Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim, mne to dneska vsechno nejak nevyslo... nejdriv ten short jsem mel signaly tak na 80-90 % k tomu ten report tak jsem rad ze jsem se udrzel bez obchodu ( i kdyz bych vydelal ) a potom jeden vstup na RH po 1-2-3 odraz od high z uterka vysledek +22 usd.... a taky jeste chvilu budu cekat na nejakou "tvář" ale nejspis uz dnes bez obchodu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim.. dnes mi prvy krat pri zadavani prikazu vypadol net takze som mal vstupovat podla planu o 15:37 a PT 300. opät prerazenie prmlow s dobrym volume a 2V, takze vsetko splnene profit by bol dosiahnuty. pripojilo ma a cakal som na korekciu tak vstup long 15:42 a profit 100, potom vstup 16:10 na short ale SL 80 a nakoniec dalsi vstup short 16:30 (0V) a PT 200. 2. a 3. obchod boli mierne mimo planu (s mensim SL) avsak tiez zalozene na trosku logiky (CCI boli daleko velmi v extremnej oblasti pri druhom obchode najmä). profity ma ani tak nezaujimaju ako to na kolko dodrzujem to co mam. ideme dalej..

pekny vikend a nech sa dari..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trh TF, RB 12:
17:07 short 692,3 - předčasný výstup a profit 50 (PT by byl dosažen).
17:28 short 690,3 - SL 150
17:42 short 691,3 - PT 200
Celkem = +100

Všechny vstupy dle plánu... trénuji disciplínu, bojuji sama se sebou.
Jinak na začátku jsem měla problém s Ninja, vůbec mi nenačetl hodnoty od včerejší 18té do dnešní 16té hodiny, čili jsem do 17té ani nevstupovala, EMA byla mimo. Nepomohl ani restart, pořád tam ty hodnoty nemám. Zkusím dneska ještě zobchodovat večerní seansi, spíš ze zvědavosti, jestli by mi to nesedlo víc.
Ať nám obchody jdou a všem hezký víkend.
PetraSR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro mě je vodítkem k dodržení disciplíny zbytečná ztráta z obchodu, který udělám mimo plán. Když vstupuji do obchodu nikdy nezkoumám kolik vydělám, ale kolik projedu, když se obchod nepodaří. Podle volatility vím, že můžu při vstupu do špatného obchodu prodělat třeba 50 dolarů a jsem s tím smířený. Takže nemám žádné tlaky. Když to vyjde a je PT tak jsem rád. Když to nevyjde tak se nic neděje, čekám na další signál podle plánu.
Mnoho obchodníků potahuje SL mimo plán. Nepřekonatelný problém, protože se třepou nad výsledkem jednoho obchodu a nemyslí na měsíční, roční bázi. Taky jsem to dříve dělal. Ale když jsem pak vydělal jen 50$, protože jsem posunul SL mimo plán a mělo být 250 tak jsem se ošidil o 200$ a velice rychle jsem přestal posunovat Sl mimo plán. Nejsem vůl, abych se šidil. Toto mě donutilo držet plán. Časem držení plánu přejde do krve a už mě ani nenapadne dělat něco jinak.
Taky může celkem blbě působit na psychiku, když čtete příspěvky jak 20 lidí tento den vydělalo a ty jsi prodělal a třeba několik dnů. To je lepší si nevšímat fora a jít svou cestou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kahiros, ok, mas pravdu... :)

Pro me to byl pekny den z nekolika duvodu:
1. Trh se pekne hybal od otevreni az do 18.00, do kdy obchoduju.
2. Trh paradne akceptoval SR urovne z minulych dnu a pivoty.
3. Diky tomu pekny zisk podle OP.
Pisu o ES...

JiM36, no, pro me jedine dobre. Statnice mam za rohem a v hlave prazdno. Jen at ted 3 tydny prsi... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MNovak: Pro mě zajímavá myšlenka jak koukat na vstup.. já na to opravdu koukám jak na to "kolik mi to může hodit" a posouvám SL. Mám ho nastavený na 150 dolaru na jeden kontrakt, při této volalitě mi to přijde vhodné. Ale posunuji ho, někdy i mimo plán, to je pravda.. musím se nad tím zamyslet, dobrý tip (tu)
Jinak pro mě čtení o tom, že tady lidi vydělávají, zatím působí velice pozitivně (i když já jedu jen paper). Ale mám výhodu, že jedu FinWin takže tam je naprostá důvera v to, že systém funguje ale rezerva je v mé nezkušenosti a hlavně nedisciplinovanosti (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak... presne vim o cem pises... dneska jsem mohl parkrat naskocit do toho shortu jenze kdyz davam SL nad swing tak pri dnesni volatilite mne to vychazelo vetsina obchodu na 6-8 bodu (NQ) coz je pro muj plan moc, a protoze uz vim to co jsi psal, tak abych zbytecne neutahoval takovy velky SL tak jsem ty obchody radsi nevzal a byla to velka uleva... a je mi uplne jedno ze by z toho bylo cca 200 usd.... takze jsem vzal jen jeden obchod ktery nabidl SL 3.25 bodu coz je pro me prijatelne...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petra SR
Klobouk dolů před tebou. Já bych nikdy nedokázal obchodovat strategii někoho jiného.
Jedna věc je strategie a druhá zda taky víš tu omáčku kolem (detailní plán řízení obchodu a kontraktů) bez které ti to nebude fungovat.
Strategií je na internetu fůra, ale právě podstatné detaily důležité pro zisk nikdo nepíše. Takže je zase na tobě projít celým procesem a všechno důležité vymyslet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak: Tak me to vyhovuje, procetla jsem knizky od Petra a Tomase, zaujal me patern 2v, vyhovuje mi jejich doporučení range bar pro trh TF, upravila jsem si RB z 15 na 12 (pocitove mi to vic vyhovuje), koukam na EMA, CCI 50 a 14. Asi mi to celkově sedlo, vlastně se snažím soustředit se opravdu jenom na ten jeden patern. Beru to tak, že jsem v uplných plínkách. Pokud budu obchodovat pár let a budu silná v kramflecích u jednoho paternu, začnu se poohlížet po něčem jiném, budu zkoušet něco víc... momentálně ale nedokážu ani moc koukat na víc grafů, ne to se rozptylovat myšlenkou nad jinou (vlastní) strategií. U mě má asi vše svůj čas a zřejmě nejsem tak dravá a houževnatá, jak ostatní tradeři (možná to někdo považuje za línost)... možná mám ale jenom štěstí, že se citím dobře v paternu 2v a trhu, který jsem si vybrala... ale jak říkám, papertraduji pár dnů, to je těžké vůbec u mě mluvit o strategii, když jsem si neprošla ještě ani tím, abych zvládla vlastní disciplínu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...