Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tomassino:

staci zadat do googlu Market profile. Vypadne ti i kniha v cestine na konkurecnim serveru. Ja si ji pred vanoci objednal, ale ani nadvakrat mi ji nebyli schopni dodat, tak jsem si radsi postahoval veci v Aj zadarmo.
Napr. na strankach CME je do uvodu informaci dost:

www.cmegroup.com/education/interactive/marketprofile/

Pod zalozkou Resources/Educational Offerings je volne ke stazeni Marketprofile Handbook, ve ktere je tech informaci take vice nez dost.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes bez diskusných príspevkov? Hmmm, tak sa mi vidí že ako prestalo baviť prispievať "otca vlákna" tak to tu trochu pohasína...
Prikladám obrázok troch trhov dnes okolo 5 PM. TF vol 700, ES 2500 tick a YM vol 450. Neviem či je to tá správna " intermarket analýza", každopádne všetky tri trhy zaznamenali down ( short). Červení je EMA 34, zelená prerušovaná EMA 204 a v trhu YM je ešte EMA 102 ( v polovici rozpätia). Ja som neobchodoval, signál 2V bol na trhu YM ale graf bol nad oboma EMA. Ako dnes vy?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MichalMV:

jedu taky FinWin range bary, zatím se střídavými úspěchy. Ty jak vidím obchoduješ FinWin již docela úspěšně, chci se zeptat jakým způsobem řešíš výstupy? Vstupy jsi tady již trochu popsal, to je celkem jasné. Snad Ti nebude vadit něco o tom napsat. já zatím jedu dle MAE MFE analýzy. Myslím ale, že pokud se člověk naučí přizpůsobit momentální volatilitě apod., tak se posune zase dál. Díky předem za případnou odpověď.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

athoos,jistě rád se podělím,používám výstupy Mplay,ale musím sám přiznat,že v malé volatilitě to není nic světoborného.Možná na menších RB to bude vypadat zase jinak,já obchoduji RB1.5.
Už backtestuji RB1,né že bych je chtěl obchodovat,ale spíš to dělám z nudy,sám jsem zvědavý jaké to bude mít výsledky a možná je v budoucnu budu obchodovat ve slabším období,ale je to zatím jen teoretická myšlenka :)
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mno. kdyz tak sleduji trh a premyslim nad nim a zaroven roztestovavam urcite myslenky....

nevsiml si nekdo ze trh takto chopovatet se muze klidne peknou dobu? a trendovy obchodnici ozobou? nebo spis nezkuseni trendovy obchodnici, veskere trendove systemy s vyssim RRR musi selhavat podle me. nadruhou stranu je jasne ze nekdo vydelava :) a nejsou to ti co umi obchodovat v chopu? nenastala chvile kdy je potreba umet obchodovat v chopu a trendove systemy nechat na dobu az se vrati doba pro ne vhodna? - ja osobne jsem videl tak 15% dnu trendovat od ledna,mozna 25% max. mozna prave proto otec vlakna misto prvni korekce atd ustoupil a presel na jiny druh obchodovani, mozna gordon v teto dobe je guru protoze umi v chopu vydelat co mi jini nezkuseni jsem pri nejlepsi ceste trhu stranou...


jen tak premyslim, muzu se plest ale jestli ne...

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj, neni takovy problem porad obchodovat trendove vstupy s RRR 1:2-1:3. Ale je problem mit takovy vstup odobchodovany behem prvni pul hodiny... Ja napriklad ted dodelavam system, se kterym uz jedu sim a live tak druha pulka dubna-zacatek kvetna podle toho, jak budu stihat. A jde to, ale je to uz diskrecni system.. Ono se totiz spis v posledni dobe obchoduje v urcitem range a ne primo v chopu, takze je mozne v nem brat obratove signaly do trendu na vyssim tf. Ale jde samozrejme take o zvoleny tf. Pokud clovek obchoduje treba na RB 150 a range behem prvnich dvou hodin je 500 - 600$, je jasne, ze se s tim da hure pracovat. Ja obchoduju ES na 1 min grafu, se SL a PT urcovanym podle ATR nebo logickych zon. SL 50-75 USD, PT 100-150. Pak pouzivam 15 min tf, ze ktereho beru SR a nektere signaly (123). Az pojedu live, budu davat vstupy, ted jeste nechci, protoze doladuju posledni veci.
At se dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj:
no pravdu máte,to jo.V tomhle období většinou dobře vydělávají scalpeři,ale ostatní taky,záleží jak a co obchoduje.Já jsem třeba za březen lehce přes 1000usd,není to nic moc,ale je alespon zisk.
Rád bych se trošku pozastavil nad tím "přizpůsobováním" situaci,ono je to trošku zrádné,protože zkuste si úpřimně položit otázku-Kdy poznám,že bych měl pozměnit styl a kdy poznám,že už můžu zase zpět použít svůj předchozí systém.Píši to proto,protože se mi už mnohokrát stalo,že když pozměníte systém jako naschvál se trh trochu rozjede a původní systém vygeneruje ziskový obchod.Určitě je to o psychice obchodníka a v důvěře v systém.
Já si v takových situacích velice rád opakuji větu KAŽDÝ SYSTÉM MÁ ZTRÁTOVÁ OBDOBÍ a to mi pomůže vždy překonat horší období,ono být stále stabilní je úkol pro profesionála,není důležité být stále dokonalý.Zase příjde období pro systém kdy začne více vydělávat.
Je to vše o psychice ;)
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...