Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,

tak já dnes 2 obchody:

17:27 short 688 výstup 1. sada 687 2. sada 687.9
17:45 short 689,2 výstup 1. sada 688,2 2. sada 685,5

Poslední tři obchodní dny se snažím neusnout na vavřínech, protože mám podezřele dlouhou šňůru ziskových obchodů. Často se mi stává, že po dvou až třech minusových obchodech začnu zmatkovat. Proto se snažím být co nejopatrnější. Možná z toho důvodu mám takové výsledky. Pro dnešek končím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TF demo:
Zisk 50 dolaru. Ale stejne jsem frustrovana, vystoupila jsem ze ziskoveho shortu (nastup 17:48) se ziskem 30 dolaru, kdyz to mohl byt nekolikanasobný PT.
Jdu se vrhnout na backtest, at nedelam takovedle zmatky a mam jasne otestovane, jestli se mi vyplati brzo vystoupit na jasnem signalu!
Disciplina, prosim, kde te mam?

Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Petra:

nenech se zmást Petro!!! Když sečtu čas strávený live obchodováním, tak cca dva roky. Z toho ale asi poslední třičtvrtě roku pociťuji výrazné zlepšení. S mou disciplinovaností nejsem spokojená, ale doufám, že to nebudu nikdy. Myslím, že k sobě musím být neustále sebekritická a to možná až přehnaně. Začínala jsem obchodovat Woodieho CCi a až po asi půl roční pauze jsem otevřela oči a zjistila, že jsem obchodovala indikátor a ne cenu. Tak jsem si utvořila svůj systém, který je založený na Rossovi a CCi. Více ale určitě hraje roli PA než CCI. Potřebovala jsem systém, který bude nabízet na úkor promarněných větších pohybů malé SL a výrazně větší procento ziskových obchodů. To jsem v podstatě docílila tím, že první sadu uzavírám ihned po dosažená 1 bodu u TF. Poté ihned pousunu SL druhé sady na B/E +1. Nikdy nevystupuji z obchodu s větší ztrátou než 0.9 bodu na kontrakt.

Jsem ale přesvědčená, že pokud vydržíš a budeš k sobě upřímná, určitě docílíš toho, že budeš tradovat velmi dobře. Já jsem také teprve na začátku. Jsem ale ráda, že má equity tvoří nová maxima. Mohl by to být důkaz toho, že jsem udělala pokrok. Rozhodně bych ale nebyla ráda, kdyby někdo z tohoto fora nabyl dojmu, že jsem zkušená.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To drvr:
To posouvani SL na B/E+1 jsem si u tebe vsimla, zaujalo me to. Ja jeste nevim, co uplne sedne k me povaze, jestli jistota, nebo vetsi profit.. bude to dlouha cesta sebepoznavani, ale hlavne je, ze nas to bavi, no ne?

Nevim, jestli disciplinovanost je o zkusenosti.. ale v pripade, ze clovek chce uspet v tradingu, tak ho zkusenosti dozenou k disciplinovanosti (dava to smysl?) :)

Me asi zaujal ten tvuj postoj stylu "Konec, vypinam"... ja jsem porad v te fazi "Jeste mrknu kdyby neco" :) Porad mi je lito ztracenych obchodu, asi to bude chtit cas se takoveho mysleni zbavit...

Kazdopadne hodne uspechu a tesim se na kazdodenni referovani tvych tradingovych dnu (tu)

Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petro, dulezite je pro zacatek stanovit pravidla pro vstup a vystup co mozna nejpevneji. Cim mas mensi prostor pro spekulace, tim lepe. Mnohem jednoduseji se ti bude system plnit a disciplina pak prijde tak nejak sama od sebe spolecne s virou, ze to zvladnes a s tim, ze si uvedomis, ze drzet se osvedcenych a otestovanych postupu je zkratka nejprofitabilnejsi a nejrychlejsi cesta, jak dojit ke svemu cili.
A jeste jedna vec mi opravdu hodne pomohla, hlavne emocim. Mam v excelu dva listy na sledovani. Do jednoho si pisu jednotlive vstupy, ktere zapisuji hlavne kvuli PS a abych vedel, kolik kontraktu muzu jet dalsi vstup. A do druheho, na ktery se snazim fixovat mnohem vice, si pisu tydenni a hlavne mesicni vysledky. Opravdu se to chce co nejvice vzdalit od premysleni nad jednim obchodem. Je to tu psane ve spouste clancich.Tento pristup a poctivy test ti prinese mnohem vetsi pohodu do obchodovani. Jeden obchod zkratka nic neznamena.

Jinak dnes uz bez vstupu, takze 1xSL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.: Ahoj Pavle, dekuji za reakci a rady. S tim vstupem vystupem to bude pravda. Nejsem si jista, jestli do uvahy brat S/R nebo jestli ne, takze to musim otestovat a vyhodnotit. Nekdy me to zastavi od profitu a nekdy od ztraty, ale nejsem si jista, co je profitabilnejsi, takze bude po vecerich a vikendech co delat :)

Jeden obchod nic neznamena.. no to bude asi dalsi veta na me nastence. Ja jsem holt ta, co kvuli jezirkum nevidi more... ale ja jednou doplavu az k oceanu :)) (To jenom na odlehceni) :D

To drvr: Nebyt financnik.cz a diskutujicich lidi s chuti podelit se o zkusenosti, tak ted asi sedim pred televizi a rikam si, jak bylo na Zelandu krasne a jak moc bych tam chtela znova letet a zustat tam natrvalo.. ted na splneni sveho sna makam i po nocich a ze to je supr pocit :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nebyt vasi touhy neco se naucit a neco dosahnout, nenarazily byste na financnik... Uspesni lidi kteri pomahaji ostatnim budou vzdy, protoze to je podstata uspechu. Horsi je to s lidma kteri se nechteji ucit a nic dosahnout. Takze i kdybyste zustala u Kobosu i tak je to uz neco za ramec beznych lidi.. jen tak dal a at se vam dari :)

PetraSR pokud nevite nebo vahate tak urcite neobchodujte live.. spis pozorujte a testujte a potom si dejte pravidlo co je S/R a co neni S/R a jak se v kazdem pripade mate chovat.. Ale pokud mate obrovsky kapital ze jsou vam ztraty male tak potom si muzete hrat s jednim kontraktem na livu proc ne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...