Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

takze pro vsechy : velice se omlouvam ,bylo ode me nezopovedne tady placat o necem nad cim jen uvazuji a co jsem si SIM zkousel na NQ, live uz nejaky za sebou mam asi rocni, a jsem ZACATECNIK - od toho se mohla odvijet debata a ktomu davat vahu mojich prispevku. jeste jednou omlouvam se za rozproudeni krve. navic jsem to chtel pojmout jen jako myslenky nebo uvahy a ne ze je to funkni system, ktery ani nemam nabacktestovany... tak jsem cekal prispevky spis typu ze je to dobra,spatna myslenka ,a sve nazory nez pokusy snazit se me nachytat . prilozim screen a k nemu popis: 1. obchod - pokus o ,,chytnuti,, high a na rameni limitem jit sell, nevysel sl, - 3B 2.obchod - odraz od SR,maly SL, prvním kontr. pokryt ztratu a navíc na SR PT, druhy ještě o 2 body vys je tam další SR - PT 6b 3.obchod - prorazeni SR vstup za limit se slevou skalperi pekne vyplnili ,1.pt na 2 b druhy na logickou SR - nedosel na tick, tak jsem pritahl Be,to me vyzoblo v malem plusu 0.75 a pak po dvou korekcich dojelo,ale nemel jsem nervy ani risk - pt 2.75b 4.obchod - pruraz,narust volume, vstup za limit,vyplnen, 1 pt na 2b druhy na logickou sr, a trochu nad ni aby byla vetsi jistota. - 5B celkem -+ 206usd,2kontr. - jje v tom trochu zmatek - ninja taky neni uplne nej ke skaleperskemu kanalu - modre vyznacenem ja tam vidim dva - mezi hlavnima SR - 72-77, ta uvnitr je pomocna, ten prolomili a chvilku ho delali(zaroven je to swing) mezi 71-68, a potom pospadli az na moji zakreslenou SR pro umisteni PT,dale jsem to nesledoval. nazval jsem to sk.kanalem svymy slovy nevim zda neco takove existuje v knihach. nekdo to muze videt jako chop, ale hlavne ten prvni kanal byl rizeny skalp, potom mooozna swing do downtrendu,taky jsem chtel zobchodovat jen pruraz ne uvnitr. a k reakcim, upozornuji novacky,je to jen myslenka,treba spatna,ale moje,neni to zatim funkcni ozkouseny LIVE system,takze nechytat se, vlozim to jsem s popisem jen kdyz uz jsem udelal rozruch tak at Vam to ukazi a az ted me muzute sepsat, rikam moje chyba,trochu bezohledna, jdu si sve myslenky otestovat potom live a az potom prijdu s vysledkama. ps : zklamal vstup - u me se rovna tim ze jsem sel na hlava ramenomna rameni limit sell a ten zklamal jakoze jsem sel ucelne pro HAS akorat se otocital tak jakoze zklamal,blbe slovo mejte se Radek

12901

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 yax :

No bezva. Nemusis mit obavy ze nemas natestovano. Z pohledu techto mini vstupu na mini je to bez problemu (1-2 kontrakty) Vic se neda, resp. uz je to dal a o necem jinem, to uz k tomuto nepatri. Jeste taky dovysvetlim :) , at se muzem venovat Mcwojovym myslenkam. Pro TFko mam "utocnou" strategii - rikam tomu "System BOL - BreakOfLedge", ktery se ted temer neda obchodovat, protoze po tech tydnech a tydnech kdy slo vsechno long TFko vypustilo paru a prevaluje se na miste. Pro NQ mam "defenzivni" strategii "Snake - jdi za hlavou hada", kde muzu mit vic obchodu (hlavne co jsem ted vyjednal mensi komise) ;), dosahuji temer nulovych ztrat a je to pomerne bezpecna strategie. Nevyhoda je, ze se nad cca 5-6 kontrakt na NQ neda obchodovat. Ale jako chvilkova nahrada za TFko je to good. Jinak zkouset si PA resp. Rosse na malych a rychlych tf na TF je ted idealni. (Mluvim vsechno k lidem kteri uz maji neco za sebou... aby se toho nechytl nekdo zacinajici)

Uz mizim, tak pekne Velikonoce ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
myslím, že "jádro pudla" je v názvosloví, to čemu Mcwoj a nejspíš i Gordon říkají skalperské kanály, tak pro jiné bude congestion, pro někoho zase akumulace/distribuce nebo shluk úseček atd, ale pořád to je to samý, tj ukončení trendu, který po konsolidaci bude buď pokračovat nebo se otočí .. toť dle mého vše :)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To gordon:

K tomu screenu "TF sladeni". To ze na te urovni 681 budou pozicni to se urcite dalo predikovat, ale jestli tam bude vice SL (tech pozicnich co jsou v longu a posunuli pod posledni low v long trendu) a nebo tech co si z nejakeho duvodu rekli, ze uz je na case short a dali tam "cekacky" do shortu, to az tak jasne neni. Docela casto je prave toto situace pro "profesionaly", kteri si reknou, ze by tam mohlo byt spoustu SL a posunou trh z toho horniho CG dolu pod uroven 681, kde si namasti kapsy protoze jsou okamzite venku. A nebo mas nejakou fintu jak to rozlisit?

