Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Pavle

ona ta ZMENA volatiliti z nizke na vyssi uz tu min rok byla parkat(i kdyz ne takto razantni a viditelna). takze by to nemela byt rozechvelost ;) Jinak obchoduji RB takze me se svicky nijak moc nezvetsili :) zmenila se mi rychlost.

,,Rozhodovaci proces nechat na MM (stavu uctu/equity), protoze to jedine ma vzdy pravdu) ,, - souhlas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

MNovak
Taky jsem postupně přecházel mezi demem a realem a hledal zlepšení.

Nacházím se zrovna v této části vývoje. Spětně když se na tuto část své cesty podíváš a měl by jsi možnost volby s nynějšími skušenostmi, pořád by jsi přecházel a nebo by jsi zvolil jiný postup a proč? Dále by mě zajímalo co se stalo, že jsi již na demo nepřecházel, ale zůstal jsi na realu.
Pokud další obchodníci prošli tímto vývojem také a již ho překonali prosím i o jejich názory (námatkou Yax, Jenal a další).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, tak dneska uz jsem to prepl na live a zrovna takovy divny den.. nemci a francouzi maji volno pak 18:30 mluvi bernanke.. udelal jsem 2 obchody celkem -66 usd a radsi koncim... za celou dobu jsem v TaS nevidel nejakou serii vetsich objednavek takze se asi ceka co bude po 18:30.. a i kdybych nemel pravdu tak lepsi prestat s tim ze jsem malo prodelal nez to zbytecne hnat do velkych ztrat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim.. zo zaciatku trosku to bol pre mna trosku chop emy boli dost blizko pri sebe. utvaral sa pekny symetricky trojuholnik z ktoreho nakoniec nastalo prerazenie do long. 16:19 vstup (ext.cross) a PT k high premarketu. namiesto 300 profit iba 270 ale lepsie ako naspet na BE, hoci potom trh prerazil aj high a profit by bol dosiahnuty. ale clovek nikdy nevie,kde trh moze az ist.

2 roman06
jasne lepsie skoncit s miernou stratou ako to len tak bezhlavo buchat tie vstupy ... vid moj priklad zo vcera, kedy som mal urobit jeden obchod ktory by bol ziskovy a hotovo, no namiesto toho som zacal nahanat dalsi obchod a samozrejme ako inac to mohlo skoncit. no na tej psychike musim este stale pracovat a dodrzovat to co mam. lebo niekedy fakt uletim :D nech sa dari..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike jedu NQ na 1 min grafech... tak treba dneska ten obchod byl nad urcitym TR pred high premarketu... tady vstupuji 1-2 ticky nad tim high kdyz je to v urcitem trendu jako dneska a vetsinou se tam prida hodne objednavek a hned chytim PT1 a druhy kontrakt dam BE a cekam co bude.. a treba dneska se tam vubec nikdo nepridal tak kdyz to neni ta situace kterou hledam tak se snazim co nejrychlej s obouma kontraktama vystoupit.. nedavam hned close oba K ale tak nejak postupne sleduju co je jeste v "mezich" a co neni..... Hodim screen kdyztak i pro ostatni... K tomu TaS ted nevim jak to myslis na co se ptas :)

13248

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romane, je to tvuj plan, ale me se to docela osvedcilo... Kdyz beres prurazy, je dobre sledovat usecky pred tim. Pokud je ta tesne pred prurazem nebo ta prurazova moc dlouha, casto potom prichazi hlubsi korekce. Obzvlast, pokud to neni v okamziku, kdy je trh nejaky vice rozjety. Psal o tom dobre Gladiator.
V tvem screenu je to prave ta svicka u tveho druheho vstupu, ktera vznikla po tom prurazu maleho 3U. Oproti predchozim je temer dvojnasobna. Schvalne se na to mrkni do starsich obchodu/backtestu, jake ti vychazi MAE, kdyz nastupujes po dlouhe svici nebo na ni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mirek F.
Hodně se stydím, ale pokud bych jela dle systému (finwin), tak by muj den skoncil krasnym uspechem. Urcite si ten graf vytisknu, dekuji za tip.. jelikoz jsem na pocatku papertradu, tak to byl takovy pokus, jestli mi jiny typ vstupu nebude sedet vic... no nesedi. A ja se jeste s vetsi laskou vratim zitra ke stabilnimu finwin.
Ale nikdy bych nerekla, ze tak lehce zklouznu ke gamplingu a klikani jak o zavod... je fakt, ze trading ukaze nase druhe ja....

Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj
Mám prostě svůj typ vstupu a ten používám pořád dokola. Není to náhodný vstup,ale vstup pro mě v logickém místě do trhu. Když jsem psal, že na vstupu nezáleží tak jsem to myslel jinak. Myslel jsem na typu vstupu. Můžeš si vybrat třeba proražení pivotu nebo něčeho jiného. Vstupem se zisky netvoří.Zřejmě to nepochopíš , pokud nemáš dostatek zkušeností. Prostě si vybereš logické místo ke vstoupení a jedeš pořád dokola.
Samozřejmě mám ukazatele pro pohodlnost nebo vše vidím i z grafu. Přesně jak píše Pavel 73 podle velikosti svíček poznáš co se zrovna děje. Pavel přesně vystihl podstatu tradingu. Vůbec tak nemusím uvažovat. Jen vstoupím na signál. Výstupy většinou nekombinuji. Pokud vidím, že v průběhu měsíce je málo trendů tak přejdu na výstup s PT a pokud přijde období a trhy začnou více trendovat, pak jedu TSL. Neměním to každý den, ale většinou v rámci delšího období, třeba měsíce, když vyhodnotím obchodní deník. V každém případě ale vydělávám at vystupuji jakkoliv. Je zbytečné kombinovat výstupy, když vidím, že den za dnem trhy netrendují a prostě vystupuji jen PT. U TSL bych měl v tomto případě taky výdělek, ale nižší.
Pokud to mám zhodnotit za dlouhé období několika let pak i u výstupů PT nebo TSL se dosahuje stejných nebo podobných výsledků. Takže je defacto jedno co si zvolíme.
Pro začátečníka je asi dobrý způsob výstupu na PT. A sledovat denně stav účtu. Při poklesu pak snížit kontrakty nebo přestat obchodovat uplně a počkat až budou trhy opět vydělávat pro můj zvolený styl. Samozřejmě se najde spousta obchodníků s jiným stylem, kterým se může v mém špatném období dařit. S tím si ale vůbec hlavu nelámu.
Např. o prázdninách si zde obchodníci stěžovali, že nevydělávají a já měl solidní zisky. Vždy je to o použitém obchodním způsobu.
K pocitům.
Naučil jsem se nemít pocity, ale dodržovat disciplinovaně svůj obchodní postup. Pokud bych měl hodnotit pocity pak bych řekl, že kdykoliv jsem míval špatný pocit z obchodu tak ve velké většině obchod skočil ziskem. A to byl důvod vypustit pocity a tím i odstranit myšlení, které právě tyto pocity vyvolávaly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taky se mi dnes stalo po dvou vstupech ,udelat chamtive treti ( v planu max dva) protoze prvni 2 byli oba SL - sam jsem poradne nastvany a vim ,ze mam jeste plno prace na sobe a tradingu,dulezite nesklouznout uplne.

mnovak, dekuji za rozepsani, na vstupy nahlizim stejne, tak me tesi ze pomalicku jsem na dobre ceste.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. jasne dlouhe svicky sleduju a znacim si do screenu ale dneska to nebyl ten pripad kdy bych se ji bal.. .vsimni si ze pred tim je asi ze 6 usecek takove CG nebo trojity vrchol to je jedno co to je ale tam bylo vice prikazu nez normalne proto takova vetsi svicka tim padem jsem to neresil.. podle me to byl spis problem dnesnich fundamentu ze to byla takova slabota... ale diky za tip budu sledovat dal...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardat
Máš zajímavou otázku, Abych se přiznal tímto směrem jsem ještě své úvahy nerozvíjel.
V podstatě jakmile začneš profitovat a hlavně zvládneš MM a prakticky řízení obchodu začneš i opouštět demo. Jakmile víš co ti vydělává pak se toho držíš a i když něco testuješ pak to jde dělat v realu jen s jedním kontraktem, aby jsi neohrozil účet. Až budeš vědět co děláš pak si můžeš dovolit cokoliv, protože víš přesně o kolik peněz si můžeš dovolit přijít. Demo používám jedině když provádím něco krkolomného co bych si na realu netroufl , např. scalping nebo když si si chci jen tak zaklikat bez strategie, ale s použitím selského rozumu a dosavadních zkušeností.
Pro začátek bych to asi dělal stejným způsobem. Zásada je co nejméně ohrozit real účet a sbírat zkušenosti. A všechny zkušenosti zapisovat, protože za rok nebudeš vědět, že už jsi to nebo ono zkoušel , apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...