Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

cop: Nejsem si jistý jestli práve o této věci diskutujeme v tom správném vlákně, ale ve zkratce. Věřím že jste vyzkoušel kde co a právě proto bych Vám poradil, abyste si vzal jen jednu věc, a v ní hledal. Co se týče vstupů, jsou opravdu tím nejmene podstatným. Je třeba najit trend, korekci a vstup. Nic na tom neni. Všechny indikátory v tomto smyslu fungují dle mého názoru stejně. ukazuji jen vycerpani, preprodani, prekoupeni apod. Být na vašem místě, vezmu jednu věc, a hledám vstup. Osobně jsem začal mít ziskové obchodování s CCi po cca půl roce. Prvních 6 měsíců byly jen ztráty, nechápal jsem, ale jelikož na foru wcci psali, ze studenti zacinaji vykazovat zisky po osmi mesicich studia ( nevim nakolik je to pravda ) tak jse si slibil ze vydrzim. Prostě už to pak vidíte celé jinak a dokážete si vybrat jen ten správný vstup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jiris109
uz si to tu niekde spominal, neviem ci na chate, alebo v nejakom vlakne, ze ako obchodujes. a vies alebo chces popisat mi styl tvojho obchodovania? viem ze kazdy ma svoj styl a nie kazdemu moze vyhovovat styl ineho obchodnika (teda malokomu ak vobec niekomu), ale clovek sa aj pri tom nieco nauci. a tie tvoje pipy sa mi pacia :-)
robo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robyno:
No styl obchodování je přeci jasnej :) mám plán kupovat levně - prodávat draho, nebo prodávat draho - kupovat levně, a takovejhle plán je teď aktuálně popsanej na pěti stranách A4, které jsou doplněny dalšími stranami s přiklady obchodů, a takovej shluk pravidel se já jen snažím dodržovat. Využívat nejvíce aktivní hodiny, na zprávy se raději držet mimo, ale není to podmínkou, nezmatkovat a držet se toho, co jsem si napsal. To je totiž strašně důležitá věc a já osobně jsem jí velmi dlouho opomíjel. Je nutné, všechno si napsat, každou situaci si popsat, aby ses nikdy nesetkal s chvili, kdy nevíš co teď. Společně s tím je důležitá absolutní jednoduchost tak, abys udržel přehled o situaci, na nic nečekal, když je zisk, vezmu zisk, když ztráta, vezmu ztrátu, duležité je vzít co nejmenší ztrátu. Taky jedna z důležitých věcí, až po 2,5 letech jsem přešel na defenzivu. Takže raději vezmu zisk 20pips s 80% uspěšností, než 40pips s 50% uspěšností i když těch 40pips ma ve výsledku větší zisk za stejné časové období. Takže namísto 1000pips za měsíc udělám třeba jen 700, ale zase vím, že 7 z deseti uzavřených pozic nejsou ztráta a to je věc, která velmi zmírňuje napětí v hlavě. Takže se nemusím stresovat s vědomím, že potřebuju, aby každá druhá pozice byla zisk, protože když není zisk, DrawDown roste jako z vody a společně s ním roste i chuť dostávat ztrátu z trhu zpátky, což způsobuje nárůst špatných vstupů a ty zase krmí DD a tak stále dokola dokud nepřijde strejda MC :) Co se týče fundamentu, tak jsem absolutní technik, nezajimá mě co bylo včera, nebo co bylo v noci, obchoduju to co vidim, když je long kupuju, když short tak prodávám, neřesim dlouhodobé trendy, ani výsledky nezaměstnanosti, zaprvý tomu nerozumím a zadruhý mě to jen zdržuje.