Mej se.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mcwoj:

nemas se za co omlouvat, jenom si napsal svuj nazor, tady se neni za co stydet. Proc ja jsem slovickaril s tim "zklamal". Ja za tim vidim zatim spatne nastavene mysleni. Kazdy vstup proste nemuze vyjit, takze na to je nejlepsi nehodnotit po jednom obchode, ale nejdrive po tydnu, nejlepe po mesici. Uplne zapomenout na penize, to te jenom nuti hledat obchody, tam kde nejsou.

A to ze se tady vetsinou ukazuji ziskove screeny je pochopitelne a vypada to dobre, ale to proste neni realita (mimo letitych traderu). Navic proc delas tolik obchodu? Hned treba ten prvni, tam to HaS fakt neni videt, pockej si az te ta formace bude "bit do oci". Jako napriklad ty tvoje posledni 2 obchody. To jsou jasne situace, kterou jsou krasne videt. Prvni je korekce s odrazem od low predchoziho DT. A druha je pruraz "scalperskeho kanalu" nebo CG, ktere ma opet horni hranu s odrazem od low prechoziho swingu. A mas 2 moznosti jak to obchodovat: 1. cekat az na pruraz nebo 2. nastupovat uz v korekci, 1. kontrakt davat na low korekce a druhy posunovat treba po korekcich. Ale i tyhle krasne situace vyjdou napr. v 50ti procentech pripadu, ale na tom uz se da slusne vydelat.
Jo a jeste k tomu druhemu obchodu, ten taky klidne muzes vynechat. Sice je to odraz od S/R, trh se ti klidne mohl od tve dalsi S/R odrazit zpet, takze tam nebyl moc prostor. Naproti tomu se podivej na tvuj 3. a 4. obchod. Tam ty vrcholy swingu maji krasnou podporu na tick presne od prechozich swingu, a navic ma trh dost prostoru smerem dolu, nic ho tam nebrzdi.

Takze nedelej pokusy, ber jenom jasne situace. Sice ubyde obchodu, ale vysledky se urcite zlepsi.

Tak hodne zdaru, Lada

P.S. jeste jsem zapomnel. A takhle mas jednoduchy system a nemusis sledovat nic okolo. Zadne vyssi TF, zadne predikovani atd. Staci jenom trochu pocitat, napr. 1 az 2 vstupy, uspesnost, RRR a kolik to da za mesic. Pri techto peknych situacich to urcite nebude prodelecne a clovek se nemusi stresovat. Cim mene vstupu, tim mene emoci a tim klidnejsi obchodovani. A cim klidnejsi obchodovani, tim drive se to clovek nauci. A o to by melo v zacatku ji predevsim. Neztracet zbytecnymi chybami a naucit se obchodovat podle pravidel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lado,

dekuji za shrnuti,naprosty souhlas, mam pred sebou kus prace - psychologie ,MM, sepsat plan otestovany. prvni vstup jasne trochu jsem neveril ze trh pojede dal a uz se zachopovati(malo kdy se hybe do reportu posledni dobou) druhy byl odraz od SR a mozne zoobchodovani uvnitr Congestion, chapu jsem zacatecni a vypada to jako bych chtel byt profi scalper. proto si uvedomuji dve veci - muzu vstupovat odrazy od SR(i uvnitr kanalu s dobrym MM a klidnym bezemocnim obchodovanim) a nebo prurazy Congestion, to jsou dva zpusoby, neni jen zpusob prurazy, jsou i odrazy. proto jsem chtel demontrovat vsechny typy. opakuji jen pro ukazku live se takto nechystam dokud to nebudu mit podchycene. ale tva reakce je pochopitelna ,poucna a dekuji za ni


Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem.

Mám dotaz na všechny kteří řešili, nebo řeší obdobnou věc.

Používám SL 1tick pod swing u trendových patternů a 1tick pod svíčku u protitrendových. Obchoduji TF 3min. systém založený na Finwinu. Používal jsem target 500 $ a SL mi vycházel v průměru 160-170 $ tzn. RRR 1:3. Vezmu.li únor kdy jsem obchodoval live tak výsledek skončil po 23 obchodech na +30 $ z toho 19 ztrát a 4 zisky. ztráty byly v průměru cca 100 $ což vycházelo v průměru příjemně méně vzhledem k nižší volatilitě ovšem PT jsem se dočkal zřídkakdy což naopak moc příjemné není :-(
Začínám nyní testovat myšlenku s tzn. fixním PT dle aktuální výše SL ( např. daný obchod my umožní SL 80 $ tak PT dám 240 $ s RRR 1:3 ). Dává mi to logiku že při nižší volatilitě mám nížší SL a tudíž i nižší PT.

