přebrat.
Myslím, že když tady JKR dal svůj systém, tak musel předpokládat, že se kolem něho bude diskutovat.
K těm screnům - oba obrázky jsou jedna a tatáž situace - první odraz od high kanálu premarketu - takže první by byl neplatný druhý platné. Jeden RB9 a druhý RB10.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

smazak:
víte, ono je to těžké.....máte samozřejmě pravdu, že se nic nedá brát zcela dogmaticky a dodržet vše úplně, už jen proto, že 100 lidí to uvidí pokaždé jinak..... problém nastává jen u úplných nováčků, tam věřím, že budou (ale z jakéhokoliv systému) dost nešťatstní, protože prostě začínají....
já jsem jkr taky vděčná za vše, co taky ukázal a to nejen letos, otevřel mi oči cca před rokem, kdy jsem se plácala od ničeho k ničemu.....jojo, každý musí myslet, testovat, zkoušet a ptát se, když už mu nic jiného nezbývá... tak hlavně, ať se všem daří a jen pěkné obchody :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

smazak: Marku díky, že sis našel čas a udělat tak pěkný obrázek, už jsem chtěl vytvořit něco podobného.

Ano, jistě že na grafu 5 min a 30 min jsou VELMI ZÁSADNÍ rozdíly. Oproti tomu grafy RB9, RB10 nebo RB11 jsou prostě téměř stejné, jen na jednom máš hammer, na druhém ne. Přesně v duchu toho Markova obrázku. Navíc třeba na denních grafech je ten význam už poměrně velký - hraje tam roli, kde je close cena, kde je cena open a až ve třetím sledu kde jsou knoty. Ale ne na takhle malém tf jako jsou RB10.

Takže ano, jkr převedl svůj systém, který mu třeba funguje. Já proti tomu nic neříkám. Jen zde vidím jasnou snahu mnohých dalších o slepé přebírání tohoto systému a s tím i přebírání jakýchsi předpokladů, které jsou mylné (ačkoli třeba fungují - ale ono je to tak, že by třeba fungovala i ta druhá varianta, jen ji jkr netestoval, protože se mu kladiva a hvězdy v backtestu lépe hledají, co já vím ... pokud "hammer" funguje, je dost pravděpodobné, že bude fungovat i varianta II.)

A stejně tak je prostě nebezpečné si na RB grafu všímat toho, kde jdou těla a ignorovat knoty.

Ale to už bych se opakoval. Každý musí mít svou hlavu a tu používat. Pokud se zde objeví takovýto systém a hned za tři dny jsou tu screeny (byť paper) od lidí, kteří se jej snaží napodobit, jistě u těch ostatních chybí jakýkoliv backtest nebo další podrobnější nastudování chování tohoto systému.

Jinak s JKR jsem vždy vycházel korektně a pochybuji, že by mé příspěvky bral jako navážení se do jeho osoby. Tak jako v mnoha jiných případech se ozývají spíše obdivovatelé ;)

Přeji všem chladnou hlavu, rozumný náhled a hromadu vlastního úsudku při posuzování trhu a systémů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...