Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dividendové akcie - dlouhodobé investice


kramnik

Doporučené příspěvky

Zdravim,
mam v plane kupit nejake US akcie kvoli dividendom. Rozmyslam ci by sa dalo vyhnut kurzovemu riziku tym, ze ich nakupim v Nemecku za Eur... A ak by som kupil US akciu za Eura, tak pripadnu dividendu dostanem tiez v Eur alebo v USD? Konkretne mam zaujem napr. o JNJ (ISIN US4781601046)...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kupou USA akcii v Nemecku sa kurzovemu riziku nevyhnes. Cena akcie v Nemecku je rovna cene akcie v USA akurat ze je prepocitana na Eura. Velkost akcie (cize velkost podielu na podniku) vsak nemusi byt rovnaka pre akciu kotovanu v USA a akciu kotovanu v Nemecku.A vecsinou ani nie je.Preto je tam rozdiel v cenach, ak to prepocitas cez kurz EURUSD.
Dividendy dostanes v USD zdanene 15% danou z dividend v USA, aj ked akcie kupis vo Frankfurte za Eura.
Samozrejme, ak nemas u brokera ucet v USD tak ti ich prevedie na menu tvojho uctu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Merkur, musim uznat, ze tvoj odhad vyvoja trhu, ktory si tu napisal v predoslom prispevku vysiel na 100%. (tu)
Chcel by som ta poprosit o novu kratku analyzu vyvoja trhu-hlavne indexov po udalostiach v Japonsku a arabskych statoch.
Dal som ti podobnu otazku aj vo vlakne Aktualne dianie na trhu, ale tam sa asi strati medzi mnozstvom prispevkov. Tuna si ju skor vsimnes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo.

Každá předpověď je pouze subjektivní pravda jednotlivce a je velká škoda, že zde není zájem o diskuze na toto téma, aby mohly být jednotlivé názory konfrontovány s jinými, protože je pravdou, že víc hlav, víc ví a každý může být upozorněný na něco, co přehlédl.

Podle mého názoru se jedná o podstatnější korekci, která by se mohla stát nákupní příležitostí. Říká se, že by měl býčí trh ještě alespoň rok vydržet, s čímž souhlasím. Trhy byly překoupené a bylo jen otázkou času, kdy projdou korekcí. Spouštěcím mechanismem se staly události v severní Africe a zemetřesení v Japonsku. Sešlo se více negativních věcí, které mají za následek možná hlubší korekci, než se čekalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To mas pravdu, debata o dlhodobejsom vyvoji na trhu tu chyba. To bude tym, ze prevazne su tu daytraderi a tych dlhodobejsie vyhliadky trhu nemusia az tak zaujimat.
Ja obchodujem pozicne indexy a vypisujem opcie na indexy, preto ma dlhodobejsi vyhlad zaujima.
Mne to pripomina fundamentalne zaciatok ropnej krizy z roku 1974, ale kvoli mojim fundamentalnym predsudkom som zmeskal up-trend od marca 2009. Takze sa uz teraz radsej pytam skusenejsich fundamentalistov.
Skusme sa teraz pristavit pri dnesnej situacii. Prezrel som si zopar tvojich prispevkov a videl som, ze TSS ta celkom zaujima. Podme sa s tym trochu pohrat. Bavme sa o NQM1 a o dnovom timeframe. Podla Elderovych previdiel by sa najblizsi TSS dohora nemal brat a ja by som ho tiez nebral.Dovod je, ze na tyzdennom timeframe to uz nevyzera na up-trend.
Co si o tom myslis ty?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jedna věc je TA a druhou je vývoj podle fundamentálních analýz.

Zkus se nad tím zamyslet a na jednu stranu si dej věci pro pokračování trendu a na druhou stranu proti.
Nejdříve si ale polož otázku v jaké etapě ekonomického cyklu se nyní nacházíme a co z toho plyne pro burzy.

