Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

roman 06
Přesně tak to dělám. Pokud je volatilita mimo můj zvolený rozsah- SL vychází velký tak neobchoduji. Pokud se volatilita v mém obchodním čase nesníží tak ten den jsem bez obchodu. Klidně to vydržím čekat i měsíc.
Časem si můžeš přidat jiný trh(nejlépe nový, samostatný učet), který se obchoduje na jiné burze a většinou na něm bývá jiná, nízká volatilita, takže tě bude živit.
Pokud už budeš mít více zkušeností a větší účet se kterým budeš mít možnost obchodovat např. 10 kontraktů pak můžeš zvolit vstup i do volatilního trhu , ale jen s jedním kontraktem. Ten sled ziskových a ztrátových sérií je stále stejný at jsou trhy volatilní či nikoliv. Jen risk a i zisk se zvětší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

MNovak: No tak nějak tuším, že to obchodování nebudou peníze zdarma a pokud v tom člověk chce uspět, musí sí najít tu svojí cestu.. ta má bude asi pomalejší a nudná ve smyslu, že já nebudu průkopníkem nových paternů ani strategií. Ale vím, že je například teď předemnou víkend plný přehrávání trhů a hledání cesty, jak pro mě vhodně nastavit SL a PT s ohledem na RRR a večer pak čtení knih o psychologii. Ale jeden patern to pro mě zatím jistí.. backtest ukázal pro mě hezké a pro začátek víc než uspokojivé výsledky, tak jak někdo moudrý řekl "Proč měnit to, co funguje".
PetraSR

roman06: No, my jdeme asi víc na jistotu, je nám to dané od přírody... vy nám to vše hezky objevíte, vymyslíte, odzkoušíte, mnozí se spálíte a všichni se poučíte... no a my pak přijdem na hotové (tu) (mysleno samozřejmě v žertu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman

vsimam si ze obchodujete Rosse. docitam jeho knizku a co me utkvela myslenka z teto knihy je - pokud trh nejde Vasim smerem je neco blbe a je potreba zavcas vyskocit s minimalni SL - nacasovani a nebo spatny vyber obchodu.

vetsina jeho paternu jsou prurazy, tak si rikam ze SL klidne by mohl byt i mensi nez ho posuzovat podle swingu,ne? proc by se trh po prurazu mel vracet 3 b pod pruraz a potom pokracovat to muze znamenat spis selhani prurazu a obrat trhu,ne? nebo se timto SL chranite pred falesnyma prurazama? pruraz by mel vypadat tak ze trh prorazi a hned si vybirate rychle zisky a pokryvate kontrakty,ne? na co davat trhu moznost vracenise 3b pod vstupni pruraz?

jsou to jenom uvahy,ktere po precteni knihy mam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj tak to prave ze neni... trh kdyz prorazi tak muze spadnout klidne pomalu jeste i 1-2 body ale to je v poradku v tom pripade porad je velka sance ze trh se vrati a vyrazi ve smeru prorazeni a tam az pokryvam PT1.... Pokud jde o falesny pruraz tak velmi casto lze sledovat hned po 1-3 ticky prurazu takova svicka ktera jede jenom smerem dolu treba 1-2 body v kuse... tak kdyz vidim takovou svici jak razi do protismeru tak rychle vystupuju a tato technika se mi uz hodnekrat vyplatila... snad to chapes z toho prispevku :) obchody jsou popsane na stranu long...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romane, zajimalo by me, jestli jsi si delal statistiku, kolik procent z tveho stop-lossu podle swingu dela prumerne MAE u ziskovych obchodu? Ja jsem u sve strategie, kde vstupuji jak na zaklade prurazu, tak i odrazu, zkousel SL podle swingu, priroz. bodu a byl pro me zbytecne moc velky (tf 1 min) prave z tohohle pohledu. U drtive vetsiny vstupu by stacil mensi SL (ja stanovuju podle ATR5). Nechci te poucovat, spis ze zvedavosti, jestli mas otestovane i jine varianty SL a jak ti vychazeji...
On je to pak totiz dost velky rozdil v naslednem MM a hlavne PS, kdy se kolikrat vyplati mensi SL i za cenu o nekolik procent nizsich zisku.
V mem pripade nema SL na prirozenem bodu na celkovou ziskovost temer zadny vliv, ale samozrejme je to system od systemu jine.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jojo to chapu, je mi celkem jasny Vas pohled na pruraz, jen jste mi do toho nezakomponoval ten nahled proc davat SL pod swing - kdyz muze byt tak okolo 3b, pritom rikate ze kdyz vidite po falesnem prurazu protirazici svicku tak hned vyskakujete, tak me napada na co tam je vlastne ten SL o (pro me celkem velikem SL ) 3b na NQ vzhledem k moznostem co nabizi trh NQ kdyz netrenduje...

