Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy II


Doporučené příspěvky

darbujan:
K zamysleni: kdyz "slabsi" cci 9 prejde do extremu, jde to proti trendu ?
odpoved: z pohledu MA9 ANO, z pohledu MA34 NE

Kdyz se ma cci 34 k 9 takto, muze mit podobny vztah i MA 34 k 204 ?
Co tim chce basnik rici - Z prispevku vyplyva, ze za trend povazujete to co ma periodu 34. To co delate v prvnim pripade, je obirani tech, kteri se vrhnou do obchodu na zaklade zmeny "jejich" kratkodobejsiho trendu. Takovym kratkodobejsim trendem muze byt pro jine stejne dobre i tech 34.
Podobne uvahy se daji transformovat i do kresleni trendlinek-jak jde videt i na postnutem prikladu, i tam se da najit i pridelat dost linek ktere cenu "pustily". Takze az zjistite ze signal casto nefunguje, mozna budete potrebovat zabyvat se i nejakym hodnocenim pravdepodobnosti a prijatelneho rizika, s kterym bude mozne vstoupit i pred signalem, i za signalem (nebo jak rikate "proti trendu") anebo nevstoupit vubec. Takto se z mechanickeho obchodovani stava diskrecni a bez podobnych uvah si to uz neumim predstavit, ale kazdy pes jina ves :)
System vypada zajimave. Budu se tesit jestli se u tohoto konkretniho systemu objevi v budoucnu nejake zhodnoceni a postrehy toho, jak se obchodovalo presne podle signalu, nebo doslo k nejakym vlastnim upravam a vyjimkam z pravidla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 314
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

AHoj všem a dík za komentáře,
no já už nevím,je mi jasný,že nejlepší je posuzovat to hlavně diskrečně,ale člověk furt hledá nějaké pevné podmínky pro vstup,já si prostě nedovedu zatím představit jak se na live účtu budu rozhodovat diskrečně,to vím,že nedopadne dobře.
Forex je vubec děsně těžkej se mi zdá,jednou tu psal jeden trader,kterému to na forexu nešlo a pak vydělaval spoustu peněz když přešel na komodity,škoda že to chce trochu jinej kapitál než na forexu s micro lotama a nejsem takovej dobrodruh abych dával 100 tisic do komodit,určitě bych to projel:)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

darbujan

Ahoj, "určitě bych je projel" S takovouhle si je raději nechte, nebo utraťte za dovolenou či rekonstrukci koupelny. Proč byste je proboha projížděl? :) Nene, takhle určitě ne. Já tedy osobně zkušenosti s komoditami nemám, ale podle mě nic nebude samosprašné :) Ten má to a ten zas tohle, v kazdem podkladu najdete vyhodu i nevyhodu. Třeba já bych komodity někdy od dvou odpoledne tradovat nemohl. FX na TF5 je pro mne parádička, připravuju tenhle víkend ještě filtr pro vstupy, ale vše je o diskreci a citu pro trh. Potřebujete u toho sedět a koukat na to dlouhé měsíce, než se dostaví cit, který vám pri validním signálu řekne, že předchozí sekvence svíček je moc bullish a máme za sebou už dlouhou rally down a proto tento platný short nevezmu. To všechno jsou věci, které jistě přijdou, ale vyžadují screen time, který nikde ničím nenahradíte. Nemyslím si, že by existoval systém, který si přečtete a začnete vydělávat. Potřebujete vědět co hledáte, potřebujete dostat do očí všemožné situace vstupního patternu, průběhů obchodu, výstupu apod, kterých co si budeme povídat nebude nikdy dost, protože každý den na FX je jiný. V každé situaci, kdy najdete bomba systém je třeba si uvědomit, že jste našli úžasný recept na báječný tvarohový dort, ale nevěřím, že ten první kus, bude stejně dobře chutnat i vypadat jako ten stý a ten ani náhodou nebude tak dobrý jako ten tisící a tak stále dokola. Trading je spíše řemeslo, žádná exaktní věda, všude se to píše, nehledejte příliš mechaniku pro vstupy, už jen proto, že ztrácíte mnoho času nad prvkem, který pro profitabilní trading ukousl jen 10% významu ;) Mechanický základ pro vstup, ano, prosím jak je libo, ale i ten signál bude pokaždé vypadat jinak a pak už je to úděl pro diskreci a screen time.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
tak já bych samozřejmě o ty peníze nerad přiše,ale hodně lidí píše,že většinou ten první účet projeli a nejen ten první,tak počítám s nejhorším a proto chci začít s malím účtem na micro lotech.
S tím citem pro trh máte určitě pravdu,budu to muset pořádně nakoukat,snad si dřív uplně nezkazím oči:)
Jinak já si s těma vstupama nemužu pomoct,ale zdaj se mi dost duležitý,když mám malou stopku tak prostě potřebuju vstoupit co nejlépe,aby mě jí to nevymetlo přece,no tak třeba mi to časem dojde,že to je jen těch 10 procent:)
Ještě přikládám odkaz na další pěknej a jednoduchej systém pro vstupy
forex-strategies-revealed.com/basic/fractal-guru-strategy



