Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pro me je trh TF docela jasne citelny. Tento tyden jsem obchodoval jen s dvema kontrakty protoze jsem prerusil statistiky pro intradenni obchodovani a byl jsem zvedavy jestli je to opravdu takova zmena jak se vsude diskutuje. Mel jsem celkem 3 vstupy. 2xPT 250 a 1xLOSS -100. Ve ST a CT jsem byl v zahranici a neobchodoval jsem. Vsechny obchody byly podle planu a trh byl jasne citelny a predem definovany vyssimi TF.

Dnes jsem vstoupil po 17.oo short za STOP na hodnote 7161 a PT byl stanven na 7136. Vsechny prurazy na zacatku odfiltrovany, protoze muj STOP prikaz nebyl ani v jednom pripade aktivovan.

Nevim, ale trh TF me pripada celkem citelny a obchodovatelny. Jen je treba opravdu pockat az dostaneme vsechny TF a oscilatory /casovani vstupu/ do jedne harmonie.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste chci dodat ze v teto dobe radeji obchoduji short nez long. Mozna je to divne, ale pokud nema trh mantinely /S/R urovne/ tak to neni nic pro me proroze nevim kam az trh muze jit. Proto bych take dnes long vubec nesel protoze nebylprostor pro PT.

Dnesni posledni obchod short 17.45 7131 vse v souladu +250. Na 15m grafu ukazkova formace HAS apo prurazu praveho ramena jasne shorty. Na 60m grafu HAS take vykreslen.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K: (tu) Som rád že toto vlákno nezakapalo. A pritom stačilo tak málo... :-)
Pre mňa má toto vlákno (..." brainstorming po kazdem obchodnim dni, ... si traderi po ukoncenem dni vymenovali pocity, informace, reakce na konkretni problemy behem obchodovani, celkove povahy trhu, komu se darilo a komu ne, jake chyby udelal trader a jak proti nim bojovat atd... - focusove slová zo začiatku vlákna) cenu zlata.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rad budu zase prispivat, ale zatim nemam cim. Dokud nedoladim system, tak s nim na live nejdu a zatim bohuzel nestiham nic krome skoly a paperu, ze ktereho se mi ale vysledky davat nechce. Po tomhle vikendu by to melo vechno trochu opadnout, ja bych mel dopsat bakalarku a pak se muzu zase ponorit do konce dubna do testu. To by uz melo stacit a od kvetna snad stihnu live. At se vsem dari! Trhy se zase zacaly trochu hybat, jenom si to chce pockat.

focus, mne nevadi ani ty longy, jelikoz mam zakreslene SR urovne z prosincoveho kontraktniho mesice roku 2008 a funguji docela spolehlive. Navic pouzivam pivoty, takze se mam vzdycky ceho chytit. Dalsi vec je, ze ten byci trend je docela zrejmy. Jinak jsem se chtel zeptat, obchodujes uz pozicne, jak jsi tu psal nejaky cas zpatky?

Jinak musim rict, ze ja jsem se nakonec nasel v sp500. Ten trh neni tak volatilni, SL mam od 37,5 do 75$ v posledni dobe a dost dobre se v nem da rozeznat chop. Pokud zkratka neni proc, tak se nehybe. Navic v nem funguje perfektne SL pod ruzne miniaturni swingy, ktere (pokud je vstup spravny), drzi. Dalsi vec je, ze si muzu do position sizingu dat omezeni shora aspon na 100 kontraktu... :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

sledujete online nejake stranky so spravami? Viete doporucit?

Ja som dnes spravil jeden PT do long-u a kedze sa potom struktura swingov otocila na short, co bolo v rozpore s mojim citanim dlhodobeho trendu, tak som hladal, co je pricinou takeho prudkeho obratu. Na vsetkych strankach vysla ta sprava dlho po pohybe na trhu.

Preto sa pytam, ci mate nejake online stranky / servis, ktore by boli aktualizovane takouto vaznou informaciou bez oneskoreni.

Vopred vdaka
r.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano Pavle, pozicne obchoduji. Vyhledavam jednu formaci a tu obchoduji. Obchoduji uz s pomerne vysokym uctem a tak si muzu u nekterych komodit dovolit obchodovat zajimave pozice. Rozdil mezi intra a pozicnim obchodovanim je propastny a mas opravdu spoustu casu vse promyslet a pripravit a hlavne naplanovat cely obchod uplne v klidu.

