Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy II


Doporučené příspěvky

Obchoduji různé systémy, news na 1M, něco na 15M, něco na D1. Každopádně jsem dospěl k názoru, že aby byl systém profitabilní, měl by být TP min. 50+ pips. Myslím, že není důležité, abych ti uváděl podrobně, jak obchoduji, protože ti to je stejně k ničemu. Trpíš totiž evidentně paranoiou, že by ti měl někdo říct, co a jak máš obchodovat. Přitom sis evidentně neudělal dostatečně velký vlastní průzkum trhu. Chytáš se každého žblebtu ale v ničem nejdeš do hloubky. Bohužel ten proces hledání je na delší období a potrvá to ještě několik let než začneš být profitabilní. Jen musíš být systematický a vytrvalý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Teda chlapi já se fakt divím, co za perly se tu dneska kutálí.
Denniscz:
Tak to je "kardinální pitomst" to co jsi napsal. Neber to nijak osobne, ale pokud mi backtest řekne, že nejvíc ztrát za sebou bylo 5, tak jestli v Live udělám 10 ztrát za sebou, tak to o funkčnosti systému nerika vubec nic :) Pokud ma systém nějaký racionální základ a není to jen tupé obchodování crossu na nějaké hodnotě, pak dle mého názoru bude profitabilní velmi velmi dlouho. Racionálním základem mám na mysli třeba nákup nebo prodej na konci korekcí, S/R urovní apod. Pokud jsi se systémem nestrávil před obrazovkou řádově několik měsíců, a nemáš potřebný sceerntime, pak byl bych na slůvko "nefunguje" hodně opatrný.

Volf:
To myslíš vážně s tím profitem minimálně 50pips, nutným pro ziskový systém? To snad ne. Co tě vede k takovému závěru?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zisk 500 pips na 20 obchodech je v průměru 25 pips na obchod. Předpokládám, že mluvíš o čistém zisku, tedy po odečtení ztrát a spreadu. Pokud takový systém má pravděpodobnost cca 50/50 a RRR 1:2, pak musíš vydělat dalších 250 pips na ztráty a cca 60 pips na spread. Čili hrubý zisk máme 810 pips, což činí cca 41 pips/obchod, což koresponduje s tím, co jsem říkal. Tož tak.
Jinak pro hodnocení kvality systému máme více kriterií, počet obchodů je samozřejmě jedním z nich. Čím méně, tím lépe. Nicméně mnohem důležitější je úspěšnost systému a efektivita, pak také poměr mezi DD a čistým ziskem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: Netrpím paranoiou, jen scháním vodítka, abych se dostal dál! nechytám se žbleptu. Každou věč, nebo nápad co si na finančníku přečtu si prověřuji! Nechtěl jsem po nikom, aby mi řekl, jak obchodovat, jen scháním rady nebo pomoc abych byl lepší v tom co dělám! Tak dobrý, abych byl profitabilní! Což zatím nejsem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj.
No PT 50 pips z mého pohledu vypadá celkem dost.Vzhledem třeba k TF15 a páruEURUSD v dopoledních hodinách.Jestli tedy myslíte PT ,protože TP jako( Typical Price) nevím jak v tomto použít.K matice : pokud dám 41 pips PT na obchod ve výše uvedeném příkladě tak jsem na 10*41+10*20=210-spread 60 =150 pips zisk za 20 obchodů .Takže fakt nevím jestli něco špatně počítám já,je to jen matika.To byl asi nástřel jen tak těch 20 obchodů na 500 pips.Ne pro počítání příkladů.Já jsem třeba teď na systému 50:50 a 1:1 s PT20 i SL 20 .Jedu okolo nuly a beru malé ztráty,malé zisky a občas(tak 4x do týdne) větší zisk(okolo 40 pips).Obchodů dělám tak 4-5 denně a teď vychytávám ty procentíčka směrem k lepšímu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Denniscz, tak pardon, možná jsem to vyjádřil moc tvrdě, ale taková je realita. Musíš si udělat vlastní průzkum, několik let to různě zkoušet a když vytrváš, pak ti po nějaké (delší) době sepne co a jak. Obchodování druhých je ti k ničemu a podle mě tě to jenom omezuje v rozletu. Obchoduj tak, aby tvé zisky překročily ztráty a to je celé. Můžeš buďto zvyšovat úspěšnost (čili procento úspěšných obchodů) nebo efektivnost (čili poměr zisk/ztráta). A jedině o tom to je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cop: PT, čili Profit Target je terminus technicus převzatý z VT. Já obchoduji na MT4, kde je zaveden pojem TP, čili Take Profit. Jinak je to to samé.
A máš pravdu, nevypočítal jsem to dobře. Aby systém vydělal 500 pips při pravděpodobnosti 50% a RRR 1:2, musí činit TP=100 a SL=50 pips bez započítání spreadu. Se spreadem to pak je TP=112 a SL=56 pips. Celkový hrubý zisk je pak 1120, ztráta 560 a spready 60, čistý zisk činí 500 pips. Matematiku neošidíš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...