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rekl bych ze tady jste se nepochopili..shrnul bych to a odcitoval oba naraz "nehledejte prilis mechaniku pro vstupy" PROTOZE "jsou dost dulezity, kdyz mam malou stopku tak proste potrebuju vstoupit co nejlepe"
A o to prave jde, zda je stoploss a RRR mechanicky podrizen indikaci (pokud ano, nelze vstoupit co nejlepe, ale lze doufat ve vysledky testovani), anebo indikace bude jen hruba predstava kde doladite vstup vlastnorucne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Jo jasny,já myslel tu velikost stopky jen jako příklad toho,proč se mi zdaj vstupy celkem důležitý.
Nechci vstupovat zcela mechanicky,to asi opravdu nebude to pravé,jen bych chtěl jasný signál indikátoru a pak se rozhodnu jestli se mi ta situace líbí nebo nelíbí podle toho co vidím zpětně na grafu,takže je to diskreční zpúsob obchodování ne?:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, vramci mojho hladania patternu som bol obcas aj uspesny.

Skumam iba denny graf a zistil som napriklad ze 10-teho daneho mesiaca na GBPUSD je velka sanca ze trh pojde nadol(nebereme do uvahy vikendy).

Je to divny pattern ale zda sa ze funguje od 1990. Nasiel som aj ine vyhody (nemyslim teraz ten den) ale chcem sa opytat ci si je to tu niekto vedomi a ci to vyuziva (samostatne alebo vramci filtru) dni v mesiaci.

Na nete som toho vela nenasiel, nasiel som si vyhodnost mesiacov (co dnes uz nefunguje).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím

(je to trošku od témy ale zakladať nove vlákno by nebolo zrejme rozumné)

mal by som takúto otázku:

Niektoré indikátory sa dajú využiť v EA. [bold](v celom príspevku myslím len na úplne jednoduché oscilátorové indikátory) [/bold]

a) Počul som, že nie každý indikátor sa dá takto použiť. Je to pravda?
b) ak to je pravda, tak potom to je [bold] jednoduché alebo zložité [/bold] prerobiť indikátor tak, aby sa dal použiť v EA?

Pevne verím, že sa tu niekto nájde, kto má základné vedomosti o programovaní EA a vedel by mi poradiť

ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V ea můžeš použít indikátory standardní (ma, macd, rsi, ...) pomocí funkcí iMA, iMACD, ... Svoje indikátory použiješ pomocí funkce iCustom. Takto můžeš použít pouze indikátory "kreslící", které kreslí nějakou křivku, histogram apod. Indikátor "píšící", který třeba číselně zobrazuje spread, nebo čas do konce svíčky a pod, tak tyto indikátory nejdou použít. Indikátory "kreslící" mají definovaný počet výstupů a pole, do kterého vypočítávají hodnoty a ty se zobrazují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj, nikdy me nebavilo studovat indikatory ,hlavne kdyz jich je tolik ze :) Mam ty svoje a ty mi staci ,ale ted dopilovuji jeden system a tak mam prosbu o radu. Vstupuji do trhu po skonceni trendu, pouzivam hlavne PA ,k tomu divergence CCI ,a hledam jestye nejaky indikator, ktery by mi pomohl filtrovat obchody. Mate nejake dobre zkusenosti co by mi mohly pomoct?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...