Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

majkl:

je pravda ze uz jsem si vystridal od doby co jsem zacal live( rok ) asi tak 3-4 systemy pokazde byl jiny ,jednou mechanicky, postupne vice diskrecni. jenze kazdy byl z jineho uhlu pohledu a diky tomu jsem se posouval v mysleni dal a zjistoval a vyzkousel ruzne pristupy. z posledniho jsem si vzal v cem je zradny RB timeframe pri zmene volatility( vice svicek,vice signalu). proto prejdu na klasicky casovy(2min) - tam pri zmene volatility se mi budou menit pt,sl ale muzu si urcit pomoci RRR jestli a kdy obchod brat nebrat, ale signalu by melo byt stejne protoze stejne svice jen budou jinak velike. dalsi vec z minuleho systemu kde jsem se dostal bylo nepresne definovani vstupu. rict si odraz od SR nebylo az tak jednoduche jestli hned po dotknuti, jen ty signaly ktere jsou u SR nebo mirne pred ni,nebo i ty co ji prorazili ale slabnou atd. nemel jsem to jasne urcene,takze ted u vstupu urcit jasnou definici paternu,a jasny vstup jestli na zelene svicce reversni po cervene a na close nebo limitem na cene atd.
za dalsi po tech systemech vsech se mi preneslo teziste - od vstupu (ktery chci mit pro me logicky a lehce poznatelny a definovatelny) k vystupum,RRR, rizeni otevrene pozice,poctu kontraktu pro vic zpusobu vystupu.
naucil jsem se diky diskrecnejsim pristupum umet cist trh jak u SR,tak celkove i pomoci rosse jak ctou jini obrat atd.
a v neposledni rade posun v mysleni na RISK na obchod, vicemene risk bude jeden z hlavnich filtru pro vstup. uvedomil jsem si ze je to to nejdulezitejsi na co myslet a podle ceho se ridit,urcit si miru a potom ji dodrzovat a podle ni urcovat vstup do obchodu nebo ne.

tak takhle s touto filosofii si to pokusim postavit a vybudovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vsichni jste na hokeji ze se tady nic nedeje?:)
Ja jsem byl pekne nervozni jeste ze vcerejska, uz nejsem tak zvykly delat chyby tak me to pekne rozhodilo... nakonec po prvnim obchodu +52 usd jsem to ukoncil a jenom sledoval na simu....

Jinak myslim ze prvni Trading range byl primo nadherny pro ty co ho zobchodovali :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj: pises, ze jsi vyzkousel od zacatku cca 3-4 systemy. To je ok, vetsina lidi to na zacatku takhle prostridala. Co je ale dulezte je - jak tady uz nekolik lidi psalo - obchodovat to, co te svedci, cemu veris. To, o cem nepochybujes, ze funguje. Pokud mas trhy uz hodne nakoukane, coz bys mohl, pak si zjisti, v jakych obchodech se citis dobre a v jakych ne (viz tvuj emocni dennik). Tj - citis se dobre v obchodech v kanalu. Nebo v rychlem trendu. Nebo po prurazu. Naopak - vadi ti trh s nejasnymi SR urovnemi, necitis se v nem v pohode. Pak neobchoduj to, co ti nesedi. Nelituj toho, ze tam trh udelal takovy a makovy pohyb, to je fuk. Vydelavej na prilezitostech, ktere dobre znas. nejdulezitejsi na konec - RRR 1:2 - 1:3. Kazdou prilezitost podle toho posuzuj. Pokud tam ten potencial nevidis, kasli na to, budou dalsi signaly.
GL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dneska jsem z toho nějaká nesvá. Pár dolarů by z toho dne sice káplo i na můj účet, ale i když signály byly jasné, vyhazovalo mě to na B/E plus tick nebo na pár dolarech profit. Nemám ráda, když se mi to motá moc kolem EMA 34, když to trvá moc dlouho, mám tendenci klikat. Dneska jsem si ji zvýraznila, ať ji pořádne vidim. Jinak mi končí 30dnů dema, škoda, že jsem ho využila jen poslední dva týdny.
Ať se všem daří, P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dnes som to dobre domrvil. Podla priebehu FDAXu rano som tusil ze to pojde pekne do shortu a tak som vskocil do par signalov predcasne. Zastavil ma moj denny limit na -200 USD. Nasledne som isiel dalej na sim ucte a tam som vystupil so ziskom +1000 USD. Trosku som z toho rozhodeny. Posledne dni su moje obchody o nicom, davam si pauzu do jula.

13298

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000: No trocha mi trvalo, než jsem ten Target v grafu našla... pane jo, škoda že jen na demu. Ale pokud ti tvuj OP rika, ze mas dobrou uspesnost, tak je pak snad lepe udelat cely den bud live nebo sim, nebo se pletu? Pokud ti samozrejme nerika volalita nebo chop neco jineho.... ale to je spis otazka, urcite ne rada :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000:

právě pro takovéhle případy je prostě nejlepší vybnout obrazovku a jít pryč. Jestli máš na den nastavenou max. ztrátu 200USD,tak jsi dodržel svůj plán a vše je ok. Víš jak bys na tom byl, kdybys obchodoval každý den když by ztráta byla více jak 200USD?...dosáhl bys takového výsledku jako dnes nebo bys tam měl řadu dnů s velkou ztrátou (třeba 600usd)?....no prostě tím ti chci jen říct,aby ses nenechal takovým obchodem rozhodit, protože může přijít série dnů, které by ti tento zisk rychle vymazaly a ty bys zase jen naříkal, že jsi nedodržel max. denní ztrátu 200USD atd atd...takže jestli bylo vše dle plánu,tak je vše OK!!!!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...