Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj JaroslavVrana,

ja osobne tiež obchodujem na NQ podľa Rossa + Gladiatora vo večerných hodinách. Osobne som sa so zostavením systému trochu natrápil aby mi sedel. Konkrétne obchodujem paterny 1-2-3 a RH za pomoci Bollinger Bands, tak ako to opisuje Ross vo svojej knihe. Používam ešte jedno vylepšenie ku ktorému som sa dohrabal na nete a to je Gimmee bar, pomocou ktorého vstupujem ak sa utvorí Trading range. V prípade záujmu hodím večer nejaký screen do NQ vlákna. Držím vám palce (tu) v ďalších obchodoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, dal jsem dohromady ukrutně jednoduchý mechanický systém, který má ovšem pro mě celkem zajímavé parametry. Je tak jednoduchý, že by tam měl být prostor ke zlepšení. Jenomže ať to vylepšuju jak chci - prostě nic... Přemýšlel jsem, že bych do pravidel zahrnul nějakým způsobem globex nebo high/low dne + nějak vylepšil výstupy, ale už mám z toho backtestu virážku a nemám sílu backtestovat naslepo. Pokud by vás napadlo po čem v backtestu jít, byl bych vděčný... Osobně za edge toho systému považuju, že neobchoduju v inside dnech. Zatím to jedu na paperu a mám trošku obavu aby po přechodu na live nenastal zrovna ten čas kdy systém přestane vydělávat. Myslíte si, že za poslední rok byl trh extrémně vhodný pro takový systém a že bez zapojení nějakého diskréčního prvku je to do budoucna neobchodovatelné? Díky! TF 1min obchoduju jenom první hodinu po otevření max. 2 obchody denně win = 60% RRR = 1,78 DD max. = -788 backtest 06/08 - 08/08 + 01/09 - 04/10

13033

13034

13035

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim vsechny

Dikon:

mel jsem podobnou situaci a gulas v hlave, a po tydnu uvolneni si to vse vracim do hlavy a nabiram obratky. Osobne si sestavuji jednoduchy plan(hlavne vstup). vstup co nejjednodussi zalozeni na vycerpani trhu u S/R a podporenim ,,paternu,, 2brev,2bottom, od Rosse si beru myslenky co delat po vstupu, vicemene fylosofie platnosti daneho obchodu a s tim i co nejmensi SL. jinak dalsi kategorie je MM,na tom pracuji osobne - propocty,uvahy o sve povaze. na vstup ma mnoho faktoru veci ktere se strasne blbe zohlednuji v testu - rychlost svicek,volume jak klesa roste(behem svicky),rychlost odrazeni od urovne, proto to beru typu ala Ross - replay,paper,live presne dane veci dle planu. hlavni pro me je se zamerit na odpovedi od trhu a naslednem jednani co s kontraktama. Takze postupne se prokousavam jednotlivymi kategoriemi podle priorit - MM+vystupy,SL, vstup. az budu mit nejake Live vysledky hodim pro nazornost. jinak vidim ze posledni dobou se tu myslenky pohly smerem dopredu - resi se tu MM, ross je taky uplne jiny typ obchodovani, tak jsem strasne vdecny tady za to vlakno.

mejte se

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, tak dneska to byl akorat den kdy pred otevrenim jsem vubec nevedel co budu delat a navic je tam v 17:00 Bernanke tak myslim ze se ani nic nestane, tak bez obchodu koncim uz... Zitra je taky den :)

Dikon diky za podporu, to co zazivas to je porad dokola nadseni strida frustrace je to proste tezke no... ale zalezi na tobe kolikrat vstanes a budes bojovat nez dosahnes cile... takze makej dal a at se dari !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 roman06:

"jsem vubec nevedel co budu delat..."

Ty ses teda pripad :) Tak mas otestovany OP nebo ne ? Radsi si to jeste poradne zkontroluj... Rozeber jednotlive paterny, jejich ucinost, atd. Na jakem tf obchodujes ? Nejaky RB ? On totiz Ross a RB se nemaji moc radi. RB ti odfiltruje spoustu informaci...

Btw: Mel si tam pekny DT na 2022 s potencialem do shortu az na premarket low... (coz se pred chvili koneckoncu stalo...) SL 60 pri premarket high 2024.25 by bohate podrzel. Ukazkovy obchod s dobrym RRR. (Dobre to uvidis, kdyz si NQ prepnes na vol400)

Ale i TFko je dneska celkem divoky, takze jsem pobral jen 120 za ruzny BE a taky koncim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sydney22:

Pěkný jednoduchý systém, moc se mi líbí. Sám jedu live teprve krátce a jsem mírně v mínusu. Pokud máte natestováno i papertrading, jděte do toho, nebojte se toho. Live obchodování přinese věci, které člověku při backtestech a papertradu nedošly. Je to prostě potřeba. Samozřejmě můžu psát co chci, když nevydělávám jsou to jen řečičky :-) Ale tohle si zatím myslím. Něco jsem si natestoval a pak v reálu zjistil, že to neunesu psychicky, tak testuju dál a měním systém za chodu. Bez live obchodování bych tohle nikdy nezjistil.

Obchoduji Gold a taky si všímám víc dnů, kdy došlo k protnutí high/low premarketu, tj. nejde o "kanálový" den.

Osobně bych se být Vámi zaměřil na výstupy. Tj. zkusit vystupovat pomocí indikátoru nebo u high/low dne apod. Nicméně já si natestoval víc typů výstupů ale pak live jsem zjistil, že nejsem schopen za chodu obchod regulovat. Takže jsem zůstal u klasického SL/PT. Tohle je třeba věc, kterou člověk v backtestu nebo na paperu nezjistí - jaký výstup je pro něj vhodný psychicky. Já když si dám do plánu regulaci obchodu za chodu, pak po pár ztrátách mám nervy v kýblu a začnu se SL a PT hýbat pomalu po každém ticku. Prostě to nesnesu, musím si nastavit PT/SL a hotovo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Rob no asi jsem to napsal blbe :D Proste kazdy den pred openem si zakreslim hranice - premarket a high a low predeslych dni ktere do dneska muzou promluvit a dneska tam byl hrozny zmatek vseho a vetsinou hledam obchod az pote co vyjede z premarketu coz dnes se ani nestalo a takovy DT neobchoduju, hledam ciste jenom prurazy pro par bodu zisku ... Staci mne skoncit kazdy den 50 usd plus a takto se budu snazit obchodovat.. Timeframe jedu 5 minut normalne a sleduju pri tom jenom volume a vyssi tf (10 min, 60 min + ESko jenom tak pro informaci). Testy nemam to ani nejde testnout... psal jsem ze jdu live ale jestli uvidim v necem problem tak ihned prestanu a uvidim.

No nemusime o tom ted rozmlouvat ... za par dni uvidis co delam, ale diky za komentar :) mej se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...