Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové, tak dnes 1x zisk který začal v 16:59 vstup short na 681,8 profit v19:45 678,6 no přiznám se, že takhle dlouho v obchodě jsem ještě nebyl. Ale před tím jsem měl ještě 1 ztrátu- 90 a jednu pitomou chybu, kdy se mi v hlavě propletli 2 mé systémy a bylo pozdě další ztráta. Tak sice dnes 100 dol zisk, ale zbytečná chyba. Mám smíšené pocity jako když se vám tchýně zabije ve vašem autě :S

V-FREDY

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mcwoj, mohl bys sem hodit screen, jak podle tebe vypada "scalpersky kanal" a na zaklade ceho poznas, ze v nem obchoduji prave scalperi? Pokud jde o congestion nebo prvni pruraz z nejakeho cg nebo tr, tak to pusobeni scalperu, popr. jejich prvni vybirani zisku obcas poznam. Ale scalpersky kanal jsem jeste neslysel.. Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all
a hlavne gold membrum
chvilkama me pripada ze jste LIVE snad nikdy neobchodovali ale nechci se vas dotknout , nebot se ptate na uplne nesmysly nebo naopak na uplne zaklady... a nikdo z vas neprobira situace ktere ho mohou posunout k profitum
add1) ano scalpersky kanal existuje a je jich nekolik a na kazdem trhu je jinak siroky a i jinak se tvori....jinak na Fdaxu, jinak na FGBL, jinak na TFku...atd a je nutne to nastudovat , vyhodnotit a rozhodnout se kdy toho vyuzit a kdy stat mimo
add2) netusim proc zde kladete otaky typu " uplne sklamal vstup" vzdyt vas to nikam neposune, ami toho conapsal tuto hloupou otazku, ani toho kdo to takto zverejnil, nebot posun je jen v tom kdyz autor napise pr: muj vstup uplne sklamal nebot jsem se nesoustredil a mel jine starosti... a zapise si to do emocniho deniku a vyvodi zavery, nebo kdyz napise: vstup uplne sklamal a sli hned proti me nebot jsem prehledl stredne dobou S/R uroven a nalitnul jsem skalperum a vyfoti si to a da do deniku jako hypertext a za 2-3 dny si tu situaci prehraje v replay a zkusi ten den zobchodovat lepe...
add3) v kanale kde jsou same protismerne candels profici urcite neobchoduji a tak uz nam zbyvaji jen amateri=ovce a stado a na ne nasazeni profici scalperi

at se vam dari a opravdu se nad sebou zamyslete pokud se chcete jako gold membri posunout dale a nebyt pro novacky jen "plkajici" masou
zverejnujte svoje systemy, MM, vzory chovani, RRR, screeny s popisky nebo predikce, nejlepsi patterny co vam nejlepe funguji a proc funguji atd...at si muze novacek udelat solidni obrazek co vsechno ho ceka se naucit aby dosel k cili
at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordon:
Ahoj a diky za ten tvuj posledni screen. Zase trochu novy impuls pro me. To s tou predikci na vetsim TF.
Muj system je prave zalozen na odrazu od S/R urovni, ale kolikrat ani zpetny odraz od S/R neprijde. Kdyz pises, ze pullback nebyl, tak jsi tomu taky nalozil. Do jakeho momentu cekas na pullback a pak uz vis, ze asi neprijde?
At se dari
H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordone, ja se ptal uplne vazne, nevim, jak vypada scalpersky kanal. Muzes sem klidne hodit nejaky screen, abych to poznal? Vzdyz kolikrat se utvori pouze maly denni range a obchoduje se v jeho mantinelech, to mi jako scalpersky kanal ale neprijde. Jenom nevim, jak si vubec takovy kanal predstavit. Pokud sem hodis nejake screeny z TF, ja si to potom projedu na ES, kde si ale myslim, ze je to zkratka congestion. Ale treba ne. diky
Jinak myslim, ze rypnuti na spojeni uplne selhal vstup neni tak od veci, jelikoz to vypada jako nejake honeni bezztratoveho systemu. Tak proc na to takhle neupozornit. Screeny davat budu, ale az najedu opet live, z dema to podle me nema zadny smysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 All a hlavne jednomu gold membrovi :

No vis to mas tak. Jednak zadnej ucenej z nebe nespadl, nikdo nevi vsechno a za optani nic nedam. Od toho tu ta diskuze je. Takze doufam ze jako majitel jenom peti hvezdicek se snad muzu pripojit k Pavlovi a polozit tu samou otazku pro Mcwoje, jak urcuje scalpersky kanal, jak podle nej vypada a jestli hodi nejakej screen. Kdybych vlezl do vlakna o fibonaccim a zacal se tam na neco ptat, tak si reknou ze si z nich asi delam srandu. A vidis, nevim o fibo vubec nic, ani o bollinger bands a ziju. Stejne tak nevim cemu kdo rika scalpersky kanal, protoze tento termin neznam a nepouzivam ho. Ja urcuji vstupy jinak, nicmene mne to zajima, tak se na to muzu zeptat ne ? (mluvim obecne o vsech...)

Kazdopadne mi to nezabranilo v tom, vyrobit vcera 12 obchodu, s celkovym ziskem 539/kontrak na NQ, aniz bych se nervoval na TFku, a nepotrebuju k tomu zadny skalpersky kanal, ale to neznamena ze se na nej nemuze nikdo kdo ma vic jak tri hvezdy zeptat ne ?

Takze bez podobnych kritik by to bylo imho lepsi.

Kdyz se napr. nekdo po ctyrech dnech zepta jestli "neni neco jinak" a pritom v americe maji uz hejbnuty s casem, nebo kdyz nekdo nevi kdy se roluje, tak mu taky hned nikdo nespila ze nepolozil otazku na "urovni".... muze byt clovek ktery jede jen demo, nebo ma jenom zajem o trhy a nesleduje vsechny detaily apod. At se kazdej pta na co chce, cemu nerozumi a cemu rozumet chce ne ?

