Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

vyky,děkuji přišlo mi správné tu jednoduchost připomenout,člověk je tvor zapomínající :)

mcwoj,samozdřejmě i vy máte pravdu,každý obchoduje jinak a jiným způsobem,já jsem nepsal,že takto nejde obchodovat,jsou určitě způsoby kdy je dobré toto sledovat,ale nic pro začínajícího obchodníka,většina lidí není geniálních(já taky nejsem) a většinou toto nestihnou vše vyhodnocovat a na základě toho dělat obchodní rozhodnutí.Já jsem jen jiný v tom,že jsem si to přiznal,hodně lidí si lže a jejich ego jim nedovolí přiznat si,že složitý systém nezvládnou.
Hodně štěstí všem.
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Athoos:

hlavni je KONCENTRACE na tvuj OP v prubehu danneho casoveho useku. Proto je take jednodussi obchodovat od 15.3o do 18.oo nez cely den. Kazdy trader by si mel vytvorit vlastni ritual a ten pravidelne absolovovat pred otevrenim trhu. Myslim dokonce za vetsinou si traderi vytvori ritualy, otazkou zustava jak dlouho je dokazi pouzivat. Tyden, 2tydny nebo mesic? Co potom? Zacnou si hledat jine cinnosti typu Inet a spol., protoze mysli ze je to stejne k nicemu. Nekoncentrovana mysl je velke nebezpeci v tradingu. Pokud se nesoustredime na jednu vec, ale dovolime nasi mysli resit dalsi ukoly v prubehu obchodovani, potom neni divu ze nejsme schopni akceptovat treba ztratu nebo nenaplneny PT. Proc? Protoze tato ztrata nebo nenaplneny PT jsou pouze dilci /a to jeste neprijemnou/ soucasti naseho aktualniho mimo tradingoveho uvazovani a pokud je ma mozek v tomto stavu nejak logicky zaradit a vyhodnotit, tak je v dane chvili a v danem rozpolozeni zacne porovnavat a radit mezi dalsi myslenkove pochody a procesy. Vysledkem je ze jim priradi prumernou dulezitost, tak jako jsou prumerne dulezite veci n aktere zrovna myslime. Kdyz chceme neco OPRAVDU PECLIVE udelat nebo vytvorit /treba vymalovat detem pokojik/, tak se musime alespon kratce KONCENTROVAT na danou vec, aby dopadla co nejlepe a mohli jsme tak sklidit pochvalu na kterou tolik vsichni cekame. Zde se koncentrujeme bez problemu , protoze to neni denni rutina.

Je tezke byt denne koncentrovany na trading 2 hodiny a myslet pouze na OP, ale bohuzel bez tehle dovednosti to jde v tradingu velmi ztezka.

Napsal jsem svuj nazor na vec tak jak to citim ja.

mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abrams:
ano TF a obchoduji pořád stejně :) výstupy mplay,vše stejně,dokonce ted mám docela ziskové období.
Jestli se můžu zeptat,zalíbil se vám finwin?Vím,že jsme si už párkrát psali na můj styl,tak jestli vám něco z mých "myšlenek" pomohlo nebo posunulo vpřed?

zdq,ano kazdý máme svou představu o profitabilním tradingu,to je nepopiratelná pravda,já bych spíš napsal místo ignorování dění na trhu spíš ignorování risku.Určitě je důležité umět poznat chop,to je podle mě jediná důležitá věc,která může tradera zničit(pokud samozdřejmě není scalper) :)Ostatní dění na trhu je nepředvídatelné.
Mohu se vás zeptat co jste myslel tím "v long rune"trochu jsem to nepochopil :)
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MichalMV, mal som na mysli schopnost prezit v dlhodobom horizonte. Aby si ludia nevysvetlovali jednoduchost ako mechanizaciu a automatizaciu zakladnej technickej analyzy. Lebo prave taki budu najzranitelnejsi voci zmenam na trhu. Trhy sa budu vzdy hybat z bodu A do bodu B, ale bude sa menit volatilita a sposob akym vykonaju pohyb. Faktory ktore to ovplyvnuju su napriklad aktualny ekonomicky cyklus a jeho momentalna faza, rastuci vplyv algoritmickeho tradingu, atd. Ludia ktorych systemy budu zavisle prave na tom AKO sa pohyb uskutocni = budu sa sustredit na svoju kombinaciu sviecok na grafe a indikator, nie na kontext, nebudu zarabat dlho bez ohladu na to co im povie backtest za posledny rok. (Priklad, napr. systemy ako "prva korekcia", "prvy prieraz" z tohto fora a ine.)

