Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Mcwoj
To je jedna z věcí, která tě v realu drží ve ztrátách- obchody mimo plán. Všechno jde, ale časem překonat anebo taky ne. Záleží to jen na tobě samém. Mám spoustu známých, kteří podobné prohřešky prostě nedokázali odstranit a raději skončili s tradingem. Taková je bohužel realita.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mnovak - vim o tom,a to je pro me dulezite si to uvedomit a ted mam praci na tom to odstranit uplne, nestava se mi to casto, ale mrzi me ze to prijde a i kdyz je to jen jeden obchod s rizenym MM stejne to stve nedodrzeni discipliny i kdyz obchod dopadne jakkoliv. musim pohledat co za tim stoji a nebo udelat prevenci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak: Nahlas si povedal (resp. napísal) to, čoho sa v duchu bojím: " Mám spoustu známých, kteří podobné prohřešky (t.j. obchody mimo plán) prostě nedokázali odstranit a raději skončili s tradingem. Taková je bohužel realita."
Ani po pol roku sa neviem zbaviť ... ako to nazvať... chtíča? nervozity?...keď vidím ako graf raketovo naštartuje a aj bez validného signálu kliknem myšou.. a potom si búcham hlavu o stenu keď si prejdem obchodnú seancu a vidím že som mohol pekne zarobiť a pritom som zarobil pár drobných, alebo som v horšom prípade v strate. :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

>keď vidím ako graf raketovo naštartuje a aj bez validného signálu kliknem myšou mam to taky (viz. obrazek), prichazi to jakoby ve vlnach. Snazim se zapisovat si ke kazdemu obchodu pocity (hned po skonceni obchodu) abych se primel pozorovat svoje pohnutky a svoje chovani primo v dobe kdy se mi to deje. Pokud nekolik desitek let muj mozek fungoval urcitym zpusobem (uz je to tak zautomatizovane, ze si to vedome uz davno neuvedomuju - ridi to podvedomi) tak ani nejde ze dne na den to zmenit. Tak bych to videl ja. Jak se s tim vyporadavate/ vyporadavali vy? Jinak uzivatel focus dne 26.3.2009 napsal, cituji: "Myslim ze hlavnim duvodem preobchodovani, ztrat a nasledne frustrace, je jednoznacne absence a nedodrzeni OP. Pokud si prectete debaty ne jenom na Financnikovi ale treba take ve svete, tak vsichni o tom vedi, hovori , ale nikdo to nedela a nedodrzuje. Finta je v tom, ze si plan stanovujeme sami a nemame nad sebou nikoho kdo by nas kontroloval a hlavne trestal /treba snizenim platu nebo vyhazovem/.Nasledkem nedodrzeni OP je preobchodovani, tedy vstupy mimo plan. Sam jsem delal denne 15-20 obchodu a i kdyz jsem plan mel a pred zahajenim jej nekolikrat cetl tak po prvni ztrate jako by neexistoval. Vsichni jsme v zakladu stejni. Nemame radi prohry a vetsina traderu jsou lide ktreri jiz nejakym zpusobem penize vydelali nebo vydelavaji. Jejich mysl je naprogramovana na uspech za urcite mnozstvi prace a aktivity. To je jiste v poradku a kdo chce pracovat a vymyslet nove veci at take vydelava. Trading je jiny. Me to trvalo pochopit 1,5 roku."

13252

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abrams:

Z toho důvodu můj obchodní plán začíná několika chytrými větami. Hned první z nich je:
"[ital]The constantly changing price movement makes it extremely easy for you to ignore the risk and tempt yourself into believing you don't have to follow your own rules, this time." [/ital]
Zdroj: Disciplined trader

Čtu si to před otevřením platformy a pokud mám během čekání na signál nutkání vstupovat mimo, hned si tu větu vybavím.

Když už sem (poprvé) přispívám, rád bych Vám všem poděkoval. Čtu toto vlákno každý den, porovnávám se svými paper vstupy, odnáším si nové myšlenky, testuju Vaše nápady. Až se rozjedu live, budu sem taky dávat své obchody. Je to přínosnější než se na první pohled může zdát. Díky Vám!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jiji1:

S preobchodovanim jsem se potykal v zacatcich paper tradu. K prekonani tohoto jevu mi pomohl backtest.
Jak jsem tak backtestoval a papertradoval, tak najednou prisel den, kdy jsem chtel po nekolika ztratach kliknout mimo
plan (bud jsem videl "jasny" signal, nebo to byla touha ztratu dohnat).

A v ten den mi hlavou bleskla veta, kterou asi nezapomenu a ktera me od te doby spolehlive chrani pred preobchodovanim. Ta (pro me) kouzelna veta je:

"Moment, tady prece nemuzes jen tak vstoupit, vzdyt to nemas backtestovane."

