Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Roman:

doporucil bych si k tomu pridat uvahy ze trh je masa lidi a takoveto nekdy cukani svicek nejakym smerem znamena ze trh chce jit nekam a je pravdepodobne ze staci pruraz a trh tim smerem opravdu jde - zkratka svicky chapat jako masy ktere se snazi nekam jit aby vydelali - obchoduji podobne myslenky, akorat se soustredim strasne na tikani svicek k mojim SR urovnim,je to narocne na soustredeni a splynuti s trhem a hlavne naladou trhu,proto osobne obchoduji jen do 16:25 protoze vim ze vic ani nevydrzim zacinam byt roztekany a pak uz je to jen technicke obchodovani za co trading neberu

to jen pro ukazku,treba si z toho nevemete nic

focus: otazka co by me napadla je jestli jde z burzy udelat vedu - natestoval jsem si strategii - mam nejake edge - parametry a ted uz staci jen plnit a cekat na dolarky? osobne posledni dobou cim dal vic prichazim na myslenku pohyblivych vystupu podle dychani trhu, cim dal vice do pravidel pridavani diskrecnich veci i kdyz stale v ramci nejakych mantinelu, - to dava rozum trading jako umeni .

zajima me jak na to nahlizis, nebo se mi to zda ze je to vyvoj a nemuzes ucit na zacatku trading ala umeni ale zacatky jsou ale veda a hlavne moc neprodelat?

dik za info
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Radku,

Vystupy budou vzdy hojne diskutovane a je treba jim venovat zvlastni pozornost. Na zacatku bych nic nekomplikoval a stanovil bych si PT. V kazdem pripade bych trading vnimal jako jednoduchou vec, kterou znacne komplikuje lidske mysleni. Delat z nej vedu bych si osobne netroufal. Nyni obchoduji s kolegou velmi jednoduchou strategii a to uspesne. Strategie je zalozena na prurazech vyssich TF, jemne vstupy a casovani na nizsim TF. Vse osobne vidim v jednoduchosti, ale nevylucuji ze je mozne delat trading uplne na jine, mozna vedecke, urovni a profitovat.

mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,,
Focusi, ten príspevok z predchádzajúcej stránky... perfektný.... je to presne tak. Ak aj človák urobí presne čo má, trh ho môže odmeniť bohatým ziskom alebo mu nadelí SL. Potom človek rozmýšľa kde urobil chybu, navyše ak sa vo vlákne objavia príspevky typu... ako to bolo ? dneska musel vydělat snad každej..
Ja som dnes obchodoval paper TF Vol 700 a pre istotu aj paper YM vol 450. Skúšal som trendové pattreny FinWin OV a 2V tak ako sú popísané v druhej knižke PP a TN. Vstupy do trendu - t.j. nad oboma stúpajúcimi EMA
Na TF dva vstupy - 2V o 15:54 742,3 - SL by stačil 100, trh dosiahol 745 - t.j. 270. PT mám nastavený na 300..
Druhý vstup 16:32 2V, to už SL nevydržal.
Na YM sa 2V sa vykreslil 2x na tej istej úrovni 16:53 a 17:03 - trh došplhal k 16 bodom, PT mám 30..
Takže ak by to bolo "naostro" tak bieda..
Pekný zbytok večera