Na týdenních grafech DJIA se tato korekce předem hlásila a současný vývoj bych nebral jako konec trendu. Někdy je burza mnohem více proměnlivější než dubnové počasí a nemusí to trvat dlouho a nad trhy může opět vyjít sluníčko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem již nastopil dnes, ale nevím jestli jenom do korekce poklesu, nebo již na delší dobu. To se ukáže v nejbližších dnech.

V současné době nastupuji spíše podle předpokladu, že by měly být poklesy z větší části již za námi a řídím se spíše fundamentem a úrovněmi supportů.

Ještě jedna poznámka závěrem. Vždy se řiď jenom podle sebe a né podle názoru druhých. Sám víš, že pokud budeš sledovat renomované analytiky, pak polovina bude tvrdit, že přijdou poklesy a druhá polovina, že přijde růst. Proto čti jejich názory a vezmi si z nich jenom to, s čím se budeš identifikovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemusis sa bat. Ani v oktobri 2008 som sa neriadil podla svojho "ucitela" a 14 oktobra som vybral zisky. On to drzal dalej a neviem ako dopadol, lebo zmizol z fora.
V tom case mal za sebou uz asi 4 dokupy ES do longu niekde od hodnoty 1100 a nakupene CALL opcie na december a marec.
Kedze si nakupoval dnes, predpokladam, ze pouzivas dokupovanie v prepade, nakolko ides na to dost fundamentalne.
Alebo pouzivas aj SL?
Ja dokupy v prepade pouzivam na velkom investicnom ucte bez paky. Ale zatial je na moj vkus este mala panika na trhu.
Na traderskom ucte pouzivam SL pripadne 1 dokup.
Inac teraz som cash na indexoch, nemam vypisane opcie a len na forexe mam nakupene long EURUSD od rana ale PT mam az nad 1.41 takze este neviem, ako to dopadne.
Ale ocakavam minimalne kratkodobu korekciu UP celeho trhu a to by mohlo vyhnat Euro na moj profit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem na tuto korekci čekal a dnes jsem nastoupil, protože futures na indexy již ohlašovaly změnu a otevření amerických burz vypadá optimisticky. Moje akcie se motaly kolem pevnějších supportů a vyšlo i jedno doporučení renomovaným incestičním domem. TA vypadala při pozitivní seanci na obrat a proto jsem vstoupil sice podle ní v předstihu, ale fundament je v této situaci důležitější. Tyto dnešní obchody mají šanci být profitabilní a zítřek ukáže, jestli se jedná pouze o korekci korekce, nebo pozitivní nálada již vydrží nějaký den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
pročetl jsem celé toto vlákno a děkuji Vám za inspiraci pro investování do akcií.

Chci se zeptat na úplný základ.
Mám účet u Interactive Brokers. Zadám ticker, vyberu stock, nabídne se mi minimální množství akcií 100 ks.
Kupuji opravdu 100 ks, např aktuální cena 11 USD x 100=1100 USD? Celá částka je na účtu blokována (odečtena)?
Je toto vhodná forma pro dlouhodobé investování, budování dlouhodobého portfolia?
Jak je to s dividendami, budou mi vyplaceny? Za jaké množství akcií?


Ať se daří!

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můžete akcie kupovat jak na pákový efekt nebo i normálně bez páky. Když koupíte bez pákového efektu 100 ks akcií (každá např. za 10 dolarů) tak vám bude z účtu odečteno 1000 dolarů.... Portfolium si poskládejte z jakých akciích uznáte za vhodné. Na to vám zřejmě nikdo přesnou odpověd nedá. Každý má jiný přístup k investování. Dividendy vám budou vyplaceny i kdyby jste vlastnil jen jednu dividendovou akcii (např. telefonika O2). Každá společnost vyhlašuje jaký bude dividendový výnos na daný rok. Vygooglujte si kdy se dividendy vyplácí u dané společnosti. Například: Telefonika 02 bude vyplácet akcie myslím někdy na přelomu září/října.... akcie nyní stojí kolem 400 kč za akci- z každé akcie má být dividenda kolem 40 kč hrubého. Tzn,že na telefoniku je dividendový výnos kolem 8-9 % po odečtení daně..... btw: když prodáte akcii před uplynutí půl roční lhůty tak musíte odvézt 15% ze zisku státu... tzn. držet déle než půl roku....
jsem začátečník,možná nemám v hodně věcech pravdu tak se kdyžtak omlouvám za špatné informace..kairon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To DRT.

