Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Premarketovy kanal s 1. Role Reversal


jkr

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 301
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Maxim.

Kdyby jste mel zakresleny kanal presne jako ja tak by jsme dostali zrejme Nobelovku :) ,system ktery lze obchodovat naprosto mechanicky na tick stejne zakresleni a vstupy proste neexistuje ,stejny system = kazdy trader trosku jiny pristup.
To je i hlavni duvod proc jsem zde zacal system prezentovat ,jedak me ta komunikace bavi a naplnuje a jednak ziskavam ruzne pohledy na danou vec , coz se rovna prostoru pro ruzne upravy a zacleneni postrehu od ostatnich traderu
Drive jsem obchodoval cistou PA kde jsem si stanovil S/R ,nejake pivoty high/low a na techto zakladech jsem obchodoval.
Pri purocnim backtestu jsem zjistil a myslim ze to tak vidi zpousta traderu ze v grafu vidi S/R naprosto vsude a pak graf je sama cara.
Ano jistym resenim je zakresleni jen tech nejsilnejsich a na vyssim TF ale nasledne casto pak clovek kouka ze hlavni pohyb nastal na te mene vyznamne :) , nastava tak zacarovany kruh a clovek pokud nema nakoukano , nema cit, tak se snadno do toho zamota.
Proto jsem vytvoril system kde se snazim zamerit jen na 2 hranice ,coz me umoznuje predevsim cas na dukladne vyhodnoceni a s nekolika filtry jako je napr: "idealni formace" ,chop atd. eliminovat co nejvice ztratovych obchodu
i za cenu ze neudelam treba 3 dny po sobe vstup .

Trading neni o vydelku na 1 kontrakt ,to je jen hrani si na neco ...
Trading zacina az s multikontrakty kde se najednou i maly mesicni profit obraci ve velke penize



Takze shrnuti od zacatku :
patek : 1 vstup +210kontr.
pondeli : beze vstupu error na platforme ( pokud bych ucinil vstupy viz screen den by koncil 1xSL a 2x PT)
utery : beze vstupu
streda : 1 vstup + 330kontr.
ctvrtek : beze vstupu
patek : beze vstupu

540 usd

Skoda pondelni zavady na platforme , tento den by pridal cca 300+ usd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud jsem dobře četl, vstupuješ při odrazu od high premarketu (Double Top) na close červené úsečky.
Chci se zeptat, zda při tvorbě systému si se zabýval vstupem přímo na high při druhém doteku této S/R. Je mi jasné, že při typu tohoto vstupu vlastně není ještě jasno zda dojde ke správnému dotvoření druhého ramene double top, nicméně mi se stává, že se trh ještě jednou pokusí ( po třetí) otestovat high premarketu a protože jsem vstoupil dost pod high ( po vytvoření DT), tak mě to vyhodí na SL.
Taky se zabývám ve svém nedokončeném systému pouze HI/LO premarketu. Dík za reakci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

qay1: To co popisuješ soukromě označuji jako "vstup chytrák" (tuším, že tenhle pěkný výraz pochází od Jadviga).
Vstupovat přímo na nějakém high a očekávat, že se tam trh otočí a ty budeš v pohybu od prvého ticku nebo s minimálním SL se mi silně neosvědčilo. Já osobně vstupuji podobně jako jkr, tedy na open další svíce na RB. Výhodou je, že tam je určité momentum ve směru, ve kterém vstupuji. Všechny vstupy "se slevou" a podobné šílenosti, které předpokládají, že jdeš short na rostoucí úsečce a vice versa jsou IMHO cestou, jak si provětrat účet. Ale zkoušej, třeba ti to přinese štěstí ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

qay1:
možná taky pomůže držet SL nad/pod S/R - je to dost logický bod pro SL, ale musí tomu odpovídat vzdálenost vstupu a RRR . taky bych považoval u DB/DT "vstup chytrák" (pěkné označení :)) za problematický. kolem S/R bývá dost čekaček a SL a insideři často trh kousek přetlačí než otevřou obchody na lepší ceně aby je tam vyměnili za SL těch "chytřejších". pokud se cena odrazí , je to zřetelný signál, který samozřejmě taky nemusí vyjít, ale není naslepo. na druhou stranu nákup se slevou bych v některých situacích úplně nezatracoval, ale myslím že to je silný nástroj až pro zkušené tradery, kteří čtou dobře situaci na grafu - nic pro nováčky a mechanický přístup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lucínek
-nechci štěstí, chci peníze...
-samozřejmě toto jsou všechno jen úvahy a spekulace, bez řádného ověření v backtestu nemá cenu pokoušet osud

to Libri
Na DT u HIGH premarketu se nedívám jako na klasický DT, protože zde do hry právě vstupuje ta s/r ( high premarketu) a tudíž uvažuji i o jiném vstupu než u klasického DT. Asi mi spíš jde o odfiltrování situací, kdy trh proběhne high premarketem směrem nahoru , neodrazí se a jde stále do longu ( dřív jsem testoval prosté odražení, taky to při RRR 1:4 neslo, ale DD byl nesnesitelný).
Na druhou stranu tvé argumenty vnímám velmi silně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jkr
Dnes jsem si musel opět projít celé vlákno ,protože opakování je matka moudrosti a snažím se pochopit myšlení mistra v tomto oboru. Zaujal mě graf ze dne 4.11. kdy jste vstoupil long na krásném Hammeru na hodnotě 570 Bodů.
Já tam vidím krásný DB již na předchozí zelené úsečce ,chtěl bych se zeptat proč jste vynechal vstup na této předchozí zelené úsečce a čekal až na hammera. Děkuji a přeji mnoho úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jkr: díky za komentář k páteční seanci. Teď po "bitvě" je mi sice líto nevzít takový signál, když UŽ vím, že by nadělil profit, ale přesně definované podmínky vstupu jsou důležitější. Znovu jsem si projela těch několik málo měsíců co zatím mám z backtestu a znovu zkontrolovala vstupy podle vašeho komentáře v pátek a ono mi to skutečně odfiltrovalo několik ztrátových obchodů. Profitabilní zatím ani jeden. Mám na vás ještě otázku ke vstupu na hammer. Předně jsem zjistila, že ani tento vstup mi není až tak jasný jak se zdálo. Především jak definovat hammer. Pokud beru v úvahu timeframe RB10, tak jsem hammer definovala jako svíci s tělem 2 ticky. 3 ticky už se mi jako hammer nezdají a navíc mi ukázali několik falešných signálů. Jak to vidíte vy? Pak jde o možná další pravidlo. A to je umístění hammeru. Na přiloženém screenu se hammer objevil, ale nepředchází mu přímo několik po sobě jdoucích opačných svíček. Mezi tím se vytvořil ještě jeden malý swing. Jde v tomto případě o platný signál nebo už ho nebrat. Já bych ho v takovém to případě už nebrala, ale nerada bych udělala filtr až moc silný. Děkuji za váš názor. Dege

11173

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dege , tento vstup bych urcite nebral hlavne z duvodu jak jste psala ,predchazel maly swing a pohyb k hammeru byl maly ,snazim se brat vstup na teto formaci kdyz predchazi razatni pohyb , ktery vetsinou konci prave odrazem hned na jedne svicce (hammeru), jinak hammer ja definuji asi tretinu range baru cili v nasem nastaveni cca 3 ticky ,ale nejdulezitejsi filtr je pro me ani tak velikost ceny ve svice jako predchazejici pohyb
Na Vasem screenu bych vstoupil az na role reversal v cca 16:06, odraz od spodni hrany kanalu ve smeru prurazu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...