Má někdo s podobnou úvahou nějakou zkušenost, případně obchodní výsledky.

Díky Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abrams
z toho si nic nerob mne sa to stalo na velku noc lebo som bol v tom ze ked je u nas sviatok tak samozrejme aj v usa a isiel by som long :D

a inac uz viem cim budem ked budem velky :D budem radit tomu kto bude chciet dosiahnut SL. :DD ja se taky picnu... dnes iba - 10 takze to neni az take zle.

nech sa dari dalej..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem, tuto diskuzi sleduji denně, ale od příspěvků jsem si dal pauzu. Abyste si nemysleli, že jsem to vzdal, tak zkusím napsat, čím se teď zabývám. Po loňských úvodních pokusech s Finwinem na TF jsem začátkem roku jel live zde diskutovaný systém založený na breaku 1sw na FDAXu a TF. Po velkém DD jsem ho taky zastavil a přemýšlel, jak dál. Vzal jsem to z druhého konce - od money managementu. A taky jsem si řekl, že musím brát to, co trh každý den nabízí a nečekat na nějaké skvělé pohyby (trendy, volatilita apod.). Nezapírám, že mně inspirovala a správně nakopla spousta příspěvků a reakcí zde (díky za ně všem - třeba i atlasovi:)). Zůstal jsem věrný TF a dal jsem si nízký risk (60USD) s tím, že mi stačí i malý zisk (třeba i jen 70USD), ale zato často (WIN% 55-60%) a postupně budu zvětšovat RRR. Můžu teď brát více obchodů denně (2-4 vstupy) a je to celkově příjemnější na psychiku. Každý den se nějaká příležitost k obchodu najde a i když třeba nemůžu z pracovních důvodů některý den obchodovat, tak mi to tolik nevadí jako dřív (dříve jsem totiž často propásnul PT na který jsem dlouho čekal a to mně frustrovalo). Vstupuji na základě VSA (viz jiné vlákno zde na finančníkovi) zkombinované s CCI. Backtest jsem provedl jen zběžně, tam jsou signály krásně vidět a vše vypadá skvěle. Horší je to ale v reálu (vstupuji na 1 min grafu). Proto jsem se věnoval (a stále věnuji) mnohem více papertradingu. Každodenním tréninkem se postupně zlepšuji, ale ještě to není ono. Někdy je taky těžké přestat obchodovat podle pravidel (po úspěšných i neúspěšných sériích). Taky sbírám postupně data pro MFE analýzu a vypadá to, že třeba budu moci trochu to nízké RRR vylepšit. Pro ilustraci přikládám dnešní screen - 2xPT, ale neberte to prosím jako hotový profitabilní systém, spíš jako takovou myšlenku. Díky za diskuzi a držím palce všem - ať se daří!!

12971

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim.. no dnes to bol z mojho pohladu ukazkovy chop. nedalo sa suvisle nejako zarobit. cakal na short pri high dna. ale moc toho tam nebolo. TF s NQ vytvaral celkom dobru divergenciu na short ale nebolo sily aby to islo dolu. takze dnes nic.

to peepo : je pravda ze volatilita je nic moc posledne obdobie ale myslim si ze znizenie RRR nie je az taky dobry napad. praveze si myslim ze daju sa chytit celkom lahko SL takze treba mat aspon 1:2, ak ti aj vadi ze je malo pocet moznych vstupov tak s tym si nelam hlavu, to asi kazdeho stve. a len pre uspokojenie psychiky nevyhladavaj obchody kde nie je az take dobre RRR,
ako mas uvedene na screene ze je to profit to je ok. len by ma zaujimalo ak si mal zisk nieco cez 70 usd na obchod tak potom by ma zaujimalo aky si zvolil SL. pri zachovani tvojho RRR dat SL 70 v tychto konkretnych obchodoch je asi nevyhovujuce skor dat sl nad high swingu. a to si vyzadovalo aj 1,5 bodu. ja tiez sa snazim hladat vsetko mozne aby som mal denne aspon 2-3 obchody. ale treba si uvedomit ked to nema silu tak tam radsej ani nelezme.
ja momentalne nemam az tolko volneho casu na backtest ale uvedomil som si ze ist pre profit 350 je dnes velmi tazke.. v tomto obdobi ako sa mi zda trh ponuka tak max od 150 do 200 na PT. to je moj subjektivny nazor.

prajem vela uspechov inac..
peterer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak já se taky přidam do davu. obchoduju papírově YM Vol2000 obchoduju od 15:30 - 18:00 akorát poslední pozici když jde přes 18:00 tak čekam na výstup. Obchoduju krom jiného finwin ( alespoň tak jak ho zanm z knížky a z internetu ) výstupy podle 1-2-3. dneska to bylo dobré bez komisí 235$.

12991

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...