Pokládáte zde některé otázky, na které zde zajisté dostanete odpověď, ale bude ve vašem zájmu, pokud si na ně odpovíte sám. Obchodování na burze je ryze individuální záležitostí a všechny úkony zde musíte dělat pouze z vlastního přesvědčení, protože za ně budete odpovědný jenom vy sám. Pokud se budete ptát ostatních, která forma investování je vhodná a která nikoli, dostanete pouze subjektivní názory jiných, kdy každý bude preferovat jinou cestu a které vám nemusí vyhovovat.

Nejdříve si musíte položit některé důležité otázky a na ně hledat odpovědi.
Zajisté naprostým základem je pochopení všech burzovních a obchodních principů
Když si budete jist, že je znáte, pak začněte přemýšlet, které nástroje a časové rámce vám budou nejvíce vyhovovat.
Pokud si například zvolíte za nejvhodnější oblast poziční obchodování akcií, pak se začněte zajímat o trhy, jednotlivé tituly a nástroje, jakými je budete chtít obchodovat. Jestli čistě podle TA, nebo FA, nebo jejich kombinací atd.

Jak jsem řekl, každý názor zde je pouze subjektivním názorem jednotlivce a proto berte tak i následující moje věty. Z mého pohledu, pokud někdo začíná a chce obchodovat pozičně akcie, měl by si zvolit akcie spolešností, které zná, o kterých může získat dostatek informací a trhy, kde se s nimi obchoduje. Sám víte, že jste na úplném začátku a potrvá delší dobu, než si uděláte jasno, co opravdu chcete. Proto si zvolte naše akcie, na nich se učte a vyvarujte se pro začátek cizích trhů. Principy pochopíte i na naších trzích, kde dostanete mnohem více informací a společnosti zde obchodovatelné můžete každý den dost podrobně sledovat. Bude to mít dost výhod v tom, že uvidíte jak dokáží jednotlivé zprávy a nálady hýbat s cenou. Mnohem snadněji pochopíte samotný princip burzy a tvorby ceny. Možná, že někdo jiný vám poradí, abyste obchodoval hned od začátku americké trhy, protože je zde mnohem více titulů, jsou mnohem více likviditní a nechají se snadněji obchodovat podle TA. Já ale nevidím výhodu v počtu, protože možná mnohem více smysluplnější je volba malého počtu titulů, jejichž volatilita bude vyhovovat vašmu způsobu obchodování. Podle mého názoru není ani šťastný způsob dlouhodobého investování čistě jenom podle TA, protože tím by byla popřena samotná podstata tohoto způsobu. TA ano, ale dlouhodobé investování se řídí i fundamentálními hledisky a nelze je opomíjet.
Atd..... Zde jsem vám nastínil svůj svět a bude záležet pouze na vás, který si zvolíte vy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
děkuji kairon4 a MERKUR1 za Vaše názory.

Jistě obchodování na naše trhu je určitě přehlednější pro začátečníka jako jsem já. Na mysli jsem měl, že si vyberu cca. 6 "silných", "dobrých" akcií s dobrou historií a ty budu postupně přikupovat (horizont 20 let) a tím se pokusím zajistit na důchod. Akcie bych chtěl celou tu dobu pouze držet a re-investovat příjmy z dividend. Proto jsem vybral US akcie, které mají dlouhou historii.

Ať se daří!

Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...