Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

mcwoj: díky, ale měl jsem na mysli návod, jak to vůbec zadat do NT - neumím to, protože jsem to zatím nikdy nepotřeboval. (je to asi základ, ale je to tak) Nad pro a proti trailování se před používáním samozřejmě budu muset zamyslet, koukat a testovat, to je jasné, nechystám se to hned aplikovat. Psar byla jen jedna myšlenka - možnost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Klepíno: tak jsem zkusil přepočítávat to ATR a šlo by to i tím způsobem, jak jsi psal ty. Je to docela dobrá zkratka, jak určit optimální koeficient. Já jsem na to šel možná moc zdlouhavě. Než zkoušet různé úrovně koeficientů, jsem si našel optimální PT jednak pro všechna data a pak pro nejčetnější hodnotu ATR. A na základě tohoto PT a ATR jsem si určil koeficient. Ale nemusíš to dělat jenom trojčlenkou přes koeficient. Můžeš si určit např. nejlepší PT pro danou úroveň ATR a další hodnoty udělat na základě sčítání a odčítání o stanovený krok. Viz třeba příklad (je to blbý příklad, protože ten systém, pro který jsem to asi před rokem dělal měl velmi nízký TF a taky ATR bylo asi 5, takže je tam velmi nízká korelace, ale jenom pro ukázku): Určil jsem si optimální PT pomocí analýzy MFE/MAE - ten mi vyšel 30. Nejčetnější hodnota ATR byla 0.60, takže koeficient mi vychází na 50 (PT 30/0.6). A přes koeficient jsem si určil ostatní úrovně PT při daných hodnotách ATR - je to sloupec trojčlenka (vychází tam krok 5 mezi jednotlivými hodnotami ATR). A tak jsem si zkusil udělat i jiné kroky - a tam to vychází o něco lépe. Ale je to jenom o naznačení postupu, jako nějaký reálný příklad se to moc nehodí, protože jak jsem psal, tady ATR nemá moc velký vliv na výsledek. Láďa

13077

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobne to delam nasledovne - otevru pozici s 2kontraktama, SL 2 kontr, a hned dam limit 1kontr na PT, a ten druhy mi visy az docilim pt1 tak uberu jeden SL a posunu na be0 a ted stoplosem trailuju uz jen jednim kontraktem,plus urcim si maximalni hranici na pt tam dam limit a bud tam dotrailuji a nebo je PT nebo trail SL). musis si to vyzkouset co tobe vyhovuje,nemam zatim oco tak vse si delam takto rucne ,ale neni to vubec slozite.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roma06:

no hlavně že sis ujasnil jak brát ten tvůj vstup do budoucna a nestálo tě to moc peněz ;)...já dnes musel odjet,takže 1 vstup na PT (220)...ale jinak kdybych byl u pc a již obchodoval nový pattern (ještě si dávám tento týden na test),tak by to bylo celkem 4x PT a 2x SL = +740

ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo jasne... ja se ted snazim podle Rosse hodne me to bavi, jenze je to taky dost slozite cim vic do toho pronikam tim vic si myslim ze uz to umim a chtel bych obchodovat "vsechno" ale musim se drzet a brat zatim jen ty nejjasnejsi signaly.. az si timto budu jisty tak muzu pridat dalsi ruzne veci ale ted jedu jenom tak polehku otestovat co funguje a co ne a jak se mi to obchoduje.... Takze bojuju porad dal :)

Tak kdyztak potom pripoj nejake screeny s tim co jedes... zatim se mej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte,

ja dnes prvni vstup pt+be1, druhy vstup sice podle planu,ale spise bych rekl unahleny a byl sl. spokojenost s vyhradou ze druhy vstup jsem bral prilis zbrkle a uz jsem nebyl uplne soustredeny(5 min pred svym koncem) vysledek nekde kolem -15 USD na NQ, kdyz rikate ze obchodujete Rosse tim myslite jeho paterny nebo celou jeho logiku? - spise intuitivni obchodovani + MM ? dekuji za jen strucnou odpoved at tu nejsme offtopic