Tak abych to uzavrel... mne ten skalpersky kanal taky zajima... ;)

Rob

ps.: Schvalne vyvazuji "skalp a scalp" protoze je v tom nejednotnost, kazdopadne "zklamat" se nepise se "s". ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gordon:
já jsem třeba úplný začátečník v live obchodování. Dost lidí tady obdivuje tvoje screeny, já se ale musím přiznat že tvůj systém obchodování jsem zatím příliš nepochopil. Je mi jasný přístup např. Jenala a jeho příspěvky mně vždy v něčem posunou. Také ze screenů např. Gladiátora lze pochopit jeho PA přístup, přestože já se věnuji FinWinu. Pravděpodobně je tvůj přístup již příliš vzdálen mé úrovni a zatím je to pro mne příliš složité. Každopádně mi z tvých posledních příspěvků není úplně jasný tvůj systém vstupů ani jakým způsobem děláš např. position sizing. Prostě zatímco já sedím dole na zemi, ty už seš někde na Marsu :-). Chtěl bych se jen trošku zastat těch co tady dávají ty "stupidní" dotazy, protože k nim také patřím. Za tip kde se dá něco nastudovat ohledně skalperských kanálů budu každopádně také vděčný. Prozatím zkusím strejdu googla.
Měj se, ať ti to šlape.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přikládám svůj luxusní sim obchod. Omlouvám se, že až ted ukazuji co se odehrálo 31.3, ale dostávám data trhu až další den ráno a do toho ještě velmi tvrdě pracuji. Takže jsem až dnes ráno vyhodnocoval svoje obchody z 31.3. a 1.4. Zcela mechanický obchod. Odraz od PRM kanálu (od 20:00 do 15:30) na RB10. Dostávám sice jenom 5 signálů měsíčně, ale mám 48% úspěšnost při RRR 1:2,5.

12898

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Rob99:

Jak Fibonaciho tak Bollinger Bands bych si jako trader urcite nastudoval. Neni treba pouzivat, ale vedet jak funguji muze byt nekdy vyhoda. Obe techniky urcuji docela presne S/R urovne a hlavne odrazy od nich. Je na nich postavena spousta velmi profitabilnich systemu.

Napriklad vcera bylo mozne na trhu TF/5RB/ realizovat ihned po otevreni zisk 250us a to pomoci FIB.

Nechci poucovat, ale mrknul bych na to, nemusi na tom byt hned postaveny system, ale pro cteni trhu jsou obe techniky velmi funkcni pomoc.

P.S.
Kdo pouzivate RB grafy tak u BBands je treba nastavit Length na hodnotu 20, jinak je kanal prilis uzky a nic z toho nevyctete.

At se dari focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 focus :

Jasne, tak vim o co jde, ja to uvedl spis jako ilustracni priklad, ale neznam detaily, to je pravda. Mozna je to tim ze kdyz jsem se rozhodl treba Fibo nastudovat ve stylu "abych vedel vo co gou"... tak to bylo jeste "za mlada" a z tech posloupnosti atd. se mi zjezily chlupy na zadech a sel se venovat necemu min vedeckemu. No a vidis, dnes pullback, retracement apod. bezne pouzivam a nevzpomenu si ze nekdo tomu rika Fibo.

A klidne poucuj, od tebe snesu vsechno ;)

Mej se
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak to zkusim jeste jednou:

mcwoj:

mohl bys mi vysvetlit, co minis pod tim zklamal vstup?
Ja to zkusim vysvetlit, jak to myslim. Je to normalni otazka, ja mam nastaveno mysleni dost mechanicky, takze pokud mam vstup, tak ma urcitou pravdepodobnost z backtestu, vidim ho vezmu ho a pak zapisu vysledek. A vubec neresim, jestli je to ztrata o 1 tick nebo zisk o 1 tick anebo po mem vystupu trh udelal treba jeste 1000 USD. A pokud se realne obchodovani drzi v mantinelech backtestu a je vse OK. A pokud se zacne odchylovat a pak je potreba neco resit a to bych chapal jako ze strategie ma ted vyjimecne obdobi. Mozna je to slovickareni, ale podle mne vstup nikdy zklamat nemuze, to spis selze sam trader a nebo jeho nastaveni MM. Vstup sam je nezbytna slozka OS a bez nej obchodovat nejde, ale o vysledku obchodu rozhoduje, co se stane po vstupu a to ty sam nikdy nemuzes ovlivnit, at se snazis predvidat sebelepe. Jedine co muzes, je reagovat na to co se deje presne podle OS.
Takze ma otazka byla motivovana snahou zjistit, co tim myslis, protoze z toho co si napsal si myslim, ze problem bude spise ve spatne nastavenem mysleni a kladeni moc velkeho durazu na jeden obchod, nez v samotnem vstupu nebo systemu, ale nevim. Tak pokud to budes chtit rozebirat, muzu pomoci svym pohledem na vec.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99: diky za predstaveni tveho "mikro" systemu. Zacal jsem to vcera praktikovat na posledni hodine na Russellu a vysel z toho pekny obchod. Sice jenom jeden, do 12ti mam jeste daleko, ale v tu posledni hodinu uz se toho moc nahonit neda a me to tak i vyhovuje. Ale jednoducha myslenka, kterou staci jenom vzit a zacit aplikovat do praxe. Jenom jsem se vcera citil trosku nesvuj, ze obchoduji bez backtestu, ale byla tam formace, ktera primo byla do oci, tak jsem ji vzal. Vice viz screen. Lada

12900

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...