Ono celé tohle všechno okolo tradingu je strašně pěkné, pravidla, podmínky, procenta, equity, RRR, DD, situace, akce a reakce, ale stejně jediná důležitá otázka je: Vyděláš prachy? Ať si to každej dělá jak chce, s plánem nebo bez něj, v tomhle je trading jedinečnej. Každej si to může udělat jaký chce, dělat to jakkoli se mu zamane, neexistují proto žádná pravidla ani omezení. Ať si třeba někdo vydělá 150pips denně, někdo 50 a někdo 10, ať někdo říká že ztráty jsou nutný, ať někdo jinej přijde, že každej týden se vydělávat nedá, ať říkaj že deník mít musíš, klidně i každej obchod musí bejt zapsanej, ať říkaj že scalping je lepší, nebo že poziční forex je k prdu ba dokonce že TA na FX je nesmysl, prostě každej se může zařídit tak, jak jen chce. Ať někdo traduje 5 minut denně a někdo jiný celé hodiny. Jediné společné, co tady existuje pro kohokoli bez ohledu na cokoli, jsou dva výstupy a tím je buď ztráta, nebo zisk.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Cope, já řeším v podstatě stejný problém. Zjistil jsem že není problém sednout si ke compu a vytvořit profitabilní strategii. Ale dřív nebo později, při obchodování live, se systém zhroutí a já začnu ztrácet. Ano ono to zase někdy bude fungovat, ale teď to nefunguje a nevydělává a já dělám forex pro peníze a ne pro dobrý pocit! Nemůžu přijít na systém výstupů! Obchodování = spekuace! Jak ale vyspekulovat, že např. jít Long byla chyba je třeba obchod ukončit s přiměřenou ztrátou! Koumám a koumám, ale už jsem ve stádiu, že přemýšlím, že to prostě nejde! Je to prostě spekulace a začínám mít názor, že je to jako když si hodíš korunou (jak si psal), ale problém je že při hodu korunou máš 50% šanci, buď a nebo, ale v tomhle jde proti tobě SPREAD, který ti zbírá ziskový procenta! Takže aby jsi byl minimálně na svým, tak musíš mít uspěšnost (příklad) 60:40!!!!! :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky všem za reakci,opět mi menší vykecání na fóru hodně pomohlo-myšleno vážně,ona ta samota v tradingu občas tíží.
pro:Denniscz
Jestli chceš brát trading opravdu vážně tak musíš změnit myšlení.Není pravda,že potřebuješ úspěšnost >60%,můžeš mít i úspěšnost 10% a bejt ziskovej.Záleží opět jen na stylu který Ti sedí.Ideální je ale opravdu nad 50%.Trading je hodně komplexní věc a musí Ti vše zapadat do všeho.Pokud máš v pořádku systém(jako souhrn pravidel),tak není a nemůže být chyba jít třeba long i když je to ztráta jak píšeš.
Je to tady opravdu vše na fórech a v článcích dobře popsané.Popravdě já jsem i zakoupil mraky drahých knih ,ale myšlenka je pořád stejná a je zde mnohokrát popisovaná zdarma.Ke svému EDGE se dopracovávám druhý rok a vím o čem to je,co má člověk dělat atd. to vše mi docvaklo už celkem dávno.Ale vždy se do něčeho zamotám.A občas přijde období kdy se nemůžu pohnout z místa.To mi pak takovýhle fórum vždy dodá zase sílu,protože tradingu (a spekulacím) hodně věřím a myslím,že jdu dobrou cestou.Třeba teď (jak jsem psal) jsem nemohl měsíce dořešit zakomponování co nejlepšího vstupu do systému.Trochu jsem si tu postesk a ejhle.Záblesk myšlenky a myslím,že jsem to dořešil....
Držím palce !Cop

