Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Rob99

v pohode, ja jsem ten prispevek proletel rychlosti blesku a proto ta reakce ...... na druhou stranu ver tomu ze tyhle prispevky cte hodne lidi pod ruznym druhem stresu nebo tlaku a tak si nekteri muzou dekodovat prispevky z ruznych pohledu.

No snad to tak neni ..... :)

-----------------------------------------


Jinak pro nas to zatim vypada bez vstupu ......

at se dari focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99: focus: Mne taky nedoslo, ze jde o vtip. Ale pak jsem si vzpomnel na to porekadlo, ze kdyz se verejne rika, ze je potreba jit short, pak je nejvyssi cas jit long. A paradoxne chvilicku na to jsem byl na NQ long s PT na Ema204 (na zaklade platneho signalu finwinu), ktereho pozice dosahla a potenial byl jeste vyssi. Vyvolalo to u me ''usmev na rtech'' :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pánové,

možná se to sem úplně nehodí, ale v příslušném vlákně jsem nedostal odpověď, proto se obracím na Vás zasvěcené, potřebuji poradit, když mám indikátor ATR a chci ho použít k otestování výstupů a je např. na hodnotě. 1,55 a koef. mám třeba 20, tak výstup počítáte jako 1,55*20 nebo 55*20, nebo ještě jinak? jde mi o to jak se to počítá.

Děkuji a pěkný den Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klepíno:

obecně dává smysl 1,55*20, protože jak bys rozlišil při 55, třeba úrovně ATR 2,55 a 1,55. To by ti obě daly stejní profit target, i když logicky je to nesmysl.
Ale způsob násobení si musíš určit sám. Např. na začátek si určit, jestli to budeš počítat v ticích nebo v penězích. Dále si udělat např. škálu četností MFE nebo MAE při různých úrovních ATR, vybrat optimální hodnoty a podle toho stanovit přepočítavací koeficient.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:
díky za vysvětlení, ale úplně nerozumím "Dále si udělat např. škálu četností MFE nebo MAE při různých úrovních ATR, vybrat optimální hodnoty a podle toho stanovit přepočítavací koeficient." Chtěl jsem to udělat tak, že mám backtest, u každého obchodu zapíšu hodnotu ATR a stanovím si např 5 koeficientů např. 10,15,20 atd., každým koef. vynásobím a u kterého mi vyjde nejlepší křivka, ten použiji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klepíno:

používáš ATR pro stanovení PT? Pokud ano, tak to že si vynásobíš ATR nějakým koeficientem ti nezaručí, že dosáhneš na daný PT nebo ne. Večer jsem můžu hodit nějaký screen, jak jsem to v backtestu přepočítával, pokud bys chtěl. Já moc nerozumím tomu, jak to chceš dělat, respektive jak to ATR používáš.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mcwoj: do budoucna se taky musím naučit takhle zacházet se dvěma kontrakty - dvěma PT. Např. dneska (i včera) by se vyplatil jeden výstup na malém PT a druhý trailovat např podle PSAR - potenciál dnes byl až 500USD! To ale nespěchá, spíš až za pár týdnů/měsíců. Je někde šikovný návod - předpokládám v nápovědě NT?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peepo

nevim zda te chapu spatne nebo me neco unika. myslis navod jak trailovat podle PSAR ? pohledal bych radeji myslenky tohoto typu tady na foru, myslim ze MNovak tady aplikuje PSAR a jeste vic lidi tak pohledej a najdes, ja mam radsi trailovani podle swingu a ,,dychani,, trhu a na to navod neni spis je a ten zni hledet a hledet a citit. jinak popremyslej nad velikosti uctu, nad riskem na obchod, nad svym trhem, pro me bylo velike osvobozeni kdyz jsem zmenil myslenik a misto jednoho SL 3B, mam nyni na 2kontr. sl1,5, jenze za cenu nizsiho timeframu a techniky obtiznejsi,jeste vice diskrecnejsi,ale zase muzu si dovolit Jak pises jeden PT pokryvaci, a druhym se snazit trailovat a hlavne ucit se trailovat. nejsem zkuseny prilis takze si moc nedovolim ti radit to pouzivat, chce to svuj mozek a svoje potreby... a pamatuj vse pro ma i sve proti. - nejdulezitejsi je MYSLET na RISK,a kdyz uz neni tak muzes trailovat. zni to banalne ale nic jinsiho v tradingu nezbyva.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...