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus.
jestli se můžu přidat a mluvit za sebe,tak kdybych trading nebral úplně jednoduše jako skutečně jednoduchou věc,nejspíš bych nikdy neuspěl.Můj mozek by to nebyl schopen všechno vstřebat a v člověku zavládne pocit,že je trading složitá a komplikovaná věc a jsme vlastně opět u toho "Každý dostane co žádá".
Rád bych ještě vyjádřil jednu věc,tady na finančníku je docela dost diskutujících,kteří se vlastně nevědomky snaží vysvětlit každý pohyb,který trh udělá aniž si to vlastně uvědomí.Z banálního jednoduchého grafu dokáží vykouzlit neuvěřitelně složitou věc s tisíci proměnnýma ze kterých je člověk akorát zmatený,např. "kdo hýbe trhem",různé fondy,makro obchodníci,scalpeři číhající tam či jinde jen aby vás obrali o stop-loss a spousta dalších "důležitých"informací bez kterých "nejde" profitovat.Smutné bohužel je,že právě s takovým přístupem je složité uspět,je to vlastně honění se za svatým grálem.
Já jsem se nikdy o takové věci nezajímal,akorát sleduji kdy vycházi nějaký důležitý report,ale stejně obchoduji podle pravidel.
Samozdřejmě neznamená,že s podobným přístupem nejde profitovat,to jistě ano,ale myslím si že je to zbytečně složitá cesta.
Závěrem,prosím neberte můj příspěvek jako urážku nebo narážku nebo něco podobného,chtěl bych jen vyzdvihnout JEDNODUCHOST,myslím,že je to nejkratší cesta k úspěšnému tradingu.
Mějte se hezky.
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus Napsal:
-------------------------------------------------------
Jeden den nam vymaze
> nasbirane zisky generovane podle planu, nase
> podvedomi nas presvedcuje o zbytecnosti
> obchodovani dle planu kdyz to stejne nefunguje a
> zpusobuje nam to pouze starosti a dusevni bolest.
> Ani
> vysvetleni ze 2 obchody statisticky nic
> neznamenaji ocividne nepomaha. Jak v patek tak
> dnes jsme udelali vse spravne a presto nas ucet
> mirne klesl. Moc tezke na to nemyslet kdyz si
> nemuzete zapsat do analyzi plusove obchody ktere
> byly temer u konce a najednou nemate nic. Pokud
> delame veci spravne v beznem zamestnani tak za to
> dostavame logicky zaplaceno. V tradingu to tak
> neni a je treba si rychle tyhle situace uvedomit.
>
> Osobne si myslim ze zde se lame chleba
> profi/amaterskeho tradingu. Pokud je clovek na
> tyhle situace sam tak je celkem logicke ze muze
> sklamat. Navic si nema komu postezovat, protoze se
> ztratami se nikomu chlubit nebude.

To Focus: jak přesně popsané! Ale jak tu hlavu nastavit aby to chápala a člověk nebyl frustrovaný těmito situacemi? Relaxace? Autosugesce? Elektrošoky? Jednoduché řešení asi neexistuje, asi jak píšeš pracovat na sobě, neustále vyhodnocovat zda člověk jede dle plánu a dát tomu čas až se to usadí? A jaká byla cesta Vás kteří už jste "tam"? Díky za odpovědi. Možná je to pro někoho již triviální, ale taky nemám o těchto věcech s kým "pokecat", v tomto je trading fakt dost osamělá činnost.

Ať se Vám daří.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj MichalMV taky to neber jako narazku jenom se chci zeptat v cem spociva ta jednoduchost kterou obchodujes? Mohl by jsi prosimte popsat jak obchodujes co pritom zohlednujes atd? Tak jak pises ze hodne lidi jde na to moc slozite tak zas na druhou stranu je hodne lidi (hlavne ti uz zkusenejsi) kteri rikaji ze v jednoduchosti je sila. Jenze k te jednoduchosti musis nejdriv dospet nejakou slozitou cestou... Nejak si neumi predstavit ze zacnu s necim jednoduchym a budu vydelavat... Ale pote co projdu velmi tezkou cestou a bude ze me uz ziskovy trader tak pak budu taky rikat ze je to vse jednoduche... chapes ...

ps. jeste jsem si "rypl" do trhu, ale zase na BE, dneska je tam teda dobry bordel... :) radsi uz konec...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak po dlouhé době výborný příspěvek do fóra, který bych dal na úvodní stránku, aby si ho každý "nejen" začínající, přečetl a naučil....díky Michale. Osobně bych k JEDNODUCHOSTI doplnil SAMOSTATNOST

vyky



MichalMV Napsal:
-------------------------------------------------------
> focus.
> jestli se můžu přidat a mluvit za sebe,tak kdybych
> trading nebral úplně jednoduše jako skutečně
> jednoduchou věc,nejspíš bych nikdy neuspěl.Můj
> mozek by to nebyl schopen všechno vstřebat a v
> člověku zavládne pocit,že je trading složitá a
> komplikovaná věc a jsme vlastně opět u toho "Každý
> dostane co žádá".
> Rád bych ještě vyjádřil jednu věc,tady na
> finančníku je docela dost diskutujících,kteří se
> vlastně nevědomky snaží vysvětlit každý
> pohyb,který trh udělá aniž si to vlastně uvědomí.Z
> banálního jednoduchého grafu dokáží vykouzlit
> neuvěřitelně složitou věc s tisíci proměnnýma ze
> kterých je člověk akorát zmatený,např. "kdo hýbe
> trhem",různé fondy,makro obchodníci,scalpeři
> číhající tam či jinde jen aby vás obrali o
> stop-loss a spousta dalších "důležitých"informací
> bez kterých "nejde" profitovat.Smutné bohužel
> je,že právě s takovým přístupem je složité
> uspět,je to vlastně honění se za svatým grálem.
> Já jsem se nikdy o takové věci nezajímal,akorát
> sleduji kdy vycházi nějaký důležitý report,ale
> stejně obchoduji podle pravidel.
> Samozdřejmě neznamená,že s podobným přístupem
> nejde profitovat,to jistě ano,ale myslím si že je
> to zbytečně složitá cesta.
> Závěrem,prosím neberte můj příspěvek jako urážku
> nebo narážku nebo něco podobného,chtěl bych jen
> vyzdvihnout JEDNODUCHOST,myslím,že je to nejkratší
> cesta k úspěšnému tradingu.
> Mějte se hezky.
> Michal


Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja osobne kdybych nezjistil ze existuji nejaci skalperi a nesnazil se pozorovat kdy ,,utoci,, tak bych nevedel proc se mi furt deje ze hodne casto mivam mfe 0 ale za to SL za par vterin - stavalo se mi to,uvazoval jsem ze je to jednodussi nez bylo - ano mel jsem vstupy na zaklade finwinu,ktere jsem bral i kdyz byli pred S/R. kdybych se nesnazil prijit na to proc se to deje neprisel bych na to ze jsou v trhu i nejaci skalperi kteri se snazi s trhem casto mavat aby ,,nachytaly,, novacky ,kteri nemaji zkusenost a nerozumi chovani trhu. tak ja nevim kde se vytratila ta jednoduchost.
ale nemyslim to zle nebo negativne,jen je to moc jednoduche po xletech rict ze jednoduchost je cesta v tradingu,ano je i ja se snazim,jenze jednoduchost se neprilis slucuje s timto dravym kapitalistickym prostredi. musis vedet hodne,hodne nastudovat hodne prozit, ziskat zkusenosti - a to vse ustat teda jednoduche neni. to ze system na konci bude jednoduchy protoze uz vlastni umim jednoduse vnimat plno veci,o kterych jsem driv nevedel bez zkusenosti je logicke.

jdu cestou jednoduchosti ale i ta jednoduchost ma v sobe spoustu ,spoustu veci komplexnich - od mysleni az po urcovani SL, vypocet potencialu, nahled na equity , premysleni nad svymi emocemi...

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06,
přesně tak k jednoduchosti člověk bud dojde a má šanci nebo s tradingem skončí.
Já si jednoduchost představuji takto:obchoduji finwin 4patterny,v chopu neobchoduji jinak ano na každý pattern max.1 obchod denně.A ted-podle ohlášení reportu nepřizpusobuji OP,prostě obchoduji stejně,nesleduji H/L dne,nereaguji na S/R,nesnažím se si odůvodnit "proč tenhle obchod nevzít" a už vůbec nesleduji "kdo hýbe trhem",poměr nabídky/poptávky atd,atd,....
Jediná diskréční věc kterou sleduji je čistota trhu,vztah k EMA a volatilitu,vše pocitově takže nemohu popsat "jak na to",časem si vypěstuje obchodník cit(neplést s intuicí),premarket taktéž nesleduji,třeba když na high dne dostanu signál 2/V tak jej vezmu,když je to podle plánu.Mé testy ukazují,že se mi to vyplácí.Snažím se si to dělat jednoduché.
Snad vám to pomůže :)
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

priklad pro jednoduchost - vemu FinWin, vse okopiruji naucim se paterny rozeznavat ,PT,SL najdu podle analyzy MFE,MAE(cos se mi zda ze posledni dobou tyto veci uz ne tak hojne doporucuji) - nejspis kvuli rychle menicim se podminkam volatility trhu, a uz mi zbyva jen vypilovat si psychyku jak plnit presne podle planu to co jsem si nabacktestoval a to i do krve :) - no nevypada to jednodusse? tak proc to nefunguje? - zacnou se objevovat rady ze kazdy si musi najit svoje ,,nuance,, a ta jednoduchost uz se vytraci.

chapu ze kdyz rikate jednoduche nejspis myslite neprekombinovane okna plna ruznych timeframu, plna indikatoru - ale ty znalosti okolo co vse je zapotrebi znat se podle me nedaji definovat slovem jednoduchost.

ale vim ze cesta je a ze kazdy kdo setrva a bude trpelivy najde a diky tomu ,ze mame kazdy tu makovici jinou dokonce se da najit plno ruznych cest

tak preji hodne nervu a trpelivosti

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj, jednoduchost je velmi siroky pojem a je to subjektivny nazor jednotlivcov. Presne ako si napisal par prispevkov dozadu. Budes diskrecne zohladnovat viacere suvislosti. Pre teba to bude vzdy jednoduche lebo si na tie patterny prisiel sam a mas s nimi vela screentime. Pre ineho to bude vyzerat komplikovane.

Ak si niekto pod jednoduchostou predstavuje ignorovanie diania na trhu, tak prajem v long rune vela stastia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...