Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Premarketovy kanal s 1. Role Reversal


jkr

Doporučené příspěvky

Dege
Posílám jak bych zakreslil High premarketu já.
Vaše High premarketu je založeno primárně na knotech ,což není v souladu s Instrukcemi od Jkr ,netvrdím ,že to je špatně :) Ba naopak ,mě by uniknul ten báječný role reversal ,protože podle mého měla být High hranice o tři ticky níže ,kde jsou i nějaké odrazy od těl svíček. Tipnul bych si ,že i jako já ,by to zakreslil Jkr ,ale to není podstatné ,protože toto je velmi diskréční situace a co člověk to názor ,proto prosím berte mou hranici pouze jako můj příspěvěk do diskuze.
Přeji mnoho úspěchů.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dege: No pro live je ta rada úplně jiná. Nikdy neodcházej od počítače, pokud máš v trhu čekající nebo pracující příkazy. Jediné, kdy se na to můžeš vykašlat a jít pryč, je situace, že jsi v trhu, máš zadaný SL a PT a tvůj broker drží u sebe i OCO vazbu mezi nimi. Jinak nikdy nevíš, co se může stát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den jkr,

chcem sa Vas syptat, ako si urcujete PT.

Zacal som tento Vas pristup backtestovat a PT si davam na (long situacia) close poslednej zelenej sviecky, ktora bola vytvorena pri vrchole predosleho swingu, ak ale za nou este nasledovala cervena s vyssim (aspon 4 ticky) tienom (knot, chvost). Ak taka cervena nenasledovala tak do prostred tej zelenej alebo na close cervenej, ktory je blizko stredu tej zelenej.

Obdobne do short-u :-)


Vopred vdaka za konzultaciu.
r



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek:
radu beru. Myslím, že minimálně v úvodu budou pracovat emoce úplně jinak než při sim. Spíše mi jde o to, abych neměla potřebu "managovat" obchod. S tím jsem taky bojovala, kdy jsem posouvala hranice PT a SL každou chvíli a to, jak potrvrzuje řada lidí, vede více ke stresu než ziskům.

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all: tak dnes jsem měla 2 signály (1. ve svém obchodním systému a 2. na premarketu) a dnes 2xSL. Především se mi povedlo vstoupit před vyhlášením zprávy v 15.55. Jinak jsem v 16.20 čekala na odražení od low premarketu. Zadala jsem příkaz na open následující svíce a příkaz byl exekuován. Chvíli jel dolů, ale odrazil se od EMA a překročil i low premarketu. Takže to byl již víše zmíněný SL. Jak jste to dnes viděli vy? P.

11307

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, taktéž přikládám dnešní screen.. Premarket jsem zakreslil na hodnotách 583 - 580. V prvním případě odraz od low premarketu, ovšem následný odraz od včerejšího low (plná čára)... SL -120$ V druhém případě odraz od horní hrany kanálu, potenciál byl přesně 200$ a také ano - na tick přesně se trh opět odrazil a pokračoval UP. Těžko říci, jestli by byl PT exekuován...

11311

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vdaka Jkr ze si sa rozhodol podelit s nami s Tvojimi skusenostami. Ak som spravne pochopil, jedna sa o odraz alebo prieraz linie HL premarketu, pricom odraz je cca 85% a prieraz cca 15%. P Chcel som sa spytat k sviecke "hammer". Je vstup podmieneny svieckou hammer? Je jedno akej farby je telo sviecky? Je dolezity prienik telom alebo knotom sviecky? A co inv. hammer ? to Dege: Pises ze ides sim ( resp. demo). Su to data do replay? Ak ano, bola by si prosim ochotna sa s nimi podelit, prip. kde sa daju ziskat? Dakujem za trpezlivost.

11316

11317

11318

11319

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaB
Odpovím ti já ,protože Jkr se tu už týden neukázal a asi jen tak neukáže ,to ale není důvod proto ,aby jsme nechaly zaniknout tohle báječné vlákno.
Spekuluje se pouze na odraz ,průrazy se zde neobchodují mimo Role reversal ,který je napřed průraz ,ale potom odraz.
Svíčka Hammer není podmínkou ,DB , DT i RR mohou být bez hammeru.
Hammer musí být v barvě směru spekulace ,tedy pouze Hammer a shooting star.
Průraz může být knotkem i tělem ,ale nemusí k němu dojít vůbec.
Jkr přeji si ,aby tě nepotkalo nic zlého.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaB: Ano, termín hammer se zde už delší dobu používá poněkud nesprávně pro hammers i stars. Problém ale není v tom pojmenování, problém je zejména v tom, že svíce "hammer" či "star" na RB grafu prostě nemá význam, jaký je možno jí přikládat na grafech časových, zejména těch na vyšších čas. rámcích. Je to jen berlička, která ale v tomto případě nefunguje. Stačí si totiž jen o tick nebo dva změnit nastavení RB grafu a je po hammeru nebo se naopak vytvoří někde, kde předtím nebyl.

Zkuste se prosím nejprve zamyslet nad tím, jak svíčka na RB grafu vzniká a pak podle toho hledat patterny (candle sticks patterns totiž obecně na RB hledat nejdou. A kdo by mi na tom dokázal najít středovou doji svíčku, tomu snad koupím pivo a doporučím ke studiu něco jiného než trading :D )

S tím souvisí i výrok "Jen jsem nakonec dala přednost té výše, protože se jí dotklo více svíček tělem a k tomu další i ty se svým knotem." Je to přeci jedno. Dotek je dotek koncem svíčky. Jestli je tam jen knot nebo jestli je tam plná zelená následovaná červenou je úplně jedno. Naopak, ignorování "knotů" by se vám mohlo pěkně vymstít, protože jsou to také pohyby ceny, které dosáhnou na SL, než se trh rozjede tím správným směrem.

Takže když už jsem se tak rozepsal: Znamená výše uvedené, že nesleduji, jestli je svíčka "hammer", "star" nebo plná svíce?Ale ano, sleduji. Zejména v průběhu pohybu ve směru trendu. Protože pěkné plné svíce značí pohyb jedním směrem bez velkých protipohybů. Trend složený ze samých hvězdiček nebo kladívek se požadovaným směrem nesune tak jasně, takže na druhou stranu lze zase snáze vstupovat limitem nebo "se slevou", kladiva v uptrendu nebo hvězdy v downtrendu mohou signalizovat vyčerpání pohybu atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sushi: "na tick přesně se trh opět odrazil a pokračoval UP. Těžko říci, jestli by byl PT exekuován... "
Téměř jistě nebyl. Ve všech backtestech je potřeba počítat s tím, že kvůli spreadu mezi bid a ask a faktu, že obchoduješ vždy za tu horší cenu, je třeba brát jako "zásahy" jen ty pohyby, které cílový PT protnou alespoň o hodnotu průměrného spreadu. I tak se to v reálu samozřejmě může chovat jinak, ale o tom už řeč není.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...