Teba sa to asi netyka kedze si napisal ze sledujes diskrecne prvky, len nechcem aby si ini ludia citajuci toto forum mysleli ze veci ako S/R, intermarket, sentiment, auction theory atd. su zbytocne zlozitosti, lebo nie su.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq

mi mluvis z duse, akorat nejsem schopny to takhle pekne pospat srozumitelne jako ty. jde mi o to,co se deje tak napr S prvni korekci, vubec ji nezatracuji, stejne vim,ze kdyby jsme meli chut muzem ji nadale obchodovat, ale s lepsim MM + vypracovanou zkusenosti, to ale jako zacatecnici nemame a tak nam nezbyva nez mit limit pro stop obchodovani teto korekce, vse vypadalo jednoduse prehledne, jednoduchy trading. - pak dojde k tomu tvemu limitnimu stopu obchodovani a ty ani nechapes poradne proc, kde byla chyba - ted zpetne po nejake dobe si to uvedomis,ale az s pokrokem dalsiho studia jinych pristupu a prisunu jinych informaci, u me to byl veliky pokrok ze se celkem detailne zameruji na S/R a chovani u nich v kontextu s volume a tekani svicek. - zni to fylosoficke ale pripada mi to jednoduche - jde uz z vetsi casti o zapojeni kreativismu + ohraniceneho planu . a hlavne citim ze je pro me dulezite pochopit vice trhy, proc co kde, potom uz se lehceji stavy systemy s vetsi logikou( nevstupovat pred hi,lo dnu atd ) druhy zase tyto situace bude mit oblibene,ale dela to s vedomim a vi proc to dela, ja vstupoval podle indikatoru a nevsimal si chovani trhu a neni to dlouhodobe ziskova vec. - vicemene zautomatizovani si veci podle indikatoru.

a pres ruzne pochody i pres slozitosti - tikani svicek, narust volume, odhadovani kdy utoci skalperi a jiny vyckavaji se clovek dopracuje ke svoji automatizaci ale s prihlizeni k temto diskrecnim vecich,ve kterych bude mit zkusenosti.

jiny napise ze zase ke svemu vydelecnemu tradingu toto nepotrebuje. o tom to je a vzdy musi kazdy najit svuj zpusob obzivy a neda se rict co je vlastne spravne ci spatne, samy si to muzem kontrolovat na nasem burzovnim uctu - pak si clovek uvedomi zda teda ma plan dodrzovat a nebo ne.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq,
tak to jo,to s vámi souhlasím vždy je potřeba diskréční nahled.
Když to po sobě čtu tak to vyzní,že jaksi odsuzuji premarket,různé S/R atd,..že "nefungují",tak jsem to samozdřejmě nemyslel,vždy záleží jaký je obchodník a jaký je systém(jak psal Mcwoj),někdo to potřebuje,někdo né.
Myslím že takto je to v pořádku,čistě mechanické věci dlouhodobě fungovat nemusí,chtěl jsem zdůraznit,že také není dobré si věci příliš komplikovat.
Pokud mohu říct za sebe,tak u finwina takové věci obchodník sledovat nemusí(samozdřejmě může) a dá se dlouhodobě vydělávat.Postaveno na rangebarech,ovšem je třeba cit a diskréční pohled,aby jste měli představu,tak když to vezmu mechanicky tzn.všechny signály finwinu,které vygeneruje tak beru asi cca 50-60% z nich.
Nejdůležitější je,že si všichni rozumíme :)
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:) tojo,nakonec zahada vyresena, nevim jestli uz nemate zajem rikat si kazdodenni obchody a nahledy na trh, jestli mam psat nebo tu diskuzi usmernime jinym stylem...

ja dnes jeden obchod, odraz od low pmkt na NQ. s tim, ze by mohli pred dulezitym reportem(2) utvorit skalpersky kanal(muj vymysl,snad uz si rozumime:) ) a nikdo nema posledni dobou chut trh vyhanet jednim smerem/pred reportem/.
vse dle planu , po prvnim obchode stop pro dnesek, ale ze to byl chop.

tak pekny den

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...