Myslim ze kdo uspeje v intra tak ma velkou sanci uspet i v pozicich. V cervnu bych se rad zucastnil opcniho kurzu v Praze a pokusim se take o obchodovani opci.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, no mne prijdou trhy taky citelne, mozna nekdy lip nez pred par tydnama... jenze si taky polozte otazku mam na to dost znalosti a zkusenosti abych vubec mohl rict co je citelne a co neni? Muj nazor je ze se da porad vydelavat na vsem jenom to proste jeste neumim tak jak si to predstavuju a proto kazdy den makam co to de ( nekdy az za hranici co to de :D )... Jinak ja jsem se taky zabydlel na NQ a je docela dobry. Russel mne kolikrat stval ze udelal nejake divne protipohyby.. jenze jsem divny ja nebo Russel? Urcite ja, zkuseni obchodnici tam vydelaji.
Jinak hodne studuji posledni dobu Joe Rosse a v tom jsem se opravdu nasel. Uplne me prestala bavit cesta neustaleho testovani, radsi sedim neustale vylepeny u trhu a sleduju kdy je na trhu poradek a kdy zmatek. Posledni 2 tydny jedu paper uz s presnejsima pravidlama a za 10 dni jsem mel 9 ziskovych dnu a 1 ztratovy a celkem +- 800 usd na NQ. Jasne je to paper ale uz v tom mam jasne pravidla. Tak budu jeste nejaky cas paperovat a pak az si budu jisty tak pujdu na live.

Tak at se vam vsem dari a piste o obchodech jak se vam povedly... pekny weekend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 roman06:

Myslim ze v tvem pripade se nemusis obhajovat jestli je to paper nebo ne. Uz mas zkusenosti, vis o co de, co a jak se SL, PT, jak s vystupy atd. Obchodovat stylem "Ross" vyzaduje presne to o ce mluvis. Sedet a koukat, az uvidis matrix. Rh,CG,LG, 1-2-3... to vse na tebe musi z toho grafu svitit. Zbytek obchodu uz je na tobe. Kdyz uz jsme u te citelnosti... Ross je pro mne mnohem vic citelnejsi na TFku, resp. TFko je pro mne citelnejsi nez NQ, ale to muze byt diky dvaceti ruznym nastavenim, takze nakonec se to scvrkava stale do toho sameho... Risk/PT a dobry pocit pri obchodovani. Jetli vidis Rh tam nebo onde... on je stejne na obou trzich ;)

Ale ze nam to vcera pekne sklouzlo dolu co ? :) Ja cekal jak se trh rozhodne, jestli jeste zkusi trochu long, nebo se budou vybirat zisky... no a oni to ti "zlati hosi" rozhodli tak nejak sami.


2 hooky:

Jestli se ptas na knihy od Rosse tak si otevri stranky pritele Googla a napis do vyhledavaciho pole Joe Ross. Zbytek uz snad zvladnes ;) Jestli se ptas na "neustale" testovani... tak Ross je o tom, ze to neni ve stylu "zaznamenam 300 obchodu s krizenim A a B, kde hodnota C je tak a tak" a jdu na vec, ale Rosse se musis "naucit" obchodovat. V zacatcich muze mit jeden problem live vyhodnotit proc to ci ono, a zda je to Rh nebo neni a co by se melo stat abych mohl vstoupit. I kdyz se Ross obchoduje na vyssich tf, i tak je to nekdy po certech rychle rozhodovani a k tomu ti backtest moc nepomuze. Musis to nakoukat nazivo, a o tom tu je rec.

Tak at se dari
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
já jsem taky za minulý týden celkem spokojený, z 12 obchodů 8xPT 3xSL a 1 BE. Jinak mám v současné době v podstatě stejný přístup jako roman06 (i když vstupuji jinde a jinak). A zdá se mi, že konečně přestávám šlapat vodu. Ale abych to nezakřiknul:)
Ať se všem daří!
A pište! - už jsem měl o toto super vlákno strach!
P.S. Jo, a taky jsem se přihlásil na opční akademii červnu, tak jako DÚ zatím prozkoumávám platformu TOS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...