celkem se chapem ,jen me zajima Vas nahled spolu S rossem prave i na posouzeni zakladniho SL. Ross Rika minimalni tak jestli berete 3b pro minimalni, i kdyz jestli dobre chapu vetsinou to ukoncujete rucne na mensim sl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo jeste jsem zapomnel dodat hodne to zalezi jestli je vstup na S/R urovni nebo je to jenom RH do trendu... kdyz je RH do trendu tak tam cekam dyl a na S/R rychlej vystupuju pokud to hned nejde se mnou... Ten SL 3 body neni SL je tam jenom pro katastrofalni pripad ze bych se uplne netrefil se vstupem ale uz jsem psal ze tento SL jsem zatim chytl asi 4 krat ze 40 obchodu.... vetsinou jsou ty ztraty daleko mensi treba 1-2 body...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle

jen jestli se muzu vsunout do vasi debaty, kdo obchoduje Rosse netestuje... sam Ross pise myslenky ze jen blazni testuji na starych datech nemluvne o jejich kvalite (nerad bych rozebiral debatu o kvalitach dat) a nezajimaji se o minulost kterou se snazi aplikovat na budoucnost... trochu to potvrzuje ze mae vstupu v minulych obchobich by asi nejak extra nefungovalo na momentalni zvysenou volatilitu... navic se mi zda ze kazdy pohyb kazda vlnka,kazdy pruraz je jedinecny ,kazdy swing, jsou v tom vzorce chovani ale nejsou v ramci ticku az bodu stejna. takze natestovat jeslti vychazi SL 2 nebo 3 lip je dost osemetne mi prijde. spis se mi libi tvoje uvaha od posouzeni velikosti SL do RRR.

osobne u prurazu bych si zvolil maly SL do 2b na NQ a zkratka bud je to pruraz a ja muzu chytnou 1.pt2b druhy 5b a nebo sl 4b, s tim jak ross radi pokryt po pt1 i druhy kontrakt (doporucuji na 0,25 kvuli komisim). z toho mam - male sl, mensi stres ze ztraty a tim uvolnenejsi obchodovani. popripadne kdyby nekomu sedelo psychycky moznost zachytit trend tak treti kontr na trail zase ale i u tohoto kontraktu si pohlidat RRR dlouhodobe. to ze mi v testech vyjde na lonskych datech ze obvykle pro prurazech CG je mae 1b a pruraz vetsinou okamzity 6b, pricemz v 50% jen 3b tak bych tomu neveril ze je to konstantni chovani vzhledem ke znemam chovani...