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak mě to pravdě podobně ještě nedocvaklo, motám se pořád dokola a nevím co s tím už jsem zkoušel asi vše od a do Z a snad i po zpátku, ale nemůžu se hnout z místa! spousta věcí funguje, ale vždy jen po určitou dobu!

Můžu se tě zeptat, jestli se nepodělíš o své zkušenosti a pomůžeš mi s vytvořením systému vstupů a výstupů????

Díky Dennis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zjistíš to například z toho, že máš udělanej nějakej BT, ze kterýho zjistíš kolik si měl za sebou ztrátovejch obchodů! A když toto číslo překročíš, tak to znamená, že systém nefunguje, nebo to máš špatně backtestlý! Když si uděláš BT systému za nějaké období (v řádu měsíců, let) a rozhodneš se ho obchodovat (To znamená po zvážení MM, RRR, DD) a při real obchodování překročíš stanovený hranice, tak je něco špatně!
To že bude něco fungovat nezjistíš! Když něco funguje, tak to začneš obchodovat! Jde o to jek dlouho to ještě pojede, než ti to zkazí výsledky při předchozím BT!
Doufám že jsem to napsal srozumitelně!
Zkrátka a dobře co bude fungovat nezjistíš, protože to začneš obchodovat až po určitém čase, jde o to jak dlouho to ještě bude fungovat!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Denniscz Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zjistíš to například z toho, že máš udělanej
> nějakej BT, ze kterýho zjistíš kolik si měl za
> sebou ztrátovejch obchodů! A když toto číslo
> překročíš, tak to znamená, že systém nefunguje,
> nebo to máš špatně backtestlý! Když si uděláš BT
> systému za nějaké období (v řádu měsíců, let) a
> rozhodneš se ho obchodovat (To znamená po zvážení
> MM, RRR, DD) a při real obchodování překročíš
> stanovený hranice, tak je něco špatně!
> To že bude něco fungovat nezjistíš! Když něco
> funguje, tak to začneš obchodovat! Jde o to jek
> dlouho to ještě pojede, než ti to zkazí výsledky
> při předchozím BT!
> Doufám že jsem to napsal srozumitelně!
> Zkrátka a dobře co bude fungovat nezjistíš,
> protože to začneš obchodovat až po určitém čase,
> jde o to jak dlouho to ještě bude fungovat!


---------- výsledky z realu nikdy nebudou u žádného systému stejné jako v backtestu..protože každý obchod je jiný, unikátní...vědět kolik ztrát v řadě jsem měl v bactestu sice může hodně pomoct stanovit si nějakou hranici, ale rozhodně to neznamená, že pokud této maximální hodnoty z backtestu dosáhnu (resp. ji překročím) live, tak systém přestal fungovat!

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli Ti to nějak pomůže,vezmi si vstup třeba v 9.00 každý den a zjisti si o něm úplně vše z historického hlediska.Jak se chová třeba nějaký indikátor,proč se tak chová atd.Soustřeď se jen a pouze na tento čas +třeba hodinu před.Pokud máš na obchodování třeba 2 hodiny prostuduj jaké pohyby se dějí od té 9.00-11.00.Proveď průzkum velikosti pohybu atd.Zjisti jak bys dopadl kdybys vstoupil vždy přesně v 9.00 hodin a vystoupil v 11.00 hodin.Směr si udej třeba podle jednoduchého indikátoru.Nekoukej na jiné časy atd.Udělej si třeba 100 obchodů na papíře.Až to nakoukáš,zjistíš,že se tam třeba něco opakuje,atd.Že je u něčeho trochu větší pravděpodobnost.Soustřeď se na to,pochop to a profiltruj to.Zjistíš,že nebudeš vstupovat už každý den v 9.00,ale jen 2x do týdne,pak zjistíš,že v 9.05 je lepší,nebo na close nějaké úsečky,nebo po průrazu předchozí úsečky atd.Až na tom strávíš hodiny a zjistíš co se s nějvětší pravděpodobností stane pohraj si s výstupem.Zvol pevný v 11.00 a testuj,pak třeba pevný 10 pips protože Ti vždy obchod uteče atd.atd. Až to budeš mít otestované a budeš ziskový ,zkus to obchodovat na demu.Zapoj MM,zvětšuj a řiď pozice atd.To už budeš mít přesně představu co jak obchodovat,co se může stát a kolik můžeš udělat pips.Jak do plusu tak do mínusu.Zkus změňit TF,změň trh a vyzkoušej to samé.Práce,práce práce....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...