Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

to PetrSR:

Petro, mám takový pocit, že nemáš přesně stanovená pravidla pro vstup, řízení pozice (posouvat či neposouvat na B/E+...), což vede k nedodržování disciplíny. Mě v začátcích určitě pomohlo, když sem si na nástěnku před pc pověsil můj obchodní plán,tak se vše začalo zlepšovat - a to z toho důvodu, že sem měl veškerá má pravidla stále na očích!!! člověk si myslí,že má svůj obchodní systém v hlavě a to stačí, ale to není pravda (určitě né v začátcích tradingu)....

takže jestli ti mohu poradit, tak si vytiskni svůj OS a dej si ho někam kde ho budeš mít během tradingu na očích či stále po ruce aby ses do něj mohla koukat a kontrolovat jestli vše děláš tak jak máš. Dále bych ti doporučil určitě ještě jednou udělat backtest abys získala větší důvěru v tvé obchodování.

Tohle je podle mého pro začátek do nejdůležitější, disciplína se začne automaticky dostavovat časem. Teď sem si ještě vzpomněl, že já ještě používal jeden "fígl" - vždy sem si před vstupem do každého obchodu říkal, že vstoupím dle přesně daných pravidel a daří se mi držet se plánu.

Ať se daří!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Kahiros:

jasně tak teď už to vidím, problém byl v tom že mám přece jenom jiná data (IB) a rozdíl 2 ticky na DT a DB už je znát, děkuji za objasnění. Jinak se mi tvůj systém začíná zamlouvat hlavně díky jednoduchosti :) a kdyby si měl chuť a čas sem přidat další screen tak budu rozhodně rád.

Ať se daří (tu)
Colmann

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kahiros: Ahoj, děkuji za komentář. Máš pravdu, totál pevná pravidla stanovena nemám, vlastně si je zatím jen tvořím. Dělám backtest i demo vzájemně, snažím se najít ten správny OP pro sebe. Hlavně, aby to bylo jednoduché a sedelo mi to. Mám jasno v paternu 2v a nic jiné nedělám. Akorát jsem podcenila tu "omáčku" kolem, jak mě tady už někdo odhalil a myslela jsem si, že patern 2v, PT 200 a SL 100 je to jediné, co stačí definovat. Nestačí, dneska jsem nad to sedla, sepsala to co nejpodrobněji, ale určitě to budu ještě dolaďovat a musím backtestovat. Zítra to v práci přepíšu do wordu, hodím do barev a asi i na červený papír a pověsím na nástěnku.
Každopádně dnes jsem se dle toho řídíla a výsledek:
Short 15:39 SL -80 (špatně přečtený signál, prostě jsem zblbla)
Short 17:41 PT 250
Takže pro mě zatím úspěch ve smyslu - míň obchodů a větší zisk, ale rukou mi cuká občas pořádně.

to roman06: No na živo pojedu zřejmě až za pár měsíců, uvidíme, jak pujde demo účet. Pokud ho udržím dva-tři měsíce v profitu, možná si dám jeden obchod live na odzkoušení nervů :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

colmann:
snažím se mít systém jednoduchý, protože sem přesvědčen, že v jednoduchosti je síla a krása. Jinak dnes jeden vstup, pak mi vydadl internet a do 18h sem ho nerozchodil - když sem se pak koukal, tak bych již žádný signál neměl.

jinak se sem budu snažit dávat opět grafy, tak snad to nebude moc vadit.

short 15:52 702,6 - výstup na posunutém SL na B/E+100

Ať se daří!

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...