nevim no, kdyby si podelil jeste nekdo zkusenejsi kdo si vzal z Rosse nejen vstupy ale i MM,bylo by to lepsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj, diky za radu. Nicmene te neposlechnu... :) Neobchoduju ciste Rosse, obchoduju pouze 123 a pak dalsi patterny na minutovem grafu + prurazy a odrazy pivotu. Mam vcelku dost moznych vstupu, ale vsechny jsou brane s ohledem na celkovou situaci na grafu, ruzne TL, SR urovne, celkovy trend, trend v premarketu apod. Existuje spoustu vztahu, ktere ovlivnuji urcitym zpusobem dalsi vyvoj ceny. Clovek si jich vsimne i v zivem obchodovani, ale aby si mohl byt jisty, ze to tak opravdu je a neni to pouze vec nahody, tak je dobre se kouknout do minulosti. Jak sam rikas, vzorce chovani jsou stale stejne a ty se zkratka otestovat vyplati.
Dalsi vec je, ze bych bez otestovaneho systemu nemel takovou duveru v to, co delam. Premyslel bych pri obchodovani nad ruznymi zmenami a treba bych i nejake delal (a delal, vim to z vlastnich zkusenosti), protoze bych si nemohl byt jisty, jestli je to dobre nebo ne. Takhle vim, ze dana alternativa je pro me a me cile nejlepsi a neni zadny duvod se pri obchodovani zabyvat premyslenim nad dalsimi moznostmi. To patri az k dobe po obchodovani a setrideni si novych myslenek a napadu, kterym bych se mohl venovat pozdeji.
Muj nazor.

Jinak sam uz nestanovuju SL a PT podle MAE/MFE, protoze je to pro me moc neohebne. Nicmene analyza MAE/MFE je dost podstatna vec, ktera ukazuje moznosti daneho systemu/patternu a vyplati se ji zabyvat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle

nechtel jsem ti nic vstepovat. docitam ho a proto kdyz vim ze Roman Rosse obchoduje tak jsem pripojil vse co k Rossovi patri(to co jsem se docetl ) to jak si to kazdy zmutuje podle sebe uz samozrejme je individualni a netroufam si tvrdit co je spravne.

trochu se bojim ze jsme stejne off-topic. uz i sam to povazuji za masochysmus patek v tenco cas jeste myslet na burzu :)
ps: radit jsem nechtel, to bych si nedovolil, to spis bylo k tem uvaham co ross pise.

tak ja vypinam mozek

Pekny Vikend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roman06, Pavel K., Mcwoj:
Přidám se do vaší diskuze k pevnému minimálnímu SL u vstupů na proražení. Nad pevným minimálním SL v rámci obchodování průrazů podle J.R. jsem již také mnohokrát přemýšlel, ale problém je v tom, že toto nemůžeš použít paušálně, každý typ proražení musíš posuzovat individuálně z pohledu situace na trhu. Navíc někdy na tebe číhá po proražení víc stopů, někdy méně a podle toho vypadá zpětný pohyb, ale zvrat znamená většinou až proražení logického bodu, kde je většina stopů na druhou stranu. Osobně tento přístup s SL 50,- USD používám pouze v případě, kdy v okamžiku otevření trhu mám vykreslený vstupní pattern (většinou TR) a nechci přijít o očekávaný úvodní pohyb, ovšem situace by vyžadovala velký SL v logickém bodě, který nechci riskovat. Pokud mne trh vyhodí na SL díky velkému zpětnému pohybu, vstupuji znovu na stejném místě na dalším proražení, kdy mi úvodní zpětný pohyb stanoví hranici SL.
Ať se vám všem daří! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jim36 .. jojo taky jedna z variant.. ja jsem zatim u toho ze kdyz je to moc tak proste obchod nevemu a beru napr RH po prorazeni TR a tam se vetsinou nabizi mensi SL.. samozrejme ze pausalne to vubec nejde jak rikas kazdy obchod je jiny a od kazdeho obchodu ocekavas trochu jine chovani... No ne od kazdeho ale obchody se daji rozdelit na urcite typy treba 2-4 typy obchodu a pro kazdy se chovam trochu jinak... Ale to uz mam vsechno v hlave a na papirech a tezko bych to tu popisoval :)

Dneska cely den takovy ohraniceny S/Rkama tak jsem byl hodne opatrny, udelal jsem 2 obchody na RH po 1-2-3, celkem +14 usd :) a uz koncim takoveto dny nemam rad...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...