Treba pomuze i nekomu jinemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jiri1:
u mna je sa tieto "vlny" preobchodovania zial objavuju rovnako. Uplne suhlasim s tym co pises. Ja sa za to trestam behom navyse. Sice mam uz celkom dobru kondicku, ale hned by som ju menil za dobru disciplinu. Trading in the Zone a Disciplined trader poskytuju dobre recepty na tuto "diagnozu", ale aj knihy od Petra a Tomasa toto tema dobre rozoberaju a naposledy som niekolko velmi dobrych myslienok cital v Trade your way to financial freedom od Van Tharpa.

Ale ako uz bolo napisane vyssie - vsetci o tom vedia ale malokto to dodrzuje. Zeby to bolo tych 5-10% traderov ktorych mi ostatni zatial dotujeme? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tohle ja od te doby, co jsem zacal poradne testovat, nechapu. Zkratka si reknu, ze pokud chci na burze uspet, musim dodrzovat OP. Podle me je to jenom o sile vule (kterou ja zrovna moc silnou nemam) a o tom, jak moc to chci dokazat. Pokud hodne, tak si zkratka nemuzu dovolit ani jeden obchod mimo plan! Zkratka se mi obcas zda, ze se tady to, ze clovek obchoduje mimo plan, omlouva zbytecne moc psychologii.
Ani nesouhlasim s nejakym trestanim. Trest ma podle me jednu blbou vlastnost. A to tu, ze ulevuje svedomi... Nejvetsim trestem by pro me bylo to, ze jsem porusil plan a opet se vzdalil svemu cili.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo Pavle toto jsi vystihl uplne presne.... jenom nejake psychologicke reci aby jsme si to nejak obhajili... poruseni OP se obhajit neda... Ja s timto problemy nemam zatim jsem plan vyznamne porusil jen jednou a to minuly ctvrtek, ale nijak jsem si to neomluval vsude jsem si napsal ze jsem *** jak jsem neco takoveho mohl udelat celou dobu to nosim v hlave jak to bylo spatne a presne vim ze takoveto chyby malo kdy zopakuju nebo jestli vubec nekdy. Nedal jsem si zadny trest, nejvetsi trest je ze si to uvedomite ze gemblujete a nedelate byznys... Trading je o vydelavani penez a ne o hrani a naslednem obhajovani se....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle, celkom s tebou nesúhlasím. Podľa mňa to presne vystihol Pepe2000. Každý sme holt iný ale podľa môjho skromného názoru je trading o pripravenosti, o psychológii a o silnej vôli. Avšak niekedy keď človák niečo veľmi veľmi chce tak prílišná snaha môže byť kontraproduktívna. Zober si hoci prácu lekára - patológa. Koľkým ľudom robí problém len sa pozrieť na mŕtvolu, nie to sa ešte v nej hrabať. Som však presvedčený že vypestovať sa to dá, chce to len možno viac času ( a v tomto biznise možno vyšší účet ha ha ha ..) Sorry Michale za OT príspevok :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obecně myslím že slovo "přeobchodování" je obecně zcela nemístné, pokuď obchoduješ mimo obchodní plán- tak je to nedodržení vlastní systemu, to že ti system jeden den dá 3 příležitosti a jiný den 10, kdy se trhy krásně hýbou, viz včera l min CL, tak přece nepřestanu obchodovat, jenom proto že mam už 7 provedených obchodů, a jsem na 2x denního průměru provedených obchodů


trest....Pavel K. velmi vystižné..... tak dnes 10 otčenášů....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardat:

ja bych jenom doplnil MNovaka v tom, ze do zacatku je dobry nejaky super jednoduchy system, ktery bude mit jasna pravidla a bude se dobre dodrzovat. Tim jak ho budes schopny dodrzovat v realu, tak ti poroste sebevedomi, porostou i zkusenosti a tak bude prostor pro "zlepsovani". Takze neni kam spechat a je lepsi jit ze zacatku pomalu nez si hned rozbit hlavu a zpusobit nejaka traumata, ktera pak cloveka odradi.

Ja sam jsem udelal hodne chyb a hodne si jich treba jeste po roce pamatuji, protoze kazda chyba byla po zasluze potrestana. Pro me osobne jsou nejhorsi chyby, ktere se tykali spatneho rizeni rizika, coz znamena ze jsem moc tlacil na pilu a pak jsem hodne ztratil. Takze ted je naprosty zaklad mit definovano kolik muzu ztratit v kazdem obchode, v kazdem dni, v kazdem mesici a pres to vlak nejede. A diky tomu vim, ze se s uctem udrzim hodne dlouho ve hre, i kdyby se nedarilo a tak muzu v klidu obchodovat a nejaky ztratovy den, tyden nebo i cely mesic me vubec netrapi.

Tak hodne zdaru, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...