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jme meli stejny prubeh a vysledek obchodu jako v patek - SL. PT mame +250. Trh se zastavil na +240 a nas PT jiz nebyl zasazen. Jedna z nejnarocnejsich situaci a to jak v pripade zasazeni SL a otoceni presne v tomhle bode zpet do zisku, ale i nezasazeni PT o jeden bod a otoceni do ztraty. Vysledkem je nekolikanasobne naskakovani zpet do trhu mimo plan, protoze jsme uz pocitali se ziskem a nechceme akceptovat nic jineho, podvedome jsme jiz tyto penize vlastnili a zadny trh nam je nebude brat. Jak jinak situaci zachranit nez naskakovat opet a opet do trhu. Vysledkem je treba -500us, z toho plyne nechut cokoliv analyzovat a delat dale podle planu, zmatek v hlave a premysleni jestli je vubec trading pro me nebo ne. Jeden den nam vymaze nasbirane zisky generovane podle planu, nase podvedomi nas presvedcuje o zbytecnosti obchodovani dle planu kdyz to stejne nefunguje a zpusobuje nam to pouze starosti a dusevni bolest.

Ptam se Milana ktery sedi vedle me a chci vedet jaky ma z teto situace pocit. Pocit krivdy, sklamani a zaroven je vse podporeno unavou. Jsme dohodnuti na absolutni otevrenosti ohledne tradingu a protoze se zname nekolik let tak to neni tak slozite. Sedet u PC cca od 15.oo do 18.oo je take velmi vycerpavajici, rika Milan, i kdyz muzete mit pocit ze vlastne nic nedelate. Ani vysvetleni ze 2 obchody statisticky nic neznamenaji ocividne nepomaha. Jak v patek tak dnes jsme udelali vse spravne a presto nas ucet mirne klesl. Moc tezke na to nemyslet kdyz si nemuzete zapsat do analyzi plusove obchody ktere byly temer u konce a najednou nemate nic. Pokud delame veci spravne v beznem zamestnani tak za to dostavame logicky zaplaceno. V tradingu to tak neni a je treba si rychle tyhle situace uvedomit.

Osobne si myslim ze zde se lame chleba profi/amaterskeho tradingu. Pokud je clovek na tyhle situace sam tak je celkem logicke ze muze sklamat. Navic si nema komu postezovat, protoze se ztratami se nikomu chlubit nebude. To zisky to je jina. Hned jak nejaky vytvorime uz to vi cela ulice :). Ja zde vidim ze trading je opravdu dlouhodoba zalezitost a veci je treba nechat usadit a postupne se posouvat dal. Pokud se me neco nedari jak chci, ihned si to zapisu a hledam reseni, vzdy az jsem v naprostem klidu a pohode. Milan si nyni zapsal sve pocity do deniku a zitra je budeme konultovat a diskutovat navrhovana reseni.

Trochu jsem se rozepsal, ale treba by to mohlo nekoho zajimat.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj.... Rosse delam hlavne kvuli orientaci v trhu ze muzes usecku za useckou sledovat jestli to nekam smeruje nebo se jen tak prevaluje od nikama nikam... Takze hlavne sleduju vstupy a celkove trh v jakem je stavu. Na vystupy se snazim prijit za behu... kazdy obchod je jiny a tak potrebuju zkusenosti nejdriv nejake...

Focus... vim ze jedete podle planu ale tick pred PT bych nikdy nenechal na SL ale to jenom takova moje poznamka... tak makejte dal a pis v prubehu jak vam to jde...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Roman:

no prave takhle je system vyhodnocen jako nejefektivnejsi. Velmi casto se stava ze trh otestoval vstupni urovne a dosahl PT. Kdyz jsem testovali posun na BE, tak jsme dostali horsi vysledky. Ale je pravda, ze moc casto se nestalo aby trh otocil tick pod PT. Jinak za duben jsme +790us. Cilem je pohybovat se mezi 800-1000, takze vse je v pohode.

mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...