Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to kahiros

prosim ta neviem ci mam ja nejake data ine alebo neviem uz ako :D ale pri o 15:53 sa trh nenachadzal na mojom grafe na hodnote 679,1 a ako si mohol vystupit o 2 min späť :D zrejme to mas asi preklep.. alebo obchodujeme kazdy nieco ine ? ja (TF obchodujem)
inac vidim ze uz by som ziaden obchod nespravil takze prechadzka so psom bola uzitocnejsia pre mna v tomto pripade :D

nech sa dari vsetkym

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, chci se všem poděkovat za rady, dneska jsem zkusila obchodovat přímo z grafu na Ninja, příkazem buy STOP a čekal mě příjemný profit i větší pohodlí zadávání příkazů. Nastavila jsem si i indikátor RB next open price, kterým jsem si korigovala vstupní příkaz, k tomu jsem měla otvřený 2minutový graf. Pro mě určitě posun vpřed při ošahávání si softu i papertradu. Dík všem (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vstup může být zvolen jakkoliv. Podle toho co se komu líbí. Na výsledek to nemá asi žádný vliv. Důležité je vstupovat pořád podle jedné šablony. Omezí se tím tak množství různých vstupů a tím pádem vlastně různých systémů. S tím jsou pak spojeny propady u jednotlivých způsobů. Jak mnozí vědí vstupuji na korekci(zpětný pohyb) do trendu. Tento způsob používám stále. Můžete si zvolit i jiné způsoby(proražení, odražení...). Jeden způsob a ten rutinně obchodovat.
Nejde vůbec o vstup, protože neexituje lepší a horší vstup, to je jen chvilková iluze, když se zdá, že jeden způsob zrovna vydělává lépe než druhý. Časem se vše srovná.
Jde zde hlavne o nastavení různých podmínek, kdy budu nebo nebudu obchodovat. To je právě stanovení rozmezí volatility, obchodního času, trhu podle množství slippu a agresivity. Tyto podmíky si stanovujeme průběžně jak obchodujeme a trh před nás staví různé problémy, které vetšinou nesou ztráty. Tyto zkušenosti získáváme v průbehu let, takže nemůžeme být hned úspěšní.
Jako příklad uvedu extrémně vysokou volatilitu. Bude-li zvýšená celý měsíc tak nebudu vůbec celý měsíc obchodovat a počkám až poklesne na únosnou mez. Pokud mám již zkušenosti, tak můžu obchodovat, ale opatrně jen s nízkým počtem kontraktů.
Nakonec zjistíme, že za měsíc uděláme jen několik intradenních obchodů, ale máme skutečné profity, které jsme dříve při malých zkušenostech s trhy a desítkami obchodů za měsíc vůbec nedosahovali.
Výhodou je, že tyto zkušenosti můžeme získávat na demo účtu a nemusíme tak ohrožovat své reálné peníze. Problém ovšem je ten, že málokdo si bude několik let hrát s demo účtem a navíc ho poctivě obchodovat. Taky jsem postupně přecházel mezi demem a realem a hledal zlepšení.
Pietro
Můj oblíbený vstup podle čistého grafu je takový. Trhy klesají. Najednou svíce uzavře nad dvěma předchozími hight. To je prakticky vždy otočení trhu a můžu vstoupit do longu. Samozřejmě nikdy nevím jak dlouhý bude long a je potřeba sledovat, kde se trh nachází. Pod vstupní svíci zadám stopku a přiměřený profit.
Těch způsobů je spousty a každý si musí vytvořit co mu pasuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mnowak

dekuji za uvahy,
mohl byste jeste pridat uvahy o vystupech a RRR ? vicemene jak uvazujete po vstupu? mate system staly,nebo flexibilni pro vystupy, pro stanovani vystupu, kolik druhu vystupu preferujete atd?

nevim zda tyto otazky nejsou doterne nebo uz jste je zminoval, zajima me jenom nahled na vec, ne presny system

dekuji

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj
Je zbytečné popisovat výstupy. V článcích ¨zde již bylo vše stokrát popsáno. Samozřejmě SL zadávám podle volatility a od toho se pak odvíjí i výstup. Já používám tři druhy výstupů.
1. PT
2. TSl
3. Časový výstup.
V poslední době málo volatilních trhů víceméně používám PT. Je to nejjednodušší a vlastně i bez práce a jakéhokoliv sledování trhu.
Pokud zjistím, že trhy opět dostatečně trendují pak přejdu na TSL, protože je výhodnější.
Jen bych vás opravil, když kladete otázku jak uvažuji po vstupu. Já při obchodování vůbec neuvažuji. A to ani při vstupu , ani při výstupu. Tím se zřejmě liším od většiny traderů zde na foru.
Jen vstoupím a vystoupím, ale nikdy nemyslím. Myšlení v samotném obchodním procesu považuji za cosi škodlivé a spíše se vyplatí flegmatický přístup.
Mnoho obchodníků má strach, že mu přestane jeho strategie fungovat. Chtěl bych zdůraznit, že každá strategie přestává na nějakou dobu fungovat. To je běžná věc. Já se tím netrápím. Prostě shodím počet kontraktů na jeden a jakmile přejde špatné období pak opět navýším. S jedním kontraktem nemohu nikdy vymazat účet ani kdyby špatné období trvalo třeba dva měsíce.
Pokud ale máte malý účet a můžete obchodovat jen s jedním kontraktem, pak není co odhazovat podle mě musí přijít na řadu nepopulární řešení přestat obchodovat a čekat až se trhy opět srovnájí do normálu pro váš systém.
Pokud máte jiný nápad jak to provést pro jeden kontrakt napište. Říká se že existuje množství přístupů, ale mě zatím nic lepšího nenapadlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mnowak

nejde mi do hlavy jaka je spojitost tvrzeni - nepremyslim - tsl - pokud mensi volatilita jen pt - prestane fungovat( co prestane fungovat? rikate ze upravujete vystupy treba dle volatility a mate 3 typy vystupu a predtim jste tvrdil ze na vstupu nezalezi,ze je chytnuti smeru nahoda ) tak v cem prestava strategie fungovat?
tim nepremyslenim myslite ze na vse mate ukazatele a podle nich jednate a tak nepremyslite? - kdy zvolit tsl,kdy pt, podle atr velikost pt ?
dekuji za otevreni obzoru protoze to nemuzu spravne pochopit

dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mcwoj .... ja myslim ze to Mnovak napsal celkem jasne a kdyz si to prectes jeste jednou tak si zodpovis vsechny otazky.... Proste obchodujes porad rutinne tu samou vec a casem ani nepremyslis kdy co pouzijes to proste jde vsechno tak nejak samo protoze s tim uz mas dost zkusenosti a stravil jsi nad tim uz hodne casu a hodne obchodu... neni potreba zapojovat atr nebo indikatory proste podivas se a vidis...
ps. dneska 2 obchody +94 usd....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to roman

to si prave nejsem jisty zda ma Mnovak namysli. jestli se mylim a myslenka je ze casem a zkusenostmi ,,jde to nejak tak samo,, a ani nemusi premyslet a sledovat si sve ,,ukazatele,, tak mi to taky staci.

jen me trklo ze kdy nasadit PT, kdy TSL - to je u me premysleni,nebo jak to nazvat ,tak nejak samo? - mozna je to to same. proto se na to ptam protoze tomu chci porozumet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

asi po desatem cteni mi dosla vec, tim jak pisete ze nepremyslite myslite to ze vstoupite,nastavite a vystoupite a nepremyslite(v prubehu obchodu) nad tim zda nemate dat pt na SR,kdy utahnou BE a pojistit zisk, a nedelate zadne posudky o obchodu.
jsem to bral z jineho pohledu a to takoveho ze musim premyslet(naplanovat) jestli dany den budu Trailovat/dany obchod, a nebo budu davat pt a jestli dat pt na SR a nebo na nasobek SL.
za svoji otazku jak premyslite po vstupu se trochu stydim (td), obchod by mel byt naplanovany pred vstupem - myslim tim strategie vystupu,od Rosse jsem vycetl kdyz ,,zjisti,, ze nema dobry pocit z obchodu radeji vystoupi, vim ze na pocity se nehraje, zkratka jestli flexibilita behem obchodu je taky ucinna a nebo spis kontraproduktivni, to si momentalne testuji.
nekdy z tech nazoru mam gulas tak jsem rad kdyz se najde nekdo kdo ma trpelivost napsat svuj a treba popremyslet nad nazorem druheho.

tak ja dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj a dalsi pod vlivem poslednich dni emocne rozechveli obchodnici:))

Je tady dokola omilano, ze o uspechu rozhoduji vstupy + MM. Na tehle filozofii je cely trading nas malych spekulantu zalozen. Jakekoli premysleni musi jit stranou. Flexibilita skutecne neznamena, ze budu u kazde transakce premyslet co a jak. Spise je nutne se dopredu pokud mozno perfektne pripravit i na situace typu a'la posledni dny a NE si dnes vecer sednout k PC a planovat vstupy/vystupy na zitrek, protoze to dneska "tak litalo".
Jak tady nekdo uz psal, pripravit se na urcite alternativy, ktere mohou (STRICTE v RAMCI SYSTEMU) nastat. Pokud mam nahle na monitoru dlouhe svicky (viz min a tento tyden), mam zaroven "dlouhy" SL a "delsi" potencialni PT:)). Nic vic, nic min.
Rozhodovaci proces nechat na MM (stavu uctu/equity), protoze to jedine ma vzdy pravdu:))

Zdravim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...