Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Souhlasím s tím, že až s multikontrakty začíná být příjem z tradingu zajímavý a celý business je pak podstatně více serioznější, ale na druhou stranu člověk nějak začít musí, nebo ne? Správné návyky si trader může budovat i s jedním kontraktem a nemusí si vyloženě "hrát", nebo se mýlím?

Je mi jasné, že až s multikontrakty má člověk mnohem více možností výstupu z pozic, vyhlazenější equity etc..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

focus:
Děkuji moc za přínosný komentář.

1. Range bar.. no snažím se to vyzkoušet přesne, jak radí Tomáš s Petrem v knize "Cesty úspěšného financníka", čili RB se stop lossem 150 (pro trh TF). Oni doporučují RB 15, ale při backtestech mi vyšlo víc platných signálů u RB 12. Mkrla jsem na dnešek s RB15 a ani jeden obchod bych neudělala, což by bylo zřejmě dobře vzhledem k tomu, že se to stejně celé motá kolem EMA. No holt ví, o čem tu knížku psali.. Zkusím teda sledovat minutový a RB 15 zároveň a uvidíme, jak to pujde.

2. No řekla jsem si, že proste obchody beru dle plánu od 15:30 - 18:00. Ale myslím, že zde zafungovala spíš psychika z toho, že mi "unikl" obchod..

3. BE mám na 100 dolarů, zdá se mi to vzhledem k PT 250 dobře rozvržené... ale jak říkáš, asi ne pro tak volalitní trh.

No každopádně ještě jednou děkuji, dal jsi mi podněty k zamyšlení...
Hlavně jsem překvapená, jak jiné to je, backestovat a papertradovat... to jsem zvědavá na ten rozdíl když pojedu live, ale to mě čeká ješte kopec dřiny, kopec grafů a článků o psychologii (tu)

Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mnovak

uplne jste mi mluvil z duse az jsem se zadivil. mozna tyto myslenky jsem prave nacerpal podvedome z Vasich drivejsich prispevku. takoveto rady by jsme si meli vsichni napsat na stul a vryt hodne hluboko do mozku.

Vsem ostatnim doporucuji se bedlive zamyslet nad Mnovakovym prispevkem. - ale zase je to jen jedna z moznych cest.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR:
Taky se učím obchodovat finwin a taky jsem začínal na Rangebarech, ale nakonec jsem teď skončil u 2 minutového grafu. Nevyhovovalo mi to, že se svíčky vykreslovaly někdy na můj vkus příliš rychle a nestíhal jsem pak vše, co bylo potřeba, to mi způsobovalo stres a díky tomu jsem chyboval. Přechod na M2 mi přinesl klid a mnohem lepší plnění plánu. Rozhodně ti doporučuju si to vyzkoušet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mnovak a Mcwoj: v současnosti se o tuto cestu snažím. Už jsem vyhodnotil dosavadní statistiky (březen,duben, paper i live) a připravil nastavení MM pro 2 kontrakty. Jeden bere nízké RRR a vyšší Win% (již vyzoušené) a na druhém kontraktu uzamknu zisk a budu trailovat (tady budu ještě experimentovat). Taky brzo přitahuji na BE+1, to je pak poměrně častý výsledek, ale v součtu to víc zachraňuje než ubírá. Pro mně přiměřený risk je díky nízkému SL (překvapivě - i když poslední týden to vyvrací - to ale považuji za krátkodobý extrém). Aktuální problém je, že do nynější volatility se tento systém moc nehodí a je potřeba počkat, až se to uklidní. Průběžně budu psát, jak mi to jde nebo nejde. Díky za příspěvky, určitě mi nějakým způsobem pomohly i ty vaše
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z.L.

Přesně tak, vstupovat stopem se na RB dá krásně, já mám na NQ RB7, takže začátek další svíce je vždycky 2 body od H/L a jednoduše se to počítá.
Jinak nevíte jestli nějaký prediktor existuje v Ninje? Bohužel sem ho nenašel a pomohlo by, kdybych nemusel přes kurzor hledat H/L aktuální svíce - rychlejší reakce na trh...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všimol som si že sa tu rieši RB oproti minútovým grafom ( 1-2..). Skúšal som obchodovať na minútovom grafe ale nejako si na tie veľké pohyby neviem zvyknúť. Teraz obchodujem YM na vol 450 a v pozadí mi beží TF Vol 700 a ES 2000 tickov.
Myslím že Rob obchoduje na volume grafoch, má niekto skúsenosti s tickovým grafom?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak - Pokud to není tajemstvím mohl by jsi nastínit trochu tvůj vstup? :) Já obchoduju live ala Rosse na NQ TF 15 protože je dobře zformovaný. Výsledky zatím žádná sláva, ale bojuji :) A z mého pohledu jsou vstupy dost důležité a poměrně dlouho se věnuji PA tak by mě zajímalo jaký mají názor dlouholetí uspěšní tradeři :) Kdybych nebral skoro vstupy v potaz tak nasekám denně 20 obchodu a tak jednoduché to podle mě nebude vstoupit a mít jenom dobré RR :) Ale jsem live začátečník takže se rád přiučím :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pietro

rad bych se k tobe pridal a zeptal se MNovaka jestli by mohl svoji teorii a myslenku vice rozvinout byl bych moc vdecny

jen se neptam na vstup - o tom jasne pise at se tim nezaobira pepe a nejspis to myslel vseobecne...

kdyby si udelal 20 obchodu se sablonou pro SL 50 usd pt 150 usd treba na TF a vstupy bud nahodne a nebo trosku selszky-burzovniho rozumu - treba odrazy od EMA34, nebo prurazy swingu ,nebo rossa, nebo prvni korekci tak by si mozna videl o cem psal Mnovak, druha vec je jeste misto jen pt sl mit vic kontraktu pro druhy vystupu(2-3) , prvni uzavirat na plus 100,druhy uzamknout na be a dat bud pt 150 nebo trailovat 50% otevreneho zisku za cenou... a videl by si jake to dava vysledky jen pomoci MM + RRR kontroly.

ale byl bych rad kdyby se spis ozval Mnovak a trochu tu svoji teorii rozsiril at mame vetsi